kol-karın antrenmanları.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve K!rk tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. K!rk

K!rk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar herkese merhaba.forumu bir süredir takip ediyorum ve sizlere sormak istediğim başlıca birkaç soru var.öncelikle 2 sene önce kadar sırtımda yaklaşık 80-85 kilo varken dengemi kaybedip ani bir şekilde eğilmem sonucu sırtımda çöküntü ve belimde fıtık oluştu.bu nedenle ayakta fazla durduğumda yada ayakta bir ağırlık kaldırdığımda özellikle sırt kısmımda yoğun derecede ağrı hissediyorum ve sürekli kütürdeme çıtırdama sesi geliyor sırtımdan.bir süredir oturarak kol (biceps) çalışmaya başladım yaklaşık 6 ay kadar.ancak kollarımda bu süre göz önüne alındığında pekte bir gelişme olduğunu söyleyemiyeceğim.antrenman sonrası kollarımda yanma hissi olmuyor ama hareketi doğru yaptığımı düşünüyorum.ekipman olarak 20 kiloluk ayarlanabilir dambıla sahibim.kol çalışmamı 3x12 olarak 35 er saniye dinlenme periyodu ile birer gün arayla yapmaya özen gösteriyorum.yaklaşık 8 kilo ile(2x2,5,2x1.25) dirseğimi bacağıma dayayarak yapıyorum.1.84 boyundayım ve 74 kilodayım yaşım 18.ayrıca göğüs karın antrenmanlarıda yapmak istiyorum.karın kası yapmanın beslenme ile olacağını biliyorum ve forumdan örnek bir beslenme programı uygulamaya başlayacağım.sizin önerileriniz nelerdir?

2. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım öneri olarak ilk önce 12-10-8 gibi tekrar yöntemlerini dene ve sanırım tek hareket giriyorsun bunuda 2 harekete çıkarmana öneririm. dumbell curl ve hummer curl olarak. hareketleri yaparken nizamiliğe dikkat etmen çok önemli ve ayrıca dinlenme süresini 45-50sn yaparsan snn için daha iyi olur. Ve 2 günde bir antrenman yapmanı önermem. 1 gün sağlam bi çalışmadan sonra kolun 2 gün dinlenmesini sağlarken başka yerlere çalışabilirsin. Sırtın konusunda tıbbı yardım aldın mı bilmiyorum ama onu düzeltmek için doktora gidebilir ve onla ilgili çalışmalarda yapabilirsin çünkü vücudun bi kısmından sıkıntı olunca diğerlerinide etkilemesi kaçınılmız oluyor.

K!rk bunu beğendi.
  3. K!rk

K!rk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    şuan tek hareket yapıyorum tavsiyen üzerine 2 harekete çıkaracağım.sırt konusunda 3-4 doktorla görüştüm söyledikleri genelde tedbir anlamında.örneğin ağır kaldırmamam,ayakta fazla durmamam,omurgaya baskı yapacak işlerden kaçınmam vs. yönünde.birkaç esneme hareketi önerdi ancak biraz ayakta durduğum zaman yada ayakta birşey kaldırdığım zaman ağrı tekrar oluşuyor.karın kası ve omuz-sırt bölgesini geliştirmenin sırt ve bel ağrılarını büyük ölçüde azalttığı söyleniyordu bunun için karın kası yapmam gerekiyor sanırım.

Sayfayı Paylaş