kolestrol rahatsızlığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve doggetman tarafından 14 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    slm arkadaşlar benim kolestrol rahatsızlığım var yeni spora başladım 170 X 55 kiloyum fakat kilo almam gerekiyor sporla beraberde eeee tabi kuvvetli yicekler tüketmem gerektiğinin farkındayım ne yapabilirim aranızda hem kolestrol sorunu yaşayıp hemde kilo almaya çalışan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    sorununuz genetik değilse, yediğiniz yağların doymamış yağlardan (zeytinyağı,ayçiçek vb.) olmasına dikkat edin...doymuş yağları(tereyağ,margarin,sütteki peynirdeki etteki yağ) yememeye özen gösterin....kollesterolünüz egsersizin de yardımıyla zamanla normal düzeylere gelecektir...

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tşk .ederim katı yağ tüketmiyorum ancak spora başladığım için yediklerimin kilo yapıcı gıdalar olmasını tercih ediyorum ..
    Birde kilo aldırıcı ürünler kullanmak istiyorum fakat bu ürünlerin spora başladıktan ne kadar süre sonrasında kullanılması gerektiğini öğrenmek istiyorum vede bu tür kilo aldırıcı ürünlerin kolestrol yükseltme olasılığı varmıdır ( yok diye biliyorum ancak bilgilerinize ihtiyacım var)

4. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    kilo almada önceliğiniz besinlerde olmalı...kg aldırıcı ürünleri kullanma gereği duyuyorsanız kullanabilirsiniz, zira genelde yağ oranları oldukça düşüktür (yine de içeriğinden okuyabilirsiniz)....

5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    birer gün ara ile spora gidiyorum bu uygunmudur kilo almak isteyen biri için yoksa daha azmı gitmeliyim gittiğim salondaki hoca nın pek fazla bilgisi olduğunu düşünmüyorum amacımda zaten salon fiyayının uygun oluşu vede alatleri kullanmam birde benim kullanabileceğim program ne olmalı ?? :arrow:

6. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    kollestrolü tanımak HDL(kötü) LDL(iyi) kolestrol ve damar..

Kollestrol mum kıvamında beyaz bir sivi maddedir. Seks, testesteron vb vücut hormonlarinin düzenlenmesi icin gerekli bir maddedir. siz 0 kolestrol iceren besinler bile yeseniz vücut kendi kendine kollestrolü üretecektir. Fazla kollestrol iceren besinler yeseniz vücut bunun fazlasını kullanmadan atacaktir. Burada kardio nun önemi ortaya cıkıyor
    Kardio komple kanın hızlanması kalbin güçlenmesi anlamına geliyor ve vücut geliştirme olayinda gerçekten yüksek testesteron seviyelerine ihtiyaç var cunku daha iyi kas yapimi sağliyor HDL kötü kolestrolü yükselticek besinlere ihtiyacımız var (kırmızı et,komple yumurta,peynir,tam yağli süt) önemli olan bu besinleri tüketip aynı zamanda idmandan sonra 15-20 dakikalık sert bir kardiyo yapmak

ayrıca günlük 250 ml şarap, 250 ml wiski, 250 ml (Bir bardağa eş değer)

damar sağliğimiz açısından tüketilmesi gerekir bu gun wiskinin tıb literatüründe bile önemi büyüktür damar tıkanıklığı olan insanlara önerilmektedir.

Yağdan kaçmak anlamsız. Yağ alımı enerji ihtiyacının yüzde 30-40 ını oluşturmadıkça testesteron üretimi düşer buda kas yapimina bir darbedir.

ii bir programda mutlaka yediklerimizin yüzde 30 u yağlardan gelmeli

orneğin gunluk 2700 kalori enerji alıyorsan bunun 650-700 kalorisini yağlar oluşturmalı 1250 kalorisini karbonhidratlar 600-700 kalorisini ise protein grubu besinler oluşturmali.

o yüzden korkmanıza gerek yok yemek yemeye devam edin ve kolestrol sorunundan korkmanın anlamı yok ne zamana kadar taki kardiyo egzersizleri ,yapmaya usendiğiniz zamana kadar

7. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    ayrıca cardeo (kardeo) yap... ben bu şekilde kolostrolümü 192den 105e düşürdüm geçen bu sene...

8. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    Aşırı yağlı besinlerle kolesterol yüklemesi yapan Amerikalılar kurtuluşu soya fasulyesinde arıyor. Bugüne kadar büyük ölçüde hayvan yemi olarak kullanılan ya da sadece vejetaryenlerin yediği soya fasulyesi, doktor tavsiyesi üzerine artık halk arasında da giderek yaygınlaşıyor. Çünkü hem kolesterolü düşük, hem kanseri önlüyor, hem de kemikleri güçlendiriyor... buda ek bilgi paylaşmak istedim :D

Sayfayı Paylaş