kolları kalınlaştırmak

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve asrin78 tarafından 28 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    selamlar kız arkadaşım kollarının inceliğinden şikayetçi yazın kolsuz giyerken rahatsız oluyormuş!
    adele yapmadan kolları kalınlaştırmanın bir yolu varmı!
    benim aklıma açıkcası hiç bişi gelmedi belki bilen vardır!

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz teorik birsey diyeceğim, madem kalın, hatsız ama kaslı olmayan kollar istiyor.
    Ki bu çok anlaşılır birşey, 25 santim kol cidden bencede çok kötü.
    6-8 tekrarlı 3 setten iki hareket yapsın.
    Neden diyecek olursaniz, cok tekrar kasları sisirir, glikojen birikmesine neden olur.
    Bir cok kadin, yüksek tekrar calismasina kaslanarak cevap verir.
    Ancak düsük tekrar, kas yapmaktan cok güc gelistirir.
    Tabii agirliğa alisik olmayan vücut, bu calismaya büyüyerek cevap verecektir.
    Ancak kaslardaki gelisim, hatlı, keskin bir gelisim olmayacaktır.
    Tabii bu teorik, ama denenebilir.
    Cok tekrar az kilo bircok kadinda define kas gelisimine neden olur.
    Ki kız arkadasin bunu istemiyor, 3 kiloyla 12-15 tekrar yapacagina.
    Isındıktan sonra, 4-5 kiloyla 6-8 tekrar üc set yapsın.
    Sonra barbell curl'de 12 kiloyla 6-8 tekrarlı 3 set daha yapsın.
    Bence kısa sürede 3-4 santim fark edecek kolları.
    Haftada 2-3 kere bu dediğimi yapabilir.
    Aralarda en az bir gün bırakarak elbette.

3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bilmişlik olmasında maksimal kuvvet antrenmanında 8 tekrar çok fazla bence 6 bile fazla hiper trofi etkisi olmaktadır. burdaki önemli olanda ağırlık yükünün iyi tespitidir zaten ona görede antrenman yaptırmıyomuyuz. birde yanlış yazmışsın keşke glikojen birikse bende iyi bir sporcu olsam. laktik asit diyyecektin heralde bu ağırlık çalışmalarında çıkar ortaya kızma banada dalga geçmiyorum bi kaç düzeltme sadece

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hatayı düzeltsen daha iyi olacaktı :D
    İdman esnasında laktik asit birikir, ancak idman sonrasında kaslarda glikojen birikiminden kaynaklanan şişkinlikte meydana gelir.
    İdeal hipertrofi tekrar aralığı 8-12 tekrar arasıdır, bilgine :D

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gilikojen birikiyosa antrenman sonunda neden güçde azalma ve yorgunluk olsun ben onu kullanırım enerji olarak zaten de onu kulanıyoruz ağırlık çalışmalarında depolar bitiyo ve yogunluk ve kuvetde azalma başlıyo şişmenin sebebide o değil. interneten araştır vardır. ben sadece yanlış bilgi olduğu için uyardım sadece küstahlık olarak nitelendirme sakın burda hata düzeltirlir biligi verilir ok yanlış anlama beni

6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    adminim kızma yer kapladım. hiper trofi antrenmanında 6 tekra prg vardır 14 de vardır amacı hipertrofinin kası yormak yıpratmaktır bunu 6 ilede yaparsın. diğerinede bir üst mesajda cevap verdim. eyer bilirsen şiddet artırımlı antrenmanlarda 14 de koyarsın 6ya kadarda inersin saygılar

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İki cevabına bir arada cevap vereyim.
    Öncelikle küstahlık ediyorsun diyen yok sana, bu kompleksinin nedeni nedir anlamadım?
    (Kompleks kelimesinin açıklaması; kimse sana küstahlık ediyorsun demediği halde, kendini savunma gereği hissetmen)

Glikojen birikmesi, antrenmandan hemen sonra olmaz, tıpkı, hipertrofinin antrenmandan hemen sonra olmadığı gibi. (Bunu anlıyor musun?)
    Vücudun adaptasyon süreci zamana yayılır, dinlenme-beslenme-onarım sırasında, kaslarda normalin üzerinde bir glikojen birikimi sonucu oluşan kastaki şişkinlikten bahsederek, kaslarında fazla şişkinlik olmasını istemeyen bayanların, genel olarak tavsiye edilen, 12-15 tekrarlı antrenman yerine, 6-8 tekrarlı antrenman yapmalarını önerdim.
    Bunu yaparken, teorik bir öneride bulunduğumu belirttim.
    Ancak kaslardaki glikojen birikmesi, gerçek bir olgudur, sen eksik bilgi ve anlayışsızlık neticesinde, aslında "laktik asit" demek istedin diyerek, bana kendi bilgisizliğini dayatmak istedin.
    Dediğim gibi, kaslarda laktik asit, antrenmandan sonra değil, antrenman esnasında birikir.

Diğer mesajında ise, hipertrofi antrenmanında 6 tekrarda vardır, 14 tekrarda vardır demişsin,
    Maalesef Türkçesi zayıf bir insanla anlaşmak büyük mesele oluyor.
    Neden dersen,
    Ben hipertrofi antrenmanı demedim,
    Hipertrofi için ideal tekrar aralığı dedim;
    Burada kilit kelime, "ideal tekrar aralığı"
    Bu ise, saygın vücut geliştirme kaynaklarında 8-12 tekrar olarak belirtilir.
    6 tekrarda hipertrofi sağlar, zaten bu sebeple 6-8 tekrarlı setler yapılmasını tavsiye ettim.

Vücut geliştirme kadar, okuduğunu anlayabilmek ve düşündüklerini ifade edelebilmenin önemli olduğuna inanıyorum.
    Bunu bir düşün istersen...

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    ikinizin arasına girmek istemem. burada yazacaklarım sadece kendi bilgilerimden oluşturulmuş özet şeklinde bir msj olacak.

--bayanlar vücut geliştirmeden çok fitness antremanlarını tercih ederler. nedeni bildiğiniz gibi fazla gelişmek istemediklerinden kaynaklanır.
    --vücut geliştirmede setler ağır kilolar ile genellikle 6 ila 8 tekrardan oluşur.( süper setler-piramit setleri bir kenarda bırakıyorum)
    --fitness ta ise tekrarlar hafif kilolar ile en az 12 tekrardır. bu 15-20 hatta 25 e kadar çıkılır.

bayanlarda kollar için 2 yada 3 hareket ile 15 tekrar idealdir.

saygılar...

9. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tekrarın ideali falan bilmem sporcumun seviyesi neyse ona göre veririm tekrarı ve ağırlık yükünü biliyorum laktik asidin antrenman sonunda oluşmadığını ve nasıl oluştuğunuda antrenmanların amacı zaten glikojen depo artışı sağlamak genişlemede birikmesi ile olmaz çapraz köprü genişle protein artışı fibrilin genişlemesidir bunlarda genişlediği için deponun kapasitesi artar burda cümleyi yanlış kulanıyosun glikojen birikimi olmuyo kolayda değil zaten depo artırımı. tartışmayıda sevmem iyi bir antrenör öyle sayılarada takacak değildir ideali diye yeni başlayan antrenörler için dediğini örnek alsınlar derim türkçeyide anlamıyorum demen de birdaha senin hiç bi yazdığğına yazacaklarına hiç bi yorumda bulunmayacağım teşekkürler bildiklerini paylaş yeter;)

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sporda ve hayatın her alanında, fikirler daha iyiyi ve pratik olanı bulmak üzere birleştirildiğinde, sonuçlar her iki taraf içinde daha faydalı olur.
    Bu sebeple sizin bakış açınızı belirtmenize ben kendi adıma sevindim.
    Sizin belirtmiş olduğunuz, benim çevremde genel olarak gördüğüm yaklaşım, bunu ilk yazımda belirttim.
    Benim ortaya attığım ise, bir yerde yazmayan, kendi gözlemlerime dayanan bir fikirdi.
    Ne derece uygun olduğu kesinlikle tartışmaya açık.
    Benim 6-8 tekrar, çok ağır olmayan ama hafifte olmayan kilo önermemin sebebi, bir çok bayanın, özellikle define olmaya ve kasların süratle hat kazanmaya müsait bayanın, 12-15 tekrar çalıştıklarında, ortaya birçok erkeğin beğenmediği, define-kaslı görüntü çıkması.
    Ancak arkadaşımızın arzusu, kız arkadaşının, kollarının kalınlaşması.
    Sanıyorum, kız arkadaşının kolları çok ince ve çelimsiz.
    Bu gibi durumlarda, ben genel eğilimin aksine 6-8 tekrar öneriyorum.
    Bunu uygulayarak verim alan, iki bayan arkadaşım oldu.
    Dediğim gibi, tartışmaya açık bir fikir benimkisi, ancak kesinlikle somut gözlemlere dayalıdır, bunu belirtmek isterim.

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sana okulda, ya da bu bilgileri nerede edindiysen, imla kuralları öğretilmemiş sanırım, nokta yok, virgül yok, tam bir göz yorgunluğu.
    Ben diyeceklerimi dedim, anlamadan yorumlar getiren sen olduğun için cevabını verdim usulünce, cevabını aldıktan sonra ne yapacağın sana kalmış...

Sayfayı Paylaş