Kolayca Silinebilen Kalıcı Dövmeler geliyor

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve saydam tarafından 1 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.079
  Beğenileri:
  1.911
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  ABD'de bir şirket yeni geliştirdiği kolayca silinebilen kalıcı dövme mürekkeplerinin gelecek yıl satışa sunulacağını bildirdi.

  Freedom-2 adlı şirket, kullanımının daha güvenli ve istenmediğinde silinmesinin çok daha kolay olduğunu söylediği dövme mürekkeplerinin, şu anda kullanılanlarda olduğu gibi siyah karbon, metal tuzlarıyla baskı ve otomobil boyası içermediğini belirtti.

  Şirketin başkanı Martin Schmieg, şu an kullanılan boyalardaki ağır metaller ve diğer zehirli kimyasal maddelerin lenf sistemine geçebileceğini kaydetti.

  Yeni boyaların Amerikan makamlarınca kozmetik, gıda, ilaç ve diğer tıbbi cihazlarda kullanımının onaylandığı, ancak dövme mürekkebi olarak henüz kullanılmadığı belirtildi.

  Yeni geliştirilen boyalar, koruyucu polimer taneciklerle kapsül hale getirilerek deri altına şırınga edilecek. Dövme çıkarılmak istendiğinde tek bir lazer uygulamasıyla kapsül tanecik açılarak, hücreler tarafından soğurulacak. Böylece dövme kolayca silinecek.

  Şu anda kullanılan mürekkeplerle yapılan dövmeleri çıkartmak için 10 defaya varan lazer uygulaması yapılmasına karşın, bazı dövmeler yine de tamamen silinemiyor.
   

Sayfayı Paylaş