Kombine yapmama yardım...

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve rating tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rating

rating Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    spor amatör olarak hayatımda hep vardı ama 2009 aralıktan beridir bb yapıyorum.arada bir iki kez küçük bırakmalar oldu (bir aygibi) işimden dolayı.son olarak ta 5 ay önce boyun fıtığı ameliyatı oldum daha yeni yeni başladım tekrar salona gitmeye.ilk bir aylık sürede vücudum hamlığını atıp spora adapte olunca supplemente başlamak istiyorum.önceki dönemlerimde sadece whey protein tozu kullandım.antremanlarım da ameliyat olmamdan dolayı ameliyat bölgesini zorlamayan hareketlere ve ağırlıklara dikkat etmek zorundayım (en azından bölge tamamen iyileşinceye kadar).boyum 1.74 kilom 67 yaşım 31.vücudum zaten şu andada fit görünüyor yağ oranım yüzde 11 civarı.amacım yağsız bir şekilde kaslanmak.aklımda ki ürünler optimum whey ve casein + weider pure monohydrat creatin toz. kullanımlarını da:
    - antremandan 1 saat önce creatin
    - antreman biter bitmez whey protein
    - antreman günleri yatarken casein protein olarak düşünüyorum.sizce bu kullanım şeklinde yağsız kas kütlesi amacıma ulaşabilir miyim?
    beslenmeye de mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıcam.
    bunlara ek olarak amino asit, bcaa, glutamin ya da arnigine eklemeye gerek var mı arkadaşlar? varsa neden var? ne de olsa amatör olarak sağlıklı olmak adına yapıyoruz bu sporu
    (e birazcıkta şeklimiz olsun :p )

2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kombinasyonun yanına bcaa tavsiye ederim size yapılan ağır idmanlarda vücut karbonhidrat dışında kaliteli enerji kaynaklarına yönelir bu enerjinin çoğunlugunuda bcaa lardan karşılar. Bunun yanında glutamin de alabilirsiniz. Bu ürünleri bence şöyle kullanmalısınız. (bcaa alırsanız eğer)
    Antrenmandan 1 saat önce bcaa
    Antrenmandan 1 saat önce 1 çay kaşıgı creatin
    Antrenmandan sonra 1 çay kaşığı kreatin ve 1 ölçek whey
    Akşam yemeginden 1-1,5 saat sonra 1 ölçek whey
    Gece yatmadan 1 ölçek kazein (bunu da sadece ant günleri kullanmayın hergün kullanın bence)
    Bunun dışında kazein yerine lor peyniri veya yoğurt yiyebilirsiniz.

3. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Akşam yemeginden 1-1,5 saat sonra 1 ölçek whey yerine sabah kalkar kalmaz 1 ölçek alın.

4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    evet onu söylemeyi unutmuşum.

5. rating

rating Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    creatini antremandan sonra almanın mantığı nedir peki? çünkü almayı düşündüğüm creatinin 1 çay kaşığı servisinde 5gr var ve bu miktarın yeterli olacağını okuyorum (yükleme dönemi hariç) hem üzerinde yazan kullanım şeklinde 1 ölçek diyor sadece.
    atreman sonrası alacağım 1 ölçek whey proteini 300ml meyve suyu ile alıcam imkanım varsa üzüm yada nar suyu,olmazsa şeftali yada kayısı düşünüyorum,tabiki nektarin olan değil %100 olanından.üstünede bir adet muz.bu durumda karbonhidrat yeter diye düşünüyorum bcaa kullanmanın yerine.zaten whey de bir miktar var.ayrıca akşamları karbonhidrat alımını fazla yapmamak gerektiğini okudum,çünkü vücut metabolizmasına uygun değilmiş.akşamları protein alımına uygunmuş.benim antreman saatim 19:00.
    gece yatarken kazein alırsam eğer sabah neden whey proteini alayım ki?onun yerine 1-2 yumurta beyazı ve 1-2 bardak süt güne başlamak için yetmez mi?çünkü gece alacağım kazein nedeniyle vücut proteine aç kalmamış olacak.
    ozaman şöyle yapabilirim antreman günleri yatarken kazein,diğer günler 100gr lor peyniri.gece boyu kazein proteini sindirimi devam edeceğimden dolayı sabah ta whey e gerek kalmadan süt yumurta.10:00 gibi bir elma,öğlen 13:00gibi 25 gr protein içeren yemek,17:00 gibi bir avuç kuruyemiş (badem,fındık,kaju,ceviz,siyah üzüm kurusu),18:00 1 çay kaşığı creatin, 20:00 antreman biter bitmez 300ml m.suyu ile whey ve muz, 21:00 olmadan hafif tarzda bir yemek ve yeşil salata yada meyve salatası, yatarken de casein proteini.
    bu beslenmenin yeteceğini düşünüyorum amatör bir bb çalışanı olarak

6. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar iyi bildiğinizi düşündüğünüze göre forumda böyle bi soru sormanızdaki amaç nedir anlayamadım? Arkadaşlar iyi niyetiyle doğru bilgiler vermeye çalışmış siz herşeyi harfi harfine değiştirmişsiniz hemde kendinizden emin bir şekilde o zaman uygulayın vakit kaybedin ne diyim.

Kamburlar, moothy ve Bluediver bunu beğendi.
  7. rating

rating Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    o zaman herkes birbirine direktif vermiş olur burda, sen onu yap sen bunu yap diye.zaten forum sitelerinin amacı birşeyleri öğrenmek,tartışmak ve doğru sonucu bulmaktır, özellikle de bu sporda herkes tecrübesini paylaşır,aynı spor ve beslenme programı, suplement programı herkeste aynı sonucu da vermeyebilir. sonuç itibariyle burdaki çoğu kişi amatör ve herkes bildiğini paylaşıyor.eğer bir bildiğin varsa paylaş arkadaşım,eğer yoksa oku,sor,soruştur,öğren, burası kabadayılık yeri değildir ve kimseyi azarlamaya kalkmayın lütfen. boş yere de mesaj kalabalığı yapıp forumu amacından saptırmayalım.

Sayfayı Paylaş