Koltuk ile Kas calisma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ne yapmaya çalıştın bu resimlerde..hareketleri biliyorsun sence ne yapılabilir bununla..

3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Kan Mevsimi,

Dikkat et kendini sakatlarsın böyle şeylerle, bırak o koltuk orda dursun; dinlenmek için. Yanılmıyorsam senin dumbellar'ın var; onlar sana yetecektir...

Dikkat! sakatlanma sakın...

4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    dumbellar ı yetersiz hissediyorum ya sabirsiz biri oldugumdan yada gercekten cok faydasini gormuyorum.

Artık kanepelerın masaların altına gırmeye basladım .

5. arrdda

arrdda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yakında onlarda yetmicek o zaman napıcaksın çok merak ediyorum:D

6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    yalnız acayip güldüm bence arkadaşın amacıda buydu :)

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yazin eve geldigim zaman dumbell bulamayip omuz calismak icin ben de bunlarin teklileriyle military press yapmistim ama simdi dusunuyorum da hic akil kari is yapmamisim. Hele bir de senin resimleri gordukten sonra.

Alternatifi amuda kalkip ayaklarin duvara dayali bir sekilde, kendini omuzlarin ve kollarin yardimi ile indirip kaldirmak. Yalniz dikkat et ileri duzeydekiler icin olan bir hareket bu.

8. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    valla amacım guldurmek degildi sadece ise yarar mı dıye merak ettim ama ben o koltugun aaltına gırdıgımde gogsumun cok zorlandıgını hissettim o yuzden sordum

Dumbellım var 2 dene 3 kg lık foruma kayıt olmadan once almıstım dumbelları eger kayıt olduktan sonra alsaydım emın olun 5kg lık alırdım .

Sımdı 5kg lık alsam annem beni dumbellarla bırlıkte evden atar bende evdekılerle bisiler yapmaya calisiyorum.
    Birde rocky filmini cok seviyorum oradaki Rocky'nin calismalari mukemmel keske oyle bir yerde yasamda dogal ortamda dogal kas yapsam ..

3kglikla nereye kadar bunu bi soyleyin.ltfn.

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut ağırlığını kullanarak birçok bölgede ilerleme kaydedebilirsin...

10. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Sakın deneme bence bu hareketi...

Öncelikle hangi kas grubuna, neye hitap ettiği belli bile değil. Bu hareketi yaparken hean sakatlanabilirsin.

Mestano'nun dedigi gibi vucut ağırlığını kullanarak ve ya daha basit hazırlanan ağırlıklarla çok daha iyi çalışma yapabilirsin.

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    dips falan tamamda bu biraz tehlikeli. Bunun yerine değişik şınav posizyonları var onları yapmanı tavsiye ederim.

saygılar....

12. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    tesekkur ederim herkese bugun demek istediginizi daha iyi anladim evet sakatlanma riski yuksek :D

13. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bak bnce 2 tane 7.5 kiloluk su bidonu al ve bnları su ile doldur. sonra saplarını bez ile sar (ellerinn acımaması için) onlarla bir süre idare edebilrsin... şınav çekerken sırt çantasının içine evde ne kadar ağır kitap ve ansiklopedi varsa doldur...sonra ayakların havada şınav çekebilirsin. eller birleşik çekebilrs (triceps için). barfiks çekebileceğin varsa senin işine çok yarar... bol bol behin the dips çek. valla çok konuştum ama bende evde çalışan biri olarak sana yardmcı olmak istedm. bende evde 5 kglik dumbelle başladm şimdide evde 110 kg ağrlk bar sepa vb. herşeyi aldım. eğer bu spor gerçekten senin kanına girdiyse ağırlık zaten alrsn... hadi sağlıcakla....

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  14. arrdda

arrdda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ayaklarını koltuga koyarakta şınav çekebilirsin. al sana üst göğüs hareketi işte:D

15. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    ben duz sinavi zor ceken biriyim :D
    nasil arttircam ki bunu

birde su bidonlarini dumbell gibi mi kullancam ortasina sopa koyup senin resimdeki gibiğ yapsam olmaz mi :D

Son düzenleme: 2 Kasım 2008
  16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Zaten bilinen aletsiz egzersizlere ek olarak. Kontrollü ve mümkünse yardımcı biri bulunarak her seviye sporcunun evde yapabileceği haraketlerden tecrübe ettiğim birkaçını paylaşayım:

- Yardımcınızı omzunuza oturtarak tam squat yapabilsiniz, deve güreşi yaparken omzunuza aldığınız gibi.

- Sırtınıza varsa evdeki bir küçük insancığı oturtarak şınav çekmek. Bunun yerine sırt çantası da olabilir ama çantalı denemedim. Partnerinizin ayakları bile olabilir. Seviyenize göre 5-50 kilo arası şınav yükü ya da ne kadar istiyorsanız o kadar ayarlayabilirsiniz.

-
    Buraya Dikkat resimdeki hareketle birebir aynı olmasa da oldukça benzer etki sağlayabilecek Dumbell Pullover hareketini evde yapmak çok kolaydır. 5 litrelik standart bir pet şişenin içini su, kesmezse kum ile doldurarak (tabi bu sefer tutma yeri yeterli gelmiyor, takviye etmeli ya da yeniden kendiniz yapmalısınız) bu hareketi yapabilirsiniz. Kan mevsimi sana da bu şekilsiz çalışma yerine bahsettiğim tekniği öneririm.

- Havluyla çalışmalardan ayrıca bahsetmeme gerek yok çünkü sanırım forumda bahsedilmişti. Ancak bir çok temel izole hareketi havluya partnerinizin uyguladığı kuvveti yenerek yapabilirsiniz.

- Barfikste doğru duruşu bozmayacak şekil ve nitelikte ağırlık konulmuş sırt çantası takmak.

İleri seviye sporcular zaten evde çalışmaya mecbur kaldıklarında çevredeki herşeye potansiyel istasyon gözüyle bakabilir. Çünkü onlar doğru kullanımını bilirler. Ben bile ileri seviye olmadığım halde izmirde annemin evinde gözüme kestirdiğim içi dolu çeyiz sandığıyla hiç bir kalıba sığmayan kol çalışmaları yapmıştım. Ancak tüm ev çalışmalarından önce güvenlik sonra ise dikkat ve tecrübe şart. Mümkünse bir de yardımcı. Son olarak aslında evde ya da başka yerlerdeki biçimsiz eşyalarla sağlıklı ve güvenli olarak "sıfır" tehlike ile kullanmanın yolunu bulduğunuzda aklınızda bulunsun bu tip biçimsiz eşyalarla çalışmanın faydaları vardır. Çünkü aynı ağırlıktaki biçimli salon ekipmanlarına göre biçimsiz nesneler kaslarınızı farklı çalıştırır. Bunun fizik ve mekanik kaideleriyle alakası olduğunu söyleyebilirim. Kuvvet uygulanan yerden uzaklaşan cismin farklı basınçlar uygulaması vb vb... Forumdaki mühendis vb. arkadaşlar bu konuda ayrı bir başlık açarak ben dahil birçoklarımızın tecrübe ettiği ama açıklayamadığı bilimsel gerçekleri tüm detaylarıyla paylaşırlarsa VG için yeni bir çalışma tarzının bile kapılarını aralayabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Kasım 2008
  17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Sınav da cantayı doldur ustune koy demıssın ben kendımı 3-4 kez zor sınav cektırıyorum bu nasıl olacak benım ıcın gecerlı degıl herhalde ?

Birde dumbell pullover hareketi demissin resim yok o yuzden bunuda anlamadim nasil yapacagimi soylersen cok iyi olur :D

Barfiks cekme alanim yok zaten disardada rezil olmak istemiyorum :S

Sinavi nasil arttirabilirim degerli forum kullanıcıları
    Sinavi arttirmanin bir programinin linkini verin bana ltfn.

18. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pullover kendi içinde çeşitleniyor ama temel olarak:

Etkilediği yerler. (Flexor hoca Strenght Training kitabından emek harcayıp ayırmış çok teşekkürler.)

Bütün hareketleri buradan aklımıza estikçe sormak yerine foruma bir göz atsak aradığıjmız herşeyi buluruz !

Sorduğun şınav arttırmanın cevabı forumda mevcut. Barfiks için ise ara demiri fiyatları yahut iki koltuk arasına sopa koyarak yapılabilecek hareketler yine ilgili forum başlıklarında mevcut.

Sayfayı Paylaş