kolun iri ama parçalı olmama sorunu için yardım lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve action1907 tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. action1907

action1907 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar selamlar,

3 senedir aktif olarak bu sporu yapıyorum..spora başladığımda 39 cm olan kollarımı 47 cm e getirdim ama başlıkta ve fotolarda da görüleceği üzere (yükleyebildiysem şayet) kollarım tek parça görünüyor yani parçalı değil..herkes bir akıl veriyor ama ben üstatların olduğu yerde sormayı tercih ettim.. eğer bilgi verebilirseniz çok sevinirim..nasıl bir antrenman programı uygulamalıyım özellikle biceps çok düz duruyor triceps ise hiç kaslı durmuyor.. bilgi veren arkadaşlar peşin teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Forumda mevcuttu zaten ama söyliyim. Diyet ve cardiyo yapıcaksın, yani yağ yaktıkça şekillenecektir.

Danny Boy, StrongToMan, dkemre ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Az Ağırlık Çok Tekrar Ve De Kardio Ağırlıklı Çalışırsan Parçalanırsın. Diyet De Şart Tabiki :) Başarılar.

Azi bunu beğendi.
  4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Biceps triceps süper set yap 3x15. Kür yaptın mı kilon kaç?

Azi ve speedtouch bunu beğendi.
  5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    allah rızası için herkez nerden ezberlemiş bunu, az ağırlık çok tekrar yaparsan parçalanırsın,incelirsin diye bu ne saçma birşeydir, yıl olmuş 2012 milyonlarca farklı antreman programı çıkmış bizim insanımız halen daha az ağırlık çok tekrar diye birşey ezberlemiş...

bir kere bu sporda az ağırlık diye birşey yoktur,max ağırlık diye birşey vardır, 15 tekrarda max ağırlık ile yapılır, 5 tekrarda max ağırlıkla yapılır, kasların parçalı gözükmesinin 1.şartı definiton'dır, 2. şart ise supersetler,dropsetler,triple setler ile,double setler ile, giant setler ile parçalı bir görünüm kazanılabilir...

resimlerden yağ oranı yüksek bir vücut gözlemledim, kollar yağlı ve sulu gözüküyor, daha önce definiton yaptınız mı bilmiyorum fakat bu kollar gayet bulk duruyor, yani hatsız,parçasız durması normal, öncelikle yağ oranını düşürerek işe başlayabilirsiniz daha sonra farklı idman programları ile daha parçalı bir görüntüye kavuşma yoluna gidebilirsiniz.

EMRE1854, cagdasniper, onbir ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    speed..arkadaşıma yanen katılşıyorum,definasyona girince önce su sonrasında va rolan fazla yağlar atılınca zaten vücut parçalanacaktır ( sizin deyimizle) ortaya kaslar çıkacaktır.

Azi, Danny Boy, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle yanılıyorsunuz ben 2.5 kilo 80 tekrarla çok kalın olmasada yapabileceğimin en iyisini yaptım 10 günde

8. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    reyiz 3 yıldır aktif bu sporu yapıyosun, 47cm kolun var (yağlıda olsa kol koldur :D) bize mi soruyosun ?

şahri fikrim ; koluna bakınca gördüğüm şey yağ , kolun böyle olduğuna göre sende göbekte vardır :D besbelli simidinin olduğu :) yağ oranını azaltırsan kasların gözükecektir. sanırım 3 yıldır hiç diyet filan yapmadın. metabolizma hızın iyi beslenmeden dolayı hızlıdır. şimdi güzel bir diyete girersen 3 ayda 10-12kg yağ yakabilirsin. 3-4kg da su ödem filan atsan gayet hoş olur.

40 a iner kolların ama Allah Allah bi görüntü olur :)

Azi, Danny Boy ve GencGrafiker bunu beğendi.
  9. action1907

action1907 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevaplar icin teşekkür ederim.. şunu belirtmek gerekir ki bir kişi burada bir şey soruyorsa hiç bir şey bilmediginden değil,bilgisine bilgi eklemek icindir.. Sonuçta akıl akıldan üstündür.. Yaşım 34..eski basketbolcuyum..Ben bu işi keyif icin, yoğun ve stresli is hayatından uzaklaşmak icin yaptıgımdan ne kür yaptım, ne de fazla takviye suplement kullanmadım..3 senede 3 kutu amino,3 kutu protein tozu anca bitirmisimdir.. Cabuk kilo alan bir vücut tipim var su anda 108 kg mım boy 1,90... Her ilkbaharda diyete girer 7-8 kg verirdim ancak kışın koşarken menüsküsümü yırttım ve kardio işine bu bahar başlayamadım.. Sanırım kardio yapmadan, sadece diyetle de fazla bir verim alamayabilirim..kardio yapamadığım icin ve kıştan cıktığım icin karın bölgem yağlı kaldı ve kollarda böyle kalın ve define durmadığından dolayı rahatsızım..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:06 ----------

öncelikle cevaplar icin teşekkür ederim.. şunu belirtmek gerekir ki bir kişi burada bir şey soruyorsa hiç bir şey bilmediginden değil,bilgisine bilgi eklemek icindir.. Sonuçta akıl akıldan üstündür.. Yaşım 34..eski basketbolcuyum..Ben bu işi keyif icin, yoğun ve stresli is hayatından uzaklaşmak icin yaptıgımdan ne kür yaptım, ne de fazla takviye suplement kullanmadım..3 senede 3 kutu amino,3 kutu protein tozu anca bitirmisimdir.. Cabuk kilo alan bir vücut tipim var su anda 108 kg mım boy 1,90... Her ilkbaharda diyete girer 7-8 kg verirdim ancak kışın koşarken menüsküsümü yırttım ve kardio işine bu bahar başlayamadım.. Sanırım kardio yapmadan, sadece diyetle de fazla bir verim alamayabilirim..kardio yapamadığım icin ve kıştan cıktığım icin karın bölgem yağlı kaldı ve kollarda böyle kalın ve define durmadığından dolayı rahatsızım..

10. hansbey

hansbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beraber body yaptığım arkdaşın koluda aynen böyle çok dalga geçiyorum onunla senin bu kol amele kolu boru kol diye :D

11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

2.5 kg ve 80 tekrar ve 10 günde gelişim, böyle birşeyi bu sitede birdaha söyleme çünkü insanlar kendilerine hakim olamayıp gülme krizine girebilirler...

Dracarys17, pierre_tolga, Kara Kalem ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

fotograftaki o ise eğer hakkaten en iyisini yapmış

pierre_tolga ve Azi bunu beğendi.
  13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    isteyen istediği kadar gülebilir ben kendi vücudumda olan gelişmeyi farkedebilirim ayrıca tek ben değil herkes böyle diyor ama 2.5 kilo diyince inanmıyorlar ama gerçek o 2.5 kilo şınav ve mekik başka bir alette yok harekette bu üçüyle çok güzel kol yapmıştım tabi bodyci için çok muazzam bir kol değil ama benim gibi boşta kaldığı için evde spor yapan bir adam için gayet iyiydi. isteyen istediğine inansın ben böyle güzel bi kol yaptım bodye başladım başlayalıda hiç kol çalışmamama ve kardiyo yapmama rağmen ordaki yağlar iyice eriyip kolu çok güzel gösterdi ben şu an kola yeni başladım ve memnunum

14. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bahsettiğin avatarındaki kolmudur ???

pierre_tolga ve Azi bunu beğendi.
  15. kbrylmz35

kbrylmz35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    merhabalar.. belki çok sacma olacak ama.. bayanım ve kollarım olduğu gibi kas (yaklaşık 38 cm ) spor yapıyorum kardiyo çalısıyorum ama ben kocaman kollu kocaman kaslı biri olmak istemiyorum sıkı fit duruyor bununda kaybolmasını istemiyorum :) ne yapmam gerekir acaba ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:45 ----------

iki alman kurdum var ikisinide aynı anda gezdirdiğim ve cok asıldıkları için bilmeden farketmeden yaptım o kolları haberm bile olmadı nasıl yaptın olmaz diyebilecek arkadaslara bilgi vereyim de :)

16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi sömestr da çalışmıştım e kolda çalışmadım 1 ay moladan sonra eridi ama evet hala var az ağırlıkla çalıştığım için sert değil ama sadece kol için bi fotoğraf daha ekleyebilirim ben bodycilerle kıyaslamıyorum ama çevremdekilerin çoğunda farkedilir bi gelişme oldu o aşağıladığınız 2.5 kiloyla

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:38 ----------

[​IMG] bu sadece 2.5 kiloyla çalıştım kolun soğuk hali antremandan sonra baya bi şişiyor kol çalışmaya başladım çünkü daha 1 gün çalıştım 5 kilolukla neyse bu sadece şınav ve 2.5 kiloluk dumbell ile yaptım özellikle kol sıcakken salonda bunu 2.5 la yaptım diyince herkes şaşırıyor bence her insanın vücudu ayrı tür çalışıyor ve yeni başlayanlar için az ağırlık çok tekrar bile kas yapıyor ama polemiği daha fazla uzatmak istemiyorum konu baika yere uzuyor arkadaşım dediğim gibi az ağırlık çok tekrar yap bence

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:40 ----------

Bu arada yanliş anlaşilmasin kimseden daha iyi bildiğimi iddia etmiyorum daha yolun başindayim ama araştiriyorum sürekli ve bildiklerimi burda söyleyerek bende yardimci olmaya çalişiyorum böyle dalga geçer gibi 2.5 kiloyla çaliştiğini söyleme gülerler felan ayip yani

17. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    senin yaptığın vücut geliştirme değil yanlız bunu bilmen lazım, sen de biliyorsun ki 2.5 kg dan daha fazla ağırlık ile çalışabilecek gücün mevcut...
    senin dediklerinle dalga geçilir çünkü verdiğin tavsiye saçmalık niteliğinde...
    bu sporda 2.5 kg diye bir ağırlık yok, 80 tekrar diye bir rep sayısı yok, 10 günde gelişim görme diye birşey hiç yok...

Kara Kalem, Cattleya ve Azi bunu beğendi.
  18. action1907

action1907 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0

geçen sene kışın kolum 46 cm di ve diyetle 9 kilo verdim kolum 45 cm e indi öyle büyük ölçü kaybı olmuyor bende..

Azi bunu beğendi.
  19. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadece kendi vücudumdaki gelişimi yazdım bende düzgün olarak salona başladım başlayalı burdayım 2 aydır kardiyo yapıp kilo veriyorum yaklaşık 4 kilo verdim ve vücut gelştirmeye adam gibi başlıyorum 10 günde gelişir demiyorum ben ilk başladığımda 10 gün çalıştım yinede iyi gelişti dedim. ama az ağırlık çok tekrar tartışılır ben kardiyonun yanına az ağırlık çok tekrarda eklemesini öneriyorum sen önermiyorsundur tamam ama bilimsel bi kanıt çıkarırsan bizde bilgilenmiş oluruz arkadaşta

20. action1907

action1907 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kardiosuz,diyetsiz kıştan çıkmış halimiz de budur...

Ekli Dosyalar:

• 306.jpg
      306.jpg
      Dosya Boyutu:
      56,9 KB
      Görüntüleme:
      669
    Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş