Kolların hacimsiz gozukmesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cusco* tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar artık resmen takıntı yaptım..12 sene paletli yuzme sporuyla ugrasiyorum ama artik vucut gelistirme ile de ugrasiyorum.Tabiki amacim profesyonel bir vucut gelistirmeci olmak degil ama amacim eskisinden daha define ve kasli,hacimli olmak amacım ama malesef yaptigim iki spor cok celisiyor..bacaklarda problemim yok istedigim kadar calisabiliyorum ama ust vucutta sinirliyim malum

http://www.philippinefinswimming.com/img/img5.jpg

resimdeki gibi kollar kafa üstüne kapalı hydrodynamic sağlanmalı..o yüzden ne deltoid ne sırt ne triceps ne de gogus calisabiliyorum adam gibi..ama soyle birsey var triceps artik calismaya ve agirliklari arttirmaya basladim biceps ile beraber ama kollarımdaki kaslarım uzun gercekten kollarım yanda serbest dururken biceps'im dirsegime kadar neredeyse toplu durmuyor..poz verdigim zaman normal guzel gozukuyor (peak yok ama toplandigi zaman kevin levrone gibi uzun uzun :) ) bu arada kollarım 38-39 civarı oluyor sıcakken..amacım kollarım serbestken de biraz daha hacimli gozuksun istiyorum.Evet diyeceksiniz ki kolların buyudukce o da gelisir ama benden kucuk kollara sahip birisi bile kolları daha hacimli durması birazcik canımı sıktı gibi :)

Soru 2:Kasların uzun olması kötü birşey mi Vucut Gelistirme de ? :eek:

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    1.soruna şöyle cevap verebilirim...kollarının hacimsiz durması daha cok beslenmeyle alakalıdır...benim kollarım glikojensiz oldugu zaman oldugundan 1.5 cm fln daha küçük gibi duruyor...beslenme cok önemli anlayacagın...sana bendeen tavsiye gün içinde mutlaka casein proteini al bir kerede olsa...ve sıvı alımna dikkat et..kollarının küçük durmasının en büüyk nedenlerinden biiide su kaybıdır...ben sana belli bir süre glikojenli görünüm saglaman için bir tavsiye verecegim...kendim arada yaparım...mesela kız arkadaşlarınla gece dışarı cıktıgn zaman glikojenli görünüme ihtiyacın olacaktır, bu kaslarını daha büyük gösterecektir çünkü..tarifim,küçük ama cok etkili oldugunu söyleyebilirim...

1 tane muz
    100 gr yer fıstıgı(ama yer fıstıgı olacak, fındık fln olmasın...testoyu en cok yer fıstıgı etkiler çünkü)
    300-350 ml süte 1 çorba kaşıgı bal katıp karıştır..

bunların hemen 10 dk sonrasında, 5 dk öylesine dışarıda yürü...bu yöntemi acıklayayım şimdi...vücuda burda testo artıran bir gıda + potasyum alıp kasları erken doyurmaya hazırlamak ve sıvı ve mineral dengesini kurar, bal ile de erken glikoz alımı yapıp glikojenli görünümü cabuk kazanmayı saglamak, süt ile de casein proteini alımı yapıp uzun sürelik bir sindiirme katkı yapmak...en sonda mutlaka 5 dk yürü...sonra bir tshirt giy ve giydikten 15 dk sonra kasalrının yavaş yavaş dolgunlaşmaya başladıgını farkedeceksin...

Son düzenleme: 29 Ağustos 2008
    brk_izmir, Imp0rt, gainn ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  3. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Suan zaten whey kullanıyorum duzenli olarak sabah,antremandan once oglen,antremandan sonra ve gece yatmadan 30-40 dakika once olarak ama glikojen olayını bilmiyordum saol D.Wolf yardımların için ;)

Bakalım Soru 2 ye cevap kim vericek onuda cevaplasaydın bare..Uzun Kaslı olmak sanki dezavantaj gibi kaslarım peak almıyor sivrileşmiyor malesef

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    özür dilerim, 2.sorunu atlamışım...

boyunun uzun olması, bunun yanında daha gelişmiş bir kas dokusu, kemik yapısı hatta damar yapısını da yanında getirir cusco*...uzun kollu adamla , kısa kollu adamın metabolizma hızlar aynı degildir...uzun kollu adamın daha yüksek bir metabolizma hızına sahip olacagı için ona göre gelişmiş bir metabolizması vardır...sonucta, senin kollarının uzun olması sorun değil çünkü kollarının yük çekme kapasitesi senin koluna göre ayarlanmış oluyor vücutta...yani sen kısa adamdan geri değilsin...sen uzunsan, onla eşit olmak için aynı kapasitede oluyorsunuz...ama onun kasları kısa oldugu için senden daha hızlı kaslarını doldurabilir tek sorun o olur...ama sen daha fazla kas hacmi kaldırabilir ve kazanabilirsin...senin kasların daha güzel duracaktır her zaman..bu arada boyunun da biraz uzun oldugunu varsaydım çünkü kasların uzun, kollarının da uzun olması lazım..

Son düzenleme: 29 Ağustos 2008
    gainn ve mnqsche bunu beğendi.
  5. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Boyum 1.74 pek uzun sayılmam hatta kısa sayılırım ama normalden kollarım biraz uzun o kadar da değil,kaslarım uzun asıl problem orda bicepslerim ve tricepslerim toplu bir şekilde durmuyor hacimsiz duruyor kasmadığım zaman..kolum yanda durduğu zaman up uzun bir biceps var :)

6. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    d wolf, verdiğine benzer başka önerilerin varsa çok sevineceğiz forumca (sanırım) :D

7. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    siteden okuduklarımdan aklımda kaldığı kadarıyla testoyu en çok etkileyen badem di sanırım D.Wolf. Acaba başka bişi ile mi karıştırıorum yahut hafızam mı beni yanıltıyor?

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Badem olsa nolcak ki
    Badem daha çok etkiliyorsa bile öyle kat kat fazla değildir, azıcık fazladır sanırım.

Ama fiyat olarak kat kat fazla fıstıktan.
    Benim için hala yer fıstığı en çok etkiliyor testoyu çünkü onu satın alabiliyorum rahatlıkla :)

Konuyla alakası yok tabi siz devam edin ben öle parantez açtım :D

gainn, Morphling ve matiasdelgado bunu beğendi.
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    badem daha fazla testoyu etkileyebilir diye düşünmüş olabilirsin..çünkü badem daha cok mineral degeri yüksek olan bir besin...vitamin acısından en şanslı oldugu yer, testoyu en cok artıran başta gelen vitaminlerden birisi olan E vitaminini yüksek oranda içermesi olabilir..ama b vitaminleri bakımından aynı şekilde pekte zengin değil...oysaki b vitaminleri protein sentezinde büyük bir rol oynarlar...

burada yer fıstıgı diye yazmışım ama siz onu kavrulmuş fıstık olarak algılayınız arkadaşlar...kavrulmış fıstıktaki protein oranı cok yüksektir...bademe göre daha az su tutar...ayrıca, gaddarkemalin de dedigi ekonomik olmayan bir kuruyemiş türü...ama badem de tercih edbilirsiniz, hatta araya biraz nohutta katarsanız daha da güzel olabilir...nohutta bol bol b complex vitaminleri var, protein sentezini hızlandırıp daha da hızlı glikojenli görünüm elde edebilrisiniz b complex vitaminlerin yardımıyla...

kısacası tercih sizin..badem de olur diğerleri de...ama benim tercihim kavrulmuş fıstık...çünkü b viitaminleri benim için daha önemli bir yere sahip...biraz, abartmamak koşuluyla nohutta ekleyebilirsiniz bu kombineye...

mnqsche bunu beğendi.
  10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben 2005 yılında neredeyse gün boyu 25-50-75 kg ağırlıkların içerisinde çalışıyordum, iş olarak yani body değil :D 5 ay boyunca neredeyse her gün öğle yemeğinden sonra 150 ila 250 arasında gramajı değişen kavrulmuş yer fıstığı yiyordum. O dönemde çok hızlı bir gelişim yaşıyordum zaten ilk ev istasyonumu da o dönem yaptırmıştım, bu fıstıklarında etkisi var mıydı bilmiyorum, ben fiyatı için yiyordum. Deli gibi protein ihtiva ettiğini biliyordum, yanında da 1-2 şişe maden suyu içiyordum. Çok iyi arkadaşlar,bademi falan bırakın ya, yani ortalama Türk vatandaşıysanız bademi arada sırada alın. Yazık günah, sonuçta öyle dünyanın 8.harikası bi besin değil ki çok alasınız da kanatlanıp arş-ı alaya doğru yükselesiniz :D

D.Wolf konuyu açıklarken bi yerde kızlarla buluşmaya gitmeden önce hacim den bahsetmiş ki çok güldüm, çok hoşuma gitit. Çok insancıl çok samimi bir paylaşım. Evet arkadaşlar hepimiz erkeğiz ve doğamızda karşı cinse gösteriş var, hepimiz az veya çok bu gösterişi yaparız. Bende yapıyorum valla arada sırada, evden çıkmadan 1-2 set çekebildiğin kadar geniş tutuş şınav, çekebildiğin kadar bisepse de vurduran barfiksten çekiyorum, al sana hacim + daha da güzel görüntü.

Konuyla ilgili fikrim ise:
    D.Wolf'a ek olarak
    1-) Bence kasların pek yoğun olmadığından soğukken hacimli değil. Zamanla, ağırlık kaldırmaya devam ettikçe soğukken de gösterişli durur. Kaliteli kasların olur. Sende yüzücü kası var, bodyci kası değil.
    2-) Bence daima uzun kas iyidir gösteriş yapar, ama senin bahsettiğin kadar uzunu da çok iyi değil. Uzun kasları enlemesine genişletmekle güzel sonuçlar alırsınız ki kas genişletmek uzatmaktan çok daha kolaydır. Hatta uzun kas da genetik daha önemlidir ama kası enlemesine genişletmek sadece antrenman önemlidir. Yani kası uzun olan daha avantajlıdır. Doldurabilirse.....

11. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    tadım ın bir ürünü var badem, siyah üzüm, fındık leblebi , kokteyli 70 gr ve 1.25 ytl ...alın size maksimum testo minumum fiyat ..en azından gün asırı yersen belki kollarının şişmesine yardımcı olur :)

12. Tripcan

Tripcan Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    D.Wolfun reçetesi + metformin hcl ; )

13. rroni

rroni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    memur
    Yer:
    kayseri
    bu reçete de bence en etkili olanı badem olsa gerek.

14. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Hmm sports taki hocalar senin kolun uzun dolgun gözükmesi çok zor demişlerdi. İnşallah D.Wolf un dediği gibi bi etmiyodur.

15. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Bu öneriyi yarın deniycem inşallah faydasını görürüm.:)Sonuçları paylaşıcam.Tekrar Teşekkürler...

16. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    glikojen depolarını full lemek istiyorsan bence weight gainer ile creatine i kombine et

Sayfayı Paylaş