Kombinasyon

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve brfnbrfn tarafından 27 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. brfnbrfn

brfnbrfn Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Boy 1.65 guncel kilo 58 . Yas 20 . Yaklasik 7-8 sene lisansli yuzucyydum birakip vucut gelistirmeye basladim. Duzenli spor yapiyorum haftada en az 3 gun. Kardio en fazla 30 dk yapiyorum cogunlukla agirlik calismalari iceriyor antrenmanim. kardio dahil en fazla 1-1.30 saat suruyor. amacim yagsiz kas kutlesi kazanimi. Multipowerin wheyi (yanilmiyorsam iceriginde 5.4 BCAA var) glutamin kreatin ve bcaa mevcut. Vucut cok kolay su tutuyor ve yaglanmaya musait. Kombinasyon ne sekilde olmali ,Beslenme konusunda da tavsiyelerinize acigim. Yardimci olan arkadaslara cok tesekkurler simdiden.

2. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    tek tavsiyem var yemek ye ha eğer illahiki supplement dersen.sana yazacaklarımı al ve onları yazdığım gibi kullan
    1.kazain protein marka vs fark etmez yatmadan 30 dk önce iç.
    2.kahve ant öncesi 30 dk öncesi iç
    bu kadar

3. brfnbrfn

brfnbrfn Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Makrolarimda beslenmemde cok problem yok zaten. Sadece tavsiyeleriniz olursa diye bekliyorum. Ona gore ekleme yapabilirim cunku. Cok fazla Sut urunu kullanmiyorum. casein yerine de nadiren lor peyniri yemeyi Tercih ediyorum. beslenmeden kastim yesilligi arttirin potasyum azaltin vs.

4. Trueno

Trueno Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Eğer ki hedefin yağsız kas kütlesi kazanmaksa bcaa en mantıklı seçenek. Makro alımında bir eksiklik yoksa whey pek önermem ama yağsız kas kütlesi için illa tam bir kombinasyon istiyorsan bcaa, glutamin ve whey önerebilirim sana.Buna ekstra ileri seviyede arjinin eklenebilir. Beslenme konusuna gelirsek kalori hesabı yapman gerekecek. Kalori hesabı yaptıktan sonra çıkan kalorinin %10 fazlasını tüketerek temiz şekilde büyürsün. Böyle yaptın bir değişiklik olmadıysa kaloriyi biraz daha arttır vücuduna göre hareket et.

Yağlanmaya müsait ve su tutuyorum demişsin bu konuda da sana önerim
    • Günde en az 3lt su iç
    • Alkol yasak
    • Hazır gıda yasak (Fastfood vs)
    • Günde yarım litreden fazla süt yasak
    • Günde 1-2 meyveden fazlasını yeme (Şeker oranı yüksek olanlar)
    • Asitli içecekler yasak ( Soda içebilirsin sade olmak kaydıyla)
    • 2 haftada bir kendine bir öğünlük ödül ver bu önemli diyetten sıkılma
    • Son olarak bol bol yeşillik tüket ve salatalara bir kaşık zeytinyağı at

5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    eğer ki makrolarda sorun yoksa o zaman sadece bu dediğim 2 sini alsan yeter biri performans diğeri uzun süreli protein sentezi için.

6. brfnbrfn

brfnbrfn Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Trueno tesekkurler
    Peki gunun hangi bolumlerinde kullanmaliyim? Sabah ant. oncesi vs kac gr yeterlidir sence?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Temmuz 2018 ---
    Bordo14 tesekkurlerr

7. Trueno

Trueno Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Rica ederim. Benim tavsiyem şu şekilde olur
    • BCAA antrenmandan 30dk önce ve 30dk sonra 5'er gram
    • Whey antrenmandan 30dk önce ve 30dk sonra 1'er ölçek (Protein alımında sorun yoksa hiç kullanma)
    • Glutamin antrenmandan 30dk önce ve 30dk sonra 5'er gram

brfnbrfn bunu beğendi.
  8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    GLUTAMİN HİÇ BİR İŞE YARAMADIĞINI VE İNCE BAĞIRSAKTA EMİLİP KULLANILDIĞINI BELİRTMEK İSTERİM

9. Trueno

Trueno Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Büyük harfle yazmandaki amacı çözemediğimi belirtmek isterim! Ben kullandım faydasını gördüm keza bir sürü firma farklı farklı glutamin ürününü piyasa sürmüş ve bu ürünler kıyamet gibi satmışsa denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Siz kullanmazsınız olur biter benim görüşüm bu yönde. Teşekkürler yinede :)

10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    caps lok açıktı ondadan temebellik.biraz araştır derim en çok satan şey en iyisi diye bir kaide çok saçma en çok satılan şeylerden biri sıgara sıgara faydalı mı.pubemdden glutamini oku derim bu son yazımdır

Trueno bunu beğendi.
  11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Glutamin ve whey'in doğrudan ffm kazancına faydası olduğuna dair güçlü bir yayın yok.
    Kombinasyondan kastınız kullanım zamanı mı?
    Bcaa ve glutamin ile ffm arasında doğrudan ilişki yok. İkisi de farklı amaçlarla sporculara öneriliyor(glutaminin immünodestek ürünü olarak önerilmesi gibi).
    Kreatin yağsız kütle kazanımı için en önemli suplementlerden birisi. Uzun süreli kullanacaksanız yükleme yapmadan, kullanım protokolüne uygun şekilde kullanabilirsiniz.
    Whey'in antrenman sonrası alınması yeterli(kas kütlesi kazanımına faydası olacaktır.)
    Beslenme ile ilgili ise düşük karbonhidrat gibi diyetler yerine düşük glisemik indeks+Akdeniz diyetini birleştirip uygulamanızı tavsiye ederim. Bilinen bir besin piramidi var ve bu piramidin tabanında tahıllar var biliyorsunuz. Akdeniz diyetinde genellikle piramidin tabanında sebzeler ve meyveler vardır. Piramit şeklinde düşünürsek:
    -yüksek sebze ve dengeli meyve tüketimi piramidin tabanında
    -düşük glisemik indeksli tahıllar, kurubaklahiller 2. Aşamada
    -protein ihtiyacınızı karşılayacak olan iyi kalite proteinler tavuk/hindi ve balık etinden(kırmızı et tüketimi az) ve peynir gibi kaynaklardan
    -kalsiyum ve diğer mikro ihtiyaçlarınızı karşılayacak miktarda(~3 porsiyon) süt ve süt ürünleri
    -zeytinyağı ve fındık/ceviz gibi yağ kaynakları

Tuz tüketiminizi azaltıp yemeklere masada ekstra tuz eklemeyip, yemekler piştikten sonra tuz eklemeniz iyot için iyi olur. Potasyumdan zengin besinleri tüketmeniz de iyi olur ancak potasyum kaynakları bulgur hariç genellikle yükssk glisemik indekse sahiptir. Spordan sonra muz, kuru üzüm, kuru yaban mersini gibi potasyumdan zengin besinler tüketebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş