Kollari buyutemiyorum. antrenman kombinim dogru mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zeir1907 tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Zeir1907

Zeir1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar,

Ilk once bilgi vermek amacili 26 yasindayim. Boyum 1.82 kilom 80 yag oranim %19. Yaklasik 9 aydir duzenli olarak calisiyorum amacim yag miktarini minimumda tutup hacim kazanmak. Istedigim sonuclari alamadiktan sonra son iki aydir duzenli beslenmeye gayret gosteriyorum( sabah yumurta alimi, gece lor tuketimi ve ogun sayisini arttirdm)

Soruma gelecek olursak;

Benim problemim bicepslerim gelismiyor.(35) Bicepsleri daha fazla agirlikla calistirabiomek icin bacak antrenmaniyla kombine ettim ama dogru mu yaptim bilemiyorum ?

Programim su sekilde,

Sali ve persembeleri aksam 9, cumartesi ve pazar oglen 1 saatlerinde olmak uzere haftada 4 gun calisiyorum;

1. Gun: gogus + omuz
    2. Gun: sirt + triceps
    3. Gun: bacak + biceps

Bicepsleri bacak ile birlestirmek dogru mu ? En iyi biceps hacmi kazanmak icin antrenman kombini nasil olmali ?

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bence biceps ayakla olmamalı ki göğüsde omuzla olmamalı zaten göğüs yaparken omuz kaslarınız devreye giriyo göğüsten sonra omuz yaptığınız zaman omuz antrenmanlarındada tam verim alamıycaksınız.En iyisi Göğüs Biceps , Sırt Triceps , Omuz Bacak. Peki bicepste hangi hareketleri yapıyosunuz ?

bosversen ve Zeir1907 bunu beğendi.
  3. Zeir1907

Zeir1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkurler yanit icin. Acikcasi bacakla birlestirince daha fazla kg ile kollara baslayabilirim diye dusnmustm.

Biceps;

Barbell curl genis tutus (12 10 8 6)
    Dumbell Hummer curl tek kol (10 8 6)
    Arm curl machine dar tutus (12 10 8)

4. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bisepsi Şöyle değiştir
    Preacher Curl (Z-bar ile Geniştutuş)
    Ayakta Hammer Curl
    Concentraction Curl

ilerki zamanlarda da Reverse Grip Barbell/Dumbell Curl ekleyebilirsin böylelikle bisepsin tamamı çalışmış olur

Zeir1907 bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kollar büyümüyor derken, diğer bölgeler büyüyor da mı kollar büyümüyor? Mesela göğüs büyüdü mü kollar büyümezken? Kilo aldınız da mı kollar büyümedi yoksa kilo almıyorsunuz da mı büyümüyor? Bench Presste kullandığınız ağırlıklar artıyor mu? Sırt programınız nedir? Sırtta kullandığınız ağırlıklar artıyor mu? Ayrıca kol büyüklüğü bicepsten daha çok tricepse bağlıdır, triceps programında kullandığınız ağırlıklar artıyor mu yerinde mi sayıyor?

6. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Göğüs-Biseps-Karın
    Omuz/Trapez-Triceps-Karın
    Bacak-Sırt-Bilek

daha uygun bence.

Zeir1907 bunu beğendi.
  7. Zeir1907

Zeir1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladigim kadariyla kendi programim icin uyguladigim metod yanlis ve biceps ile omuz calismalarimin yerini degistirmeliyim.

Doxux;

Son 3 ayda 1.5 kilo aldim. Bunun 400 grami yagdan. Bacak, gogus, ve triceps gelisimimden memnunum bu bolgelerde kilolari arttirmayi basardim. Bunun disinda vucut durusunda da gelisim var ve kendimi kuvvetlide hissediyorum. Kendimde sikinti olarak gordugum kas grubu malesef bicepsler. Agirliklari zorlayabildigim kadar agir calisiyorum ancak bu kas grubnda hacim kazanamadim.

Sirt programimda;

Chin up 4*max (5-6 oluyor)
    One arm dumbell rowing 3*12
    Close hummer grip pulldown 3*12

8. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Sırtta Hem barfix hem pulldown olmamalı ikiside aynı yeri etkiliyor ama ben daha çok pulldown taraftarıyım çünkü barfixte sadece sırt çalışmıyor bir sürü yeri etkliyor diğer yerleride başka gün çalıştıgımdan Pulldown en mantıklısı öte yandan Deadlift mutlaka ekle programına Dar tutuş ve Lat pulldownda olmalı. Dar tutuşu ihmal de etme.

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    temel hareketlere ağırlık ver ve ara dinlenmeleri 2 dakikaya çıkar.bugüne kadar uygulamadıysan zıt kas gruplarından müteşekkil bir programı dene.vucut tepkisini kısa sürede verecektir.

Zeir1907 bunu beğendi.
  10. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Sana kendi yaptıgım şekli vereyim baya verim aldığımı söylemeliyim
    Biceps/Triceps
    Omuz/Bacak
    Sırt/Triceps
    Göğüs/Biceps

kollar haftada iki defa dönüyor beslenmeni biraz daha iyileştirdin mi altından kalkarsın . yapıcagın hareketleri ise kendin belirle en iyi yaptıgın yaparken nizami olarak yapabildigin hareketlere önem ver ,

Zeir1907 bunu beğendi.
  11. asma

asma Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba, son iki aydır düzenli beslenmeye dikkat ediyorum demişsin artık daha fazla dikkat etmeye çalış. Senin programdan ziyade doğru beslenmeye ve kilo almaya ihtiyacın var. Şöyleki şuan aslında boy kilo ve yağ oranına göre kollarının ölçüsü normal(bel bölgendede yağ olduğunu tahmin ediyorum). 38-39'a çıkmak istiyorsan en az 85-86 kilo olman gerekir. Kilo alamadıktan sonra ne yaparsan yap kollarının büyüyemez. O yüzden programdan ziyade beslenme ve uyku düzenini gözden geçir. Kalori ve protein açığını kapatmak adına protein shake vs. kullanabilirsin. Kolay gelsin.

Zeir1907 bunu beğendi.
  12. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    2 ayda 1 biceps triceps super set gir cok etkili oluyor ayrica bir programi 1 aydan fazla kullanma taraftari degilim ne kadar degisiklik o kadar şok etkisi

13. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Biceps çalışırken yavaş indirmeye çok özen göster kollarının yandığını hissedersin.

Zeir1907 bunu beğendi.
  14. Zeir1907

Zeir1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Guardbody,
    Dinkenme aralarini ~45 sn tutmaya ozen gosteriyodum biraz daha sureleri uzatabilirim fayda saglicsni dusunuyorsan.

Slipknot16,
    Overtrained olmasi konusunda cekincem var acikcasi o kadar guvenemiyorum kollarima:)

Asma,
    Soyledigini gibi beslenmemin yetersiz oldugunu gecte olsa farkettim. Evet bel bolgesinde yaglanma mevcut o sebeple ozellikle hafta ici gec saatte antrenman yaptigimdan antrenman sonrasi karbonhidrat almaktan cekiniyorum. Shake sabah ve antrenman sonrasi olarak aliyorum.

Tesekkurler yanitlariniz icin.

15. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    2 dakikayı anlamadım . Bende 45 sn falan dinleniyorum

16. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    dostum mevzu şu: Ölçü almak istiyorsan eğer @NumLock dediği gibi yavaş indireceksin. Mesela bir yeni kalkan otobüsün pistonları gibi. Kaldırırken nefes vericeksin 1 saniyede kaldıracaksın. İndirirken nefes alıcaksın ama 5 saniyede indireceksin. Bak düşün şimdi. Kaldırırken nefes verdin havayı attın kuru kas kaldı. İndirirken nefes aldın içeriye oksijen doldu yani kası inşa etmek için gereken yakıtı enerjiye çeviren ana madde. Ne kadar çok yavaş indirirsen ve buna bağlı olarak nefes alırsan o kadar derin olur ve o kadar hızlı gelişim olur. Bu birdi. İkincisi ölçünün sabit olduğundan bahsetmişsin. Amacınında yağsız kas kütlesi kazanmak yağı eritmek olduğunu belirtmişsin. Sorum şu: eğer kolunun ölçüsünün sabit olduğu zamanlar kilo verdiysen ve ağırlıktan düşmediysen yani çalıştığın kiloları azaltmadıysan giden yağlar olmuştur üzülme aksine sevin kasların ortaya çıkmıştır ve daha yağsız olmuşsundur. Benim kol ölçüm spora başladığımda 37 idi kaldırdığım kilo concentration curl de 6 kilo idi. Şimdi kol ölçüm 35 ama kaldırdığım ağırlık 12.5 kilo ki ben concentration curl ü en son yaparım spordaki en son hareketimdir. Yani iyice yorulmuşlarken. :D Son olarak programını ilk defa gördüm açık konuşmak gerekirse ve bence çok yanlış. Tahminimce supplement kullanmıyorsan da sana hacim kaybettirecek ve yağda yaktırmayacak bir program. Göğüs ve omuz bence aynı gün olmamalı. Omuz kas grubu hem itme hem çekme yani hem sırt hem göğüs hareketlerinde destek alacağın muazzam bir kas grubu. Göğüsten sonra omuz girersen ne gücün kalır ne de glutaminleri bitirdiğinden göğüste hacim azalmasına kadar gider. Yani omuzla bacağa aynı gün girebilirsin mesela. bacakla kol da aynı gün çalışılmaz. Kanı aşağıya yoğun çekersen yukarı çıkarması küçük kas grupları için hiçte kolay olmaz. Vücudundaki nitrik ositler bacak çalışırken aşağı yönlü kan akışında toplanır damarlar açılır kan da oraya rahat iner. Ama sen küçük kas grubu için yani kol gibi yukarı çekmeye çalışırsan yeterli olmaz. Çekiş yetmez yani tabiri caizse. Benim naçizane fikirlerim tavsiyelerim bunlar. Üşenmeden okuduysan ne ala. :D

Zeir1907 bunu beğendi.
  17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    45 saniye dinlenmeler ile ölçü alımı maximize edilemez.bu nedenle son yıllarda fst7 gibi sistemler ile sporculara bu durum anlatılmaya çalışılıyor.atp rezervlerin yenilenmeden nasıl kilo arttıracaksın,kilo arttıramazsan ölçüyü nasıl alacaksın?

Sayfayı Paylaş