kollarım hacimlenmiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve radyasyon35 tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    konu için dogru yer mi bilemiyorum neyse konuya gelelim spora yeni basladım (50 gün falan) herneyse 65 kg den 75 kg oldum fakat hacim olarak cok büyük fark yok tabi eskisinden daha iyiym abartmayım ama bu 10 kg nerede belli değil özellikle kollarımda fazla gelişme yok kollarımı nasıl geliştirmem gerekiyor yanlış mı caslıyorum anlamadım kollarım 31 cm bayadır böyle

2. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    ağırlığı fazla tutup tekrar sayısını düşük çalışıyorsunuz değil mi?

3. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    valla herkes öyle diyor tam uyuyormuyum bielmiyorum 10 kg ile calısıyorum ve bu yükü kolay kaldıramıyorum bana göre fazla bir yük ile calsıyorum ama 15 tekrar yapabilirsem yapıyorum yapassam 10 tekrar yapıyorum tekrar sayısını yüksek tutmaya calsııyorum çünkü gücümde az bana göre az tekrarla performans kaybı yasarım diye düşünüyorum :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:19 ----------

bişey daha ekleyim az tekrarla calısırsam gelişmeyecegim psikolojisine kapılıyorum:S

4. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    ben 10 tekrarla çalışıyorum gelişimden memnunum sanırım beslenme programınızda bir sıkıntı var.

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tekrarı 8 e düşür protein ve karbonhidrat alımını arttır zamanla olacaktır

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    50 günde 10 kg gibi bir ağırlık artışı olmuş. Tahminim bu ağırlık artışının büyük kısmı yağ ve su olarak alınmıştır. 50 günde kollarınızda veya herhangi bir kas grubunuzda gözle görülür artışlar beklemeyin. Bu spor sabır işidir doğru yolda ilerlerseniz uzun vadede gelişmeleri fark edebilirsiniz.

7. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    50 gün için pek fazla gelişim beklenemez.

50 günde 10 kg demek ciddi bir yağlanma demektir.

kollarınızın büyümesi; antreman, beslenme, dinlenme üçlüsünün kalitesine ve genetik faktörüne göre değişecektir.(üçlüyü ayırmamın sebebi, normal şartlar altında kaliteli hale getirilebileceklerinden kaynaklanıyor.)

8. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0

son günlerde çok zayıflamıstım günde bir ögün yiyordum tüm günümmü pcde geçiriyordum kollarım çomak gibi olmustu normal kilom 65 di fakat 65 altında oldugumu bildigim için tartılmıyordum yani 10 kgninde üzerinde bir kilo aldım aslında sporda 10. günümde ölçüldüm 68 cıktım ve aslında kiloları 50 günde değil ilk 3 haftada aldım neredeyse ve sandıgınız gibi ge3lişme yok diyemem var kalınlasma kas kütlem arttı yaglanma olmadı aksine eskisinden daha az yaglıyım eskiden arka kolum falan jole gibiydi :D

herneyse şimdi hacim almak için az tekrar çok agırlık mı diyorsunuz ve az tekrar cok set yapsam ne olur acaba

Sayfayı Paylaş