kol kaslarındaki şekilsizlik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pff1 tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle herkese selamlar

kolumu biraz sıktığımda bi problem yok ama biraz fazla sıkınca ön kol kası içe doğru şişiyor sanki yani üstten bakıldığında kas kola paralel değilde biraz yanmış gibi duruyor bunun nedeni yanlış çalışmak mıdır yoksa genetik filan mıdır ne yapmam gerekir
    yaza doğru bi salona yazılmayı düşünüyorum o zamana kadar da evde boş durmayıp kendi çapımda çalışayım diyorum ama boş durmayayım diyede yanlış yapıp daha beter olmayalım :)
    vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yanlış çalışmak değildir.Tamamen genetik ile alakalıdır.Zamanla kollarınız hacim aldığı zaman bu düzelir.

pff1 bunu beğendi.
  3. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bi arkadaşımda aynı şeyden şikayetçiydi birine sormuş yanlış çalışmaktan olmuş bi süre çalışma onlar insin öyle başlarsın demiş bende sormak istedim cevabın için teşekkürler

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Biraz çalışma demek yanlıştır.Herkesin örneğin barbell curl yapma şekli farklıdır.Kimisinin kemik yapısı farklıdır.Bu yüzden kollardaki kaslar bunlara göre eğilim ve gelişim gösterebilir.Fakat bu sporda kemikler,lifler,kaslar hersey geliştiği için zamanla düzelir.

Ben çok insan gördüm hareketlerin hiç birini düzgün yapamayan ama kasları düzgündü hepsininde :)

pff1 bunu beğendi.
  5. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ayrı bi konu gerçi ama hazır sormuşken burda sorayım konu kirliliği olmasın
    salona yazılıcam demiştim şu ara sınavlar filan öyle bi imkanım yok anca yaza fakat yaza kadar da boş durayım istemiyorum minimum iki gün arayla şınav mekik ve dumbble ile önkol çalışması yapmayı düşünüyorum bu konuda bi görüşün önerin var mıdır ?

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Öneriden ziyade, şuan benim uyguladığım bir kondisyon ve yağ yakma tekniği var.

yağ yakma konusu biraz diyet ile destekliyorum tabi ama ben antrenmandan bahsetmek istiyorum.

Akşam saat 19:00-20:00 arası arkadaki parkta 1 tur (600mt) hızlı tempo yürüyüşten sonra 12 baş aşağı şınav (çakıda deniyor bu harekete)10 şınav, 20 mekik , 8 barfix yapıyorum daha sonra 200 metre hız koşusu ( koşabildiğim kadar hızlı koşuyorum, bacaklar için çok işe yarıyor) , tekrar hareketlerime dönüyorum.Bu sefer 15 çakı , 20 şınav , 30 mekik , 10 barfix, 2.setler bittikten sonra 100metre hız koşusu.5-7dk moladan sonra her hareketi max. yapıyorum.

Hacim için bile iş görüyor diyebilirim :) Eğer bu programda beslenmeye dikkat edersen kaslarda güzel bir gelişme oluyor.Tabiki ağırlık çalışmak kadar değil ama ona yakın ve kondisyonu inanılmaz arttırıyor.

pff1 bunu beğendi.
  7. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bahsettiğin antreman daha çok kondisyon için sanırım ilgin için tekrardan teşekkürler

Sayfayı Paylaş