Kondisyon Bisikleti mi , Ekliptik Bisiklet mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sebulba585 tarafından 27 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle uzun süre sonra ilk defa girdim, site yenilenmiş çok da güzel olmuş hayırlı olsun diyorum

Ben evde cardio (yağ yakma ) için Kondisyon Bisikleti ya da Ekliptik Bisiklet almak istiyorum. Ağırlık Çalışmamı Evde yapmaktayım gerekli dumbell - bar masa herşeyim var. Çalışmadan sonra cardio da yapmak biraz yağ yakıp incelmek istiyorum (özellikle karın için) ama bir türlü karar veremedim. Aslında en kullanışlısı benim için Yürüyüş Bandı idi ama fiyatları çok uçuk olduğu için vaz geçtim.

Sormak istediğim K.Bisikleti ile Ekliptik Bisiklet arasındaki farklar nedir ve siz hangisini önerersiniz?

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Eliptik bisiklet çok yoruyor, yani bacaklarımı çok ağrıtmıştı benim..
    Şahsen kardio'mu düz bildiğin kondisyon bisikletiyle yapıyorum.

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    bunu google da aratınca çıkan tek düzgün site burası oldu ama gel gelelim pek cevaplanmamış, aynı konuyu açmak yerine bunu gündeme getirelim
    sizce hangisi daha çok kalori yaktırır

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kalp ritmin arttıktan sonra ritmik bir disiplinde devam eden her şey kaliteli bir kardiyodur. Yüzme, bisiklet, koşu, yürüyüş, merdiven, kürek, kano, kayak...
    En güzel sonuç da bol oksijenli ortamda alınacağı gibi sıcaklığın belli bir derecenin altına düşmemesi de mühim. Belli bir derecenin altında kardiyoyu da salonda yaparım ama havalar iyi ise kardiyo kısmını dışarıda yaparım. Bisiklet candır bu noktada. Uzak bir mesafe seçilip elin mahkum da döneceğinden kardiyoyu sıkılıp da yarıda bırakacağım da diyemezsin. Hem kobay gibi de makina üstlerinde durmaksızın dönmezsin. Salonda kardiyo da gerçi eğlenceli hale getirilmeye çalışılıyor. Spinning bisikletleri pek moda hatta bu noktada... Bir de yürüyüş bantları artık televizyonlu olmaya başladı. Bir de şöyle 4-5 arkadaş iseniz çok daha iyi olabilir, biri ekse bile elbette biri sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Yalnız atılan adımlarla gelen başarılar da vardır ama daha bir zordur. herkese kolaylıklar dilerim.

Son düzenleme: 24 Ocak 2010

Sayfayı Paylaş