Kolay kavga eder misiniz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve oniks41 tarafından 6 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Kolay kavga eder misiniz?

1. Evet

oy sayısı 9
    30,0%
  2. Hayır

oy sayısı 3
    10,0%
  3. Konuşarak hallederim

oy sayısı 4
    13,3%
  4. Son çare

oy sayısı 14
    46,7%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kolayca sinirlenip kavga eder misiniz?
    En son ettiğiniz ciddi kavga?

Ben kolay kavga etmem. Karakterim gereği önce sorunları konuşarak halletmeyi severim.Çünkü bana göre insanları diğer varlıklardan ayıran en önemli özelliğimiz sorunları konuşarak halledebilme yeteneklerimizin olmasıdır.Kavgayı aciz insanların,konuşacak sözleri,savunacak fikirleri kalmayan insanların bir sığınağı olarak görürüm.

En son ciddi kavgamı 6 sene önce ettim.Mahallede bir çocuk vardı bende 2 yaş ufak.Çelimsiz ama serseri tipli bir şey.Sürekli bana laf atıyordu kavga etmeye çalışıyordu.Birgün yanında arkadaşı varken bana sataştı benimde canıma tak etti allah ne verdiyse giriştim buna.öyleki yanındaki arkadaşı korkudan dondu kaldı,''bana yapma,vurma'' diyerek ayırmaya çalıştı.O günden sonra o çocukla birebir karşılaştığımızda yere bakıyor :D

Son düzenleme: 6 Kasım 2011
  2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    en son ettiğim kavga sınıfta olmuştu geçen sene tartışma ufak tefek bir sorundan bizim coğrafya dersimiz vardı elektirik sınıfının o sınıf normalde. ama dersimiz o sınıftaydı zaten çıkıyodular.yazdı teki müzik dinliyordu bende o sınıfta arkadaşım vardı konuşuyoduk çocukta bana sus falan bişeyler dedi orayı pek duyamadım ne var dedim duymadı galiba bakıştık ben devam ettim arkadaşla konuşmaya gene sus filan dedi ne var ........ kavga çıktı o sıra 2 tane vurdu bana derse girecekti hoca az zaman kaldı 2 kez disiplinden ceza yedim teki kınama diğeri 3 gün uzaklaştırma devamsızlık sınıra gelmiş 19.5 öğleden önce son ders 5. dersti ders çıkışı yapalım filan hala vuruyor 8-10 yumruk attı bana en sonunda kızdım dalmaya başladım yumruklarken altıma aldım. burnu filan kanadı bırak bırak dedi bırakmazdım normalde ama hoca gelicekti o yüzden bıraktım. atılmak istemiyordum lise 4 te.
    yerler filan kan olmuştu üst katta tuvalette elektirik sınıfından bir öğrenci paspasla yerdeki kanları filan temizledi gittiler hepsi sonra. dışarda görüyom kafayı çeviriyor başka yere.
    konuşarak halletmek iyi bir çözüm ama malesef herkez laftan anlamıyor.
    devir değişti en ufak şeyde çok büyütülüp kavga çıkar mesela karşıdaki kişi yol vermeme filan

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kolay kavga etmem hatta hıc etmem

medenı bır sekılde konusurum olmuyorsa uzaklasırım

kı zaten kımse bana pek bulasmaz . vg avantajı :)

4. PuNniSsHeR

PuNniSsHeR Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Köşe Yazarı, Öğrenci, Radyocu
    Yer:
    Kocaeli
    kolay sinirlenirim ama kolay kavga etmem ama kavga edersem de iyi kavga ederim. :)

5. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sahiden ne çok gülmüşümdür,keskin pençeleri olmadığı için kendilerini iyi zanneden zayıflara!(Friedrich Nietzsche)

Danny Boy bunu beğendi.
  6. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Sporla ugrasan bie insan kolay kolay kavga etmez cünkü karşısındakine vurmadan önce bin kere düşünür, vurursam ne olur diye. Spor yapan bir insan normal bir insandan kat ve kat kuvvetlidir ,( güç sporları) bu yuzdende spor la ugrasan birinin kolayca kavga edecegini sanmıyorum görmedim de.

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    her insan eşittir normal ve farklı insan yoktur.
    mesela ormanda odunculuk yapan birinin kuvveti farklıdır.Kimileri doğuştan güçlü olur kemikleri iri vs. spor yapan elbet güç hız kazanır ama karşı tarafında boş olmadığını unutmayalım. örnek verirsek
    genetik olarak kemikleri iri ve güçlüdür
    boy uzunluğu
    kilo üstünlüğü
    kavga tecrübesi

8. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    İtiş kakış başlayıp yumruklar havaya kalktıysa durun konuşarak çözebiliriz de demem.Zor kavga ederim ama ettimmide tam kavga olur.

9. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben zaten güçlü demedim kuvvetli dedim , kuvvet ve güç ayrı şeylerdir. Ve Spor ypan bir insan normal bir insan kuvvetlidir kimse bunun aksini iddaa edemez, Ayrıca sen güç sporlarıyla ugrasıyorsan sokakta bir adama yumruk attıgında ve o adam hastanelık olup senı mahkemeye verdiginde gör bakalım hakim sana ne diyecek :)

10. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Benim demek istediğim normal şartlarda vücut geliştirme, sporları, boks vb. sporlar avantaj sağlar ama karşındaki senden daha kuvvetliyse. Yani karşındaki güçsüz kuvvetsiz denk gelicek diye birşey yok iri yarı biride denk gelir sıska biride denk gelir sıskada olsa hafife almamak lazım bu arkadaşın senden çok daha fazla kavga tecrübesi olabilir kas yok filan diyebilirsin ama yumrukları belki çok serttir.

11. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    kickboksçu bir arkadaşım parkta 3 kişiyi dövüp hastanelik edip kısa süreli hapse girmişti.profesyonel olarak uğraşıyorsanız bir nevi silahlı sayılıyorsunuz ve ona göre ceza artıyor.

insan belli yaşı geçince kavgadan ister istemez uzak duruyor gururuna yediremesede çekip gidiyor.bir yaştan sonra yada belli olgunluğa ulaşınca kavgaya girsede "bitirmeye " giriyor öyle çocukluk dönemi gibi 2-3 yumrukla sonlanmıyor

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    dövmüş ama karşı taraf saldırdıysa ceza almaması gerekir. çünkü kendini savunuyorsun orda hatta karşı taraf ceza almalı hapis tazminat olabilir. kavga ettiği zaman 18 yaş altıysa ailelerin haberi olduğu sıra ve karakola gittikleri zaman çıkartırlar.

13. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet ben de karşıdaki 1 kişiden fazlaysa boksörlerin sokakta kavga edebileceğini duymuştum.Nefsi müdafaya giriyor.10 kişi boksörle kavga edipte dayak yerse boksör niye ceza alsın.

14. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Profesyonel olarak yapıyorsanız kavga ettiğinizde ateşli silah kullanmış gibi muamele görüyosunuz boks hocamda söylemişti.Ama bu duruma göre değişebilir söylendiği gibi karşı taraf saldırdıysa nefsi müdafaya giriyo.Tabi kanıtlamak lazım ilk hangi tarafın saldırdığını diğer türlü başınız çok ağrıyabilir.

15. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    kavga laf atmadan çıkıyor ayrıntılarını fazla bilmiyorum ama sonuçta taraflar şikayeti geri çekince çıkabildi.
    hukukta kanunların genelliği ilkesi vardır A ya ayrı B ye ayrı işlemez,boksörlere ayrı bodycilere ayrı fubolculara ayrı değildir.
    anlatmak istediğim eğer profesyonel anlamda saldırı savunma güç sporları ile ilgileniyorsanız kavgayı girerken sonucunuda düşünün.her şeyden öte karşıya vereceğiniz zarar ölümcül olabilir

16. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    şu ana kadar boks ringi dışında kavga etmedim allah ettirmesin

17. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
  18. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    3 kişi birden nasıl dövülebiliyor ben onu anlamıyorum. Ya karşıdakiler aşırı derecede güçsüzler ve kavga nedir bilmiyolar. Hayat filmlerdeki gibi değilki öyle tek başımıza mekan dağıtıp malkoçoğlu gibi bizans kalesini alalım. 3 kişi ise biriyle vuruşursun diğerleride vurursa işin vaya zor demektir ama 3 kişi ise adamlar seni kolundan ayağından tutarlar ve yapıcak birşeyin kalmaz. Ayrıca ister amatör ister profesyonel boksör kickboxcı kareteci vb. ol kimse seni böyle bir durumda içeri atamaz. Karşıdaki yapmıyor diye ama sen yapıyorsun sen suçlusun mu diyecek hakim.

19. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    En son iki sene önce 6 Kişiyle.
    Sonuç burnumun yamuklugundan vesikalık cektirmek istemiyorum :)))))

20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    lise 1 de iken orta okula giden çocuklardan teki rocky müziği açtırmıştı arkadaşına baktım napıyolar diye gerçekten kavga yaptıklarını görünce ayırdım zaten müzik filan şakasına sandım ama gerçekmiş :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş