Kollarda güçten düsme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve menkaura tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    8 aydir vucut gelistirme yapiyorum bugun ilk defa sinirimi bozan bir durumla.karsilastim kollarim yaptigim antremanlarda.hep iyi siser iyi calisirdi ama bugun guclu olan sol kplum zayifdi normalde oldugundan.cok daha zayif en nasot.kilolari bile kaldirmakda gucluk cekiyodum yaptig antremandan.hic birsey anlamadm durdul yere kollarm gucsuzlesti bunun icin yardimci olabolicek kimse varmi

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Uykusuzluk,iyi beslenememe,motivasyon eksikliği,ruh hali,yorgunluk buna neden olabilir.

3. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap icin saoalsin Motivasyonum dusukdu ilk hateketten sonra ozellikle kaldiramayinca dustu ama bu bana daha farkli geldi hocam sanki sol.koluma.soz geciremiomusum gibi kaldir diom kaldirmio :) komik kilolarda zorlanio.ki.saga gore gucluydu bile

4. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Vucut cok yorgun olabilir, 1 hafta tatil ile kendine gelebilir.

5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bir sonraki antrenmanda böyle geçerse ara vermen lazım program değiştirebilirsin bunlar seni motive eder.Arada her insan gününde olmayabilir çok normaldir böyle bir şey.Ara vermek kesin çözüm ama ara vermek istemiyorum diyorsan program değiştirebilirsin farklı teknikler uygulayabilirsin.

6. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Programim daha yeni degisti hocam ara vermeyi denemek istemiorum cunku daha yeni 5 gun tatil yaptim

7. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    5 gün tatil yaptıysan güçten düşmen normal olabilir aslında beslenmeni nasıl tuttuğunada bağlı biraz beslenmeden azıcık kaytardıysan böyle bir durum normal çabucak toparlarsın.2 hafta önce bende 1 haftalık dinlenme yapmıştım kendime salona ilk girdiğimde eski ağırlıklarımda çok zorlanmıştım fakat bir sonraki antrenmanda tamamen eski halime dönmüştüm.

8. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Gogus veya diger kas gruplarinda boyle bisi yasanmadi ama.kolda.karsilastim birde bende bir sorun.var.galiba dips yaparken hep parmaklarim keçe gibi olur

9. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bugun birsey farkettim kollarda gucden dusme dips hareketinden sonra.oluyor ben dips yaparken kendimi kaldirmakda zorlanmasam dahi elelrim uyusuyor bunun nedeni ve neden kollarimi zayiflatiyor bilgisi olan varsa cok sevinirim yardm ederse

10. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Benzer bir durumu bende yaşadım, normalde çalıştığım ağırlıkları kaldıramaz haldeydim, iki hafta tabiri caizse yattım. Daha kötü olacağım diye düşünürken 9tekrar zor çıkardığım hareketleri 14 tekrar çıkarır halde geri döndüm, sadece kardiyo biraz zayıfladı, sanırım vücut sürekli antremanda strese girip yıkıma başlıyor, onun için arada 1-2 hafta ara verip şarj etmek lazım.

11. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben daha yeni tatilden.ciktim ama hocam bu dipsle ilgili bir durum sanirim.cunku parmaklalarm keçe gibi oluyor.dipsdenn sonra komik kilolarda zorlaniyorum sadece sol bicepsde bu arada

12. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Arkadaş memlekette adam gibi spor hekimliği olmadığı için doktora git de diyemiyorum, yine bu sitede bir arkadaşımız gitmiş doktora, doktor ağır kaldırma deniş. durum bu yani, dipsi bir süre en son hareket olarak yapmayı dene diyeceğim :(

13. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Haklisiniz ben dipsi komple birakicam alternatif hareket aricam umarim bu durum kisa surede gecer

14. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Triceps ve göğüs hareketlerini boşlamazsanız dips performansınız da düşmez, en azından orada bir sakatlık varsa onu da bir süre iyileşmeye bırakmış olursunuz

15. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Boslamak deilde daha cok baska hareketlere yonelicem kesinlikle dips bana iyi gelmiyor elerim uyusuyor

16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Olabilir, mesela benim de dizim sakattı, uzun bir süre squat yapamadım, şimdi yıllar sonra yapabiliyorum, yani vücut ne yazık ki makine değil, bazı yerde durmak gerekiyor, ısrarcı olmamanız sizin menfaatinize, geçmiş olsun.

17. Raşit Turan

Raşit Turan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya/Alanya
    Hacı benimde son günlerde nedense güç düşmesi oldu. Sıcaktan yada oruçtan olabilir. Aynı senin gibi bi ara çok ufak ağırlıkları bile kaldıramadım moral sıfıra indir. Şuan antrenmandan 30 - 40 dakika önce şekersiz acı kahve içiyorum. Çok farketti antrenmanlarda eskiye döndüm. Ama bir gün unutsam içmesem o antrenmandan hayır gelmiyor. Nekadar böyle devam etcek bilmiyorum sıcaklara ve oruca bağlıyorum sebebini. Alanyadayım bide burası ayrı bi sıcak...

18. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bende sinir sıkısmasina.bagliyorum dipse bagliyorum ama bakcaz 1 2 hafta sonra nolur

Raşit Turan bunu beğendi.
  19. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Moralinizi bozmayayım diye söyleyemedim, arkadaşımda da vardı, hatta onunki çok ileriydi, plastik şişenin kaağını açamaz hale gelmişti, atrofi de vardı, küçük bir operasyon geçirdi şimdi gayet sağlıklı.

20. menkaura

menkaura Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Benim dhaa oncede oldu bu durumu biliyorum.belli sure sonra duzeliyor o uuzden dipse bagladm 1 kac hafta sabredip gorucem olmadi mecbur doktora gidicem :)

Sayfayı Paylaş