koluma çokmu yükleniyorum???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aybars-16 tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yeni spor salonuna başladım. hocam omuzumun biceps ve tricepse göre daha çok geliştiğini söyledi. eskiden normal 3 hareket falan 4*10-8-6 şeklinde çalışıyordum. hiç alışık olmadığım şekilde idman yapmaya başladım. bir sürü hareket yapıyorum 8-9 hareket. bunun sakıncalı olmasından korkuyorum. eskiden çok dinlenirdim 2 dk yı falan buluyordu sanırım. şimdi 3-4 saniyeden fazla duramıyorum. bugün triceps bastım mesela ilk 5 kg tek dambıl tricepsle ısındırdım sonra asıl hareketlere başladım. push down yaptırdı 45 kiloyla 8-9 tekrar kolumu indirdiğimde 2 sn tricepsimi sıkıp bekliyorum ve sonra yine kaldırıyorum bu şekilde 8 tekrar falan yaptım sonra 3-4 sn sonra hemen yine aynı hareketi yaptım böyle 3 set yaptım çok az ara verdiğim için kolumda güç kalmadı ve 4. sette 25 kiloya takıp 7 tekrar yapmamı söyledi aynı sekilde yaptım ama ilk defa bu kadar acı çektim. sonrasında kolu kendine getir biraz dedi dips makinesinde 30 kiloyla falan yavas yavas 20 tekrar yaptım. sonrasında 40 kiloyla z barla alna indirme yaptırdı buda aynı sekilde 3 set 8 tekrar sonuncusu 20 kiloyla 6 tekrar zor çıkarttım. böyle böyle 8 hareket falan yaptım sizce iyi olurmu?

2. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hersey güzel tamam ama ilk başta yaptıgın 2 dk lık dınlenme gercektende fazla olmus :D Max dinlenme süresi 40 sn civarında.. Ama 2 sn dinlenmekte biras abartılı geldı bana....

3. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ya böyle işe hayret ediyorum ben. 7 aylık adama ilk günkü adama verdiği programı verdi adam. bıraktırdı o hareketleri falan. 1 ay yeni başlayanların programıyla çalışıcam. var mı böyle saçmalık günde 10 tane kas çalıştırtçak adam.

Sayfayı Paylaş