Kolum kırıldı :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve efe2121 tarafından 5 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. efe2121

efe2121 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb arkadaşlar. 7 nisan akşamı üzücü bir olay yaşadım. basketbol oynarken çok dengesiz dirseğimin üzerine düştüm. Üst kol kemiğim kırılmış. parçalı açık kırık. ameliyat oldum tabi hemen platin takıldı. 2 ayı bulur iyileşmesi dedi doktor. 1 ayı geçti sayılır. kaldı 1 ay.

iyileştikten sonra vg ye devam edebilir miyim çok merak ediyorum.
    yaşım 21 boyum 180 kilom 73. bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi acaba :/

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu doktoruna sorsan bence daha iyi cevap alırsın. Burada gelecek edebilirsin yada edemezsin cevaplarını kaale alıp spora başlarsın ve daha kötü bir şey olur. Onun için buradan fikir alacağınıza doktorunuza danışın. Belki hafif kilolarla izin verebilirler.

Azi bunu beğendi.
  3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Bunu doktoruna sorman daha uygun olur. Hiç birimiz kırığın ne boyutta olduğunu bilmiyoruz.
    Doktor kesin olmaz der gibi bir düşüncen varsada tekrar bir spor hekiminede görünebilirsin.

Geçmiş olsun.

Azi bunu beğendi.
  4. efe2121

efe2121 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim. doktora danıştım aslında kırk kaynadıktan sonra yapabilirsin dedi. biraz da konuyu açma sebebim, bu acı durumu yaşamış olan arkadaşlar varsa (Allah kimseye yaşatmasın) tecrübelerinden yararlanmak istemem.

5. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    enaz 4 ay yapma dostum bol bol beyaz tüket süt yumarta b.peynir kalsiyumu alabldnce al ki kırık cabuk onarılsın daha sağlamlassın

6. gkrt_07

gkrt_07 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Kol değilde ben de şöyle bir olay yaşadım,
    Halısahada Sağ Ayak bileğimden sakatladım.
    Hani şu bileğin dışında bir kemik vardır, adını bilmiyorum acayip bi ismi var :)
    koşarken ayagıma bastılar pozisyon icabı, bileğim ters döndü tam orası çatladı.
    1 ay ayagım alçıda kaldı.
    onun üzerine 2 hafta yarım alçıda kaldı.

bir daha futbol oynamamım sıkıntı olacagını söylediler, doktor da dahil, çatlak oldugu için kırıktan daha kötü tekrar nükseder bu problem dedi.

aradan 5 ay civarında süre geçti, daha 2 gün önce maç yaptım :)
    bacak çalışırkende şuan agırlıkları da dayıyorum, sorun olmuyor.
    4-5 ay gibi bir süre geçtikten sonra uygun agırlıklarla kendınızı deneyebilirsiniz, yavas yavas arttırarak gidebilirsiniz.. bir sorun yaratacagını sanmıyorum sonuc olaraak müdahelesi vs. yapılmıs.
    doktorunuzda uygun gördüğü takdirde, iyi çalışmalar :) geçmiş olsun..

7. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun bende herkez gibi bu konuyu doktoruna danış dicem fakat kendimde böle bir olay yaşadım kol değil bilek çok kötü hale gelmişti o zamanlar body yapmıyordum 1.5 ay kadar alçıda kaldı 1 ay sonra yarısını kestiler sonra hepsini kestiler alçı çıktıktan 2 ay sonrada bodye başlamıştım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat dokturuna danışman en iyisi olacaktır

Sayfayı Paylaş