kolay protein içerikli karışım hazırlamak için yardım!!!

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve sseagal tarafından 13 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    degerli arkadaşlar,
    forumda aradım ama bulamadım...ben bilhassa protein açısından gunluk ihtiyacımızı karşılayacak kahvaltı yada ogle yemeği olarak alınabilecek yapılışı basit ve bi o adar da kolay (protein tozu hariç) tarif konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...teşekkürler...

DeL PotRo bunu beğendi.
  2. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    en ucuz olay öğün olarak değilde
    antreman öncesi 30-45 dak. önce yağsız süt + muz
    ve antreman sonrası yağsız süt + muz

muz için piyasayı ararştırmak lazım bazı yerlerde kilosu 2.5 kimi yerde 3.5
    her ne kadar yağsız süt deselerde içinde yağ bulunmaktadır ama düşük.

DeL PotRo bunu beğendi.
  3. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu günlük protein ihtiyacımızı karşılayacak mı?

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    içine kafana göre daha ekleyebileceğin yiyecek veya içecek bulabilirsin.
    protein olarak değişiyor çünkü kullandığın süte ve içtiğin grama/litreye bağlı benim tercih sebebimin nedeni ucuz olması.

DeL PotRo bunu beğendi.
  5. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet verimş olduğun tarif ucuz ve gerçekten günlük protein ihtiyacını karşılayacaksa çok güzel.antreman öncesi ve sonra olarak yarım litre yarım yaglı süt ve 1 adet muz...ben böyle kullanmayı düşünüyorum sence bu miktarda kullanırsak günlük protein ihtiyacını karşılar mı?

6. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    1 litre sütte yaklaşık 30 gram kadar protein vardır. bir insanın -eğer body yapıyor ve hacimlenmeye çalışıyorsa- kilosunun sayısal değerinin 2.5-3 katı gram protein alması gerekmekte bir günde.
    bence en verimli protein kaynağı kendi yağında pişirilmiş tavuk, haşlanmış ve büyük kısmının sadece beyazı yenen yumurta ve ton balığıdır. az zahmetle bol protein alırsınız.

7. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    işte sana ortalama 60gr. protein içeren bir mini öğün 5yumurta beyazı+1 yumurta sarısı+200gr lor blendırda karıştır tavada pişir ve ye bunu gunde 2 kere yapmanı tavsiye ederim.

8. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tabiki karşılamaz spor yapmadığını duşunursem ve 70 kg olduğunu 70gr protein bile etmez kaldı ki spor yapıyorsun en az 140gr alman lazım bir kaç tavsiye 300-400gr tavuk goğusu yukarıda bahsettiğim karışım*2 500ml süt bu sana 220-230 gr protein eder(kayıplar hariç tabi).Tavuk goğusunu şu şekilde pişirirsen hem çok çok az yağlı hemde lezzetsiz olur:) tavaya 3-4 damla yağ dök sonra dilim goğusleri yerleştir tavanın ustunu bir kapakla kapat ve 5-6 dk da bir bak sonuç ne yanık nede fazla protein kaybı olur.Tabi lezzetsiz oluyor idare et.

9. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    vermiş oldugun tarif için çok teşekkür ederimde bunu gunde 2500 ml sütmü içecez onu anlamadım biraz tarifi açarsan çok sevinirim.teşekkürler...

10. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hayır hayır oyle bi hata yapma sakın 2.5 lt süt çok karışımı anladın galiba onu çarp 2 ile yani günde 2 kere süt de gün içinde 0.5-1lt içersen..yeter sana

11. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar(KaRaBaSH ve turkovic) tarifler için teşekkürler ama sorum olacak
    antreman öncesi ve sonrası paylaştıklarınızdan yesek zararı olmaz mı yani sonuçta antremana yemek yiyerek gitmek çok sakat bir durum bir kere gitmek zorunda kaldım arada 2 saat geçmesine rağman antremanda çok zorlandım., yoksa sizinkilerde güzel protein kaynağı.

para konusunda dikkatli olmak zorunda olduğum için marketlerde bulunan ucuz sütler(1lt. yada yarım litre gibi) + muz ama karşılar / ama karşılamaz günlük proteini idare ediyoruz tabii hardlinenın amino 9000 adlı kapsüllerinden almayı düşünüyorum.

12. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi zorlanmanın sebebi şu olmalı bir onceki antrenmandan sonra boşalan enerjı rezervlerini doldurmamışsın herşey protein değildir karbonhidrat+protein alırsan antrenmandan 2 saat once(yemek olarak tabi .Protein tozu veya a.a 30dk once alınabilir)performans yerlerde surunmez.Antrenmandan sonra 1 saat içinde karbonhidrat almalısın rezervleri doldurmak için unutma.Örnek karbonhidrat kaynağı muz,pirinçlapası,progainer vs..

13. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Doogy ayrıca; ben kompleks amino asit alacak olsam günde 30-40 tablet kullanacak şekilde alırdım tabi boyle yapmak maddiyat ister onun için sana tavsiyem supplement olarak protein tozu daha sonra diğerlerine geçebilirsin zaten bide maddiyattan bahsetmişsin...:)

14. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    başta teşekkür ediyorum güzel bilgiler verdiğin için.

bir önceki karbonhidrat rezervleri çok güzel dolduruyorumda o gün yemek yemem gerekti akşamda olmuştu dedim yinede gideyim yemek yedikten sonra 2 saat sonra salona gittim güçten düşme değilde vücut ağırlaştı bende pek tamamlamadan çıktım. yoksa antreman yaptıktan sonra bir yorgunluk, bıkkınlık çökmüyor.
    eve gidincede suda eriyen multivitaminlerden alıyorum.

amino konusuna gelince günde 30-40 çok değil mi :D :D
    aslında biryerden ucuz buldum ama proteinide ucuz buldum ama dediğim gibi iyisiyle kötüsüyle bebe bisküvisi muz süt güzel oluyor birde bal ekliyorsun.

15. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    30 amino a.a nın kalitesine göre deişir kaliteliyse 60gr protein içerir.Bence çok değil ama zaten tavsiye etmem aminoasit.Protein tozu yeterli olur heleki türkiye şartlarında(maddi bakımdan)...

16. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar artık amıno acıd kullanımı o kadar yaygın degıl.Bakın avrupa ve amerıkada amıno asıt yerıne hızlı sındırılen proteın tozları(Ornegın Weıder CMF Proteın) kullanılmaktadır.Bu hem daha faydalı hem daha ekonomıktır.

Dedıgım proteın tozlarının ıcerıgı ve fıyatıyla amıno acıd ıcerıklerı ve fıyatlarını karsılastırırsanız ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlarsınız.Ama herhalde ınsanlara sıhırlı hap gıbı geldıgınden olucakkı ulkemızde ınsanlar whey proteın kullanmayıp amıno acıd kullanırlar :):)

17. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Evet turkovıc arkadasada katılıyorum gunde 30 tablet amıno acıd proteın tozlarıyla kıyaslandıgında cok degıldır ama maddı olarak adamı oldurur:):):) .Ama sponsorunuz varsa supplement parasını onlar cekıyorsa durmayın yutun amınoları :):):):):)

18. dadasgs

dadasgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben yeni üyeyeim .. okudum bi çok yeri ama yeterli olmadı..

ben 65 kiloyum.. spor bittikten 1saat sonra 500 gr. tavuk göğsünü yağsız tavada pişirdikten sonra yiyiroum.. ilk gün sadece tavuk göğsünü yedimama dayanılcak gibi değil :D bir ekmeğin arasına koyıp ketçep ve mayonezi dayıyorum açık söyliim :D başka türlü yenmiyor :)

ben spora yrüyerek gidiyorum 25 dk mı alıyor yurda gitmem.. tavuğun pişmesi hazılanması derken 50 dk yı buluyor yemeye başlamam( salondan çıktıktan sora)..peki bunun bir faydası olurmu .. ?

olmaz ise ne yapmam gerekiyor.. toz almaya kalktım çok pahalı.. ben öğrenciyim burda... yurtta yapabileceğim ne olabilir kolay bir şekilde.. birde şunu ekliyeyim. spordan önce ne yemeliyim? sabah 10 da başlıyorum spora baya erken kalkıyorum. osaatlerde hafif b kahvaltı yapıp spora gidiyorum

evet bnden bukdar yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar?

19. dadasgs

dadasgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar cvp bekliyorum:)

20. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlk olarak şunu söylim ben öğrenciyim ben öğrenciyim lafından artık vaz geçilmesi gerekir.Biz neciyiz şehir dışında:)Gerektiğinde protozu gerektiğinde glutamine alıyoruz ordan burdan kısarak:)neyse konuyu dağıtmim şimdi antrenmandan 1.5 saat once yemek yemen geerkir ve antrenmandan hemen sonra kolay sindirilebilir bir protein kaynağı alman gerekir.Kolay sindirilebilir protein kaynağı olarak protein tozu ama onu alamam diyorsan 5-6yumurta işini görür.Tabi yumurta pişmiş olacak onları da alamam dersen onun yerine antrenmandan hemen sonra 300ml süt+muz karışımını dene.Daha sonra 1 saat içinde diğer öğüne geçebilirsin.
    Bu arada 500gr tavuğu bir kerede yemen hiç bir şey ifade etmez.Vücut 30 gr ını sindirmiş kalanlar çöpe gitmiş. Onu sen 3 öğüne böl.örneğin antrenmandan2 saat once 1 öğün antrenmandan sonra 2-3 saat arayla diğer öğünler.

Son düzenleme: 9 Kasım 2007

Sayfayı Paylaş