Komplike ilaçlar ve Supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve agozal tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. agozal

agozal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar!

Uzun bir süredir kas problemi yaşıyordum psoas denilen sağ ayağımı kontrol eden kasta gerçekleşen fistül sebebi ile Türkiye de uzun bir süre tedavi edildim sonra çözüm alamayınca Amerika ya geldim.Şuan sorunum çözüldü fakat kontrol altındayım.Sorunun nedeni Crohn yani rahatsızlığın adı o.Bağışıklık sisteminin vücudun bir bölgesine karşı çıkıp yok etmeye çalışması.

Şimdi özet şeklinde olayı açıklıyim.Humira ve İmmuran denilen 2 adet ilaç kullanıyorum ayrıca hergün düşük dozda Cipro denilen bir antibiyotik alıyorum.Bu ilaçları malesefki uzun bir süre kullanıcam.

Doktoruma bunlarla beraber protein tozları ve amino acid kullanmanın bir sıkıntı yaşatıp yaşatmıyacağını sorduğumda ve özellikle karaciğer üstünde durduğumda birşey olmaz dedi.

GNC den aldığım Wheybolic Extreme,Twinlab Amino Fuel Liqued ve Mega Man sport kullanıyorum.Ayrıca kaldığım hotel in spor yerini kullanıyorum 3 haftadır ve bir zenci arkadaşın tavsiye ettiği şekilde çalışıyorum:)

Bazen doktorlara güven olmuyor nekadar iyi olsalarda ...

Sizce bir sıkıntı çıkarmı?Yorumlarınız fikirleriniz nedir?

Eğerki sıkıntı çıkmazsa ve bukadar yoğun ilaçlar alırken ben,ilaçlarla supplementler karaciğer e çok zararlı cümlesi çürürmü?

Aldığım supplementler için yorumlarınız nelerdir?

Aynı olmasada yakın durumda tanıdığı olup benim gibi inatla peşini bırakmayıp bu işi sakata gelen varmı?

Yeni üyeyim arama yaptım konu ile ilgili fakat bukadar derin bir konu bulamadım.
    İlgilenen Arkadaşlara Teşşekür Ederim.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun...
    Supplementlarınıza bakacak olursak, gayet ideal seçimler...
    Doktorunuz karaciğere yüklenmeme konusunda sizi uyarmış. Sizin yapacağınız karaciğer için bir destekleyici ürün almak. Milk thistle olabilir bu mesela. Veya daha etkili olan l3 lifeshot. Eğer risk etmek istemiyorsanız mega man ve amino liqued'i kesin. Ancak bir sorun olacağını sanmıyorum.
    Önem vermen gereken bir konu ise bu ürünleri kullanmak için yeterli antremanı yapıp yapmaman, unutmaki supplementlar doğal yoldan beslenmenin yeterli gelmediği durumlarda alınmalıdır...

Sayfayı Paylaş