Kol Kesitinin Elips Olması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sbk tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sbk

sbk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İki üç aydır egzersiz yapıyorum.

Şu ana kadar genel olarak harcadığım az zamana göre ( iki üç günde bir 45 dakika hafif-orta şiddette egzersiz ) fena gitmiyor.

Sorunum, kollarımda.

Hayatım boyunca hiç arka kol çalışmamıştım. Neredeyse deri-kemik şeklindeydi arka kolum. Şimdi kalınlaştı. Serbest bıraktığımda bile tricep ler bariz bir şekilde görülüyor. Kısacası yandan görüntüsü çok farklı artık.

Ama karşıdan bakınca kollarım hala başladığım kalınlıkta görünüyor. Koltuk altımın hizasında kolumun dış kısmı içe doğru kavisli. Deltoidlerle çok ilgisi yok diye düşünüyorum çünkü deltoidin bittiği yerden başlıyor bu girintili kısım.

Bunun nedeni hangi kasları çalıştırmıyor olmam bilmiyorum. Egzersiz önerilerine ihtiyacım var.

Teşekkürler şimdiden.

2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Şu an için antremandan kaynaklanan birşey olduğunu zannetmiyorum kolun gerekli açılardan fotoğrafı olsa daha iyi yorum yapılabilir.. Ama 2-3 aylık çalışmak demek bu sporda başlangıcın başlangıcına başlamak gibi bir şey onu belirteyim..

Yani kol geliştiğinde her açıdan görünümü irileşecek.. Ama illaki önden görünümü güzel olan bir kol için çalışmam gereken kas grubu nedir derseniz biceps derim.. bicepsin her iki kısmındanda verim alacak şekilde çalıştırmalı..

Ama dediğim gibi 3 ay daha başlangıç bu yüzden böyle şeylere takılmamak lazım ilerleyen zamanlarda doğru antremanlarla çalıştığınız sürece bir terslik olmayacaktır saygılar..

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Yanlış anlamadıysam cepheden kendinize baktığınızda kolunuzun ince durmasından rahatsızsınız.

Eğer anladığım doğruysa; Brachialis kasını çalıştırmalısınız. Bunun için hammer curl çalışabilirsin.

hasanateş bunu beğendi.
  4. sbk

sbk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hammer Curl yapıyorum zaten ama hareketi yanlış mı yapıyorum anlamadım,dirseğimden üstü değil dirseğimden aşağısı kolumun iç tarafı daha çok gerilip yoruluyor. Kolumun dışında üst bölgede bir yorulma hissetmiyorum

Sayfayı Paylaş