Kombinasyon

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve devraze tarafından 17 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. devraze

devraze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba. Bundan 8 ay kadar önce çeşitli iş ile alakalı değişiklikler yüzünden spora ara vermek durumunda kaldım. Şimdi tekrar başlayacağım ve kaybettiğim zamanı bir nebzede olsa telafi etmek için çeşitli supplementler aldım. Karbonhidrat tozu, protein tozu ve amino asit içinde kapsüller aldım ancak ne şekilde ve ne sıklıkla kombine edip kullanacağım hakkında pek bilgim yok. Uygun bir kullanım için ne şekilde bir zamanlama düzeni yapmam gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kaç kilosunuz hacim mi yapmak istiyorsunuz yağ yakmak mı. Vücut tipinizi cılız mı yağlı mı kaslı ve yağsız mı ayrıca elinizde hangi ürünler varsa tek tek belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

3. devraze

devraze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel msj olarak hepsini yazıyorum . Teşekkürler

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Buradan yazalım ki tüm üyeler bilgilerden yararlansın.

Şimdi belirttiğiniz supplementlerden ilkinin karbonhidrat tozu ikincinin whey protein tozu 3.ününde glutamine amino asiti olduğunu varsayarak zaman önerilerimi belirtiyorum.

Carb.tozunu kahvaltıdan 2 saat sonra 400ml yarım yağlı sütle 1 ölçek + antrenmandan yarım saat önce 1 ölçek carb.tozu + 1 ölçek whey protein tozu + glutamine su veya %100 olan meyve suyu ile önerilen miktarda. Antrenmandan hemen sonra 300 ml %100 olmayan meyve suyu +1 ölçek carb.tozu +1 ölçek whey protein tozu + glutamine önerilen miktarda. Önerilen glutamine miktarını 2ye bölerseniz antrenman öncesi ve sonrası alın. 3 e bölecekseniz sonuncuyu yatarken alın. Yatarken yarım yağlı süt + 1 ölçek wheyde ilave edebilirsiniz. Ya da yatarken 500 gram yarım yağlı yoğurt. 1 dilim kepek ekmeğiyle yiyin. kilo artışı olmazsa 2 dilimle de yiyebilirsiniz.

bunun haricinde günde mutlaka az yağlı 1 tabak pirinç, 2 patates, 1 tabak bulgur pilavı + 10 dilime yakın kepek ekmeği yiyin. Yanında kaliteli proteinli yemeklerle.
    Kilo artışınız olmuyorsa pirinci patatesi pilavı arttırın. Çok yağlanma oluyorsa pirinç ve bulgur pilavının yağını daha azaltın. Yine yağlanma çok olursa tabakları azaltın. Özetle böyle bir sistem uygulayın. Aylık 3 kilo alımını bulduğunuz an o beslenmeye devam edin. Tabi antrenmanlarınızı mutlaka haftada 4ten aşağıda tutmayın.

Son düzenleme: 17 Aralık 2010
    Despo, devraze ve saydam bunu beğendi.
  5. devraze

devraze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten çok yardımı olucak. Yardımınız ve verdiğiniz extra bilgiler için çok teşekkür ederim.

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    önemli değil iyi sporlar

Sayfayı Paylaş