kol hacmiyle ilgili

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve domino tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. domino

domino Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 21 yaşındayım,bi iki yıl oncesine kadar vucudumda cok olmasa da kas vardı,duzensiz de olsa spor yapıyodum. ancak son 2 yılda ogrenci hayatı baslayınca vucudum bozulmaya başladı.şuan sıfırdan başlicak gibiyim ve tek istedigim kol hacmi,sitede belirli programlar var ancak ben şunu sormak istiyorum,bikac ay icinde maksimum 3 ayda,evde çalışarak kol hacmimi arttırmam mumkun mu acaba,başka bi bolge uzerine yogunlaşmadan sadece kollarıma agırlık vermek istiyorum suanda bu şekilde başarabilir miyim. simdiden teşekkürler

2. domino

domino Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir sorum daha olucak eve alet almak istiyorum,dumbell dışında ne almalıyım acaba,sırt karın bunları da calıstırabilecegim onerebilceginiz cok pahalı olmayan bişey varsa çok sevinirim.teşekkürler

3. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    kol hacmini arttırman tabiki mümkün ama sınırlı bi gelişme kaydedersin,dambıllarla pazu çalışıp,şınav çekerekte arka koluna hacim kazandırabilirsin.

4. domino

domino Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten çok büyük bişey beklemiyorum,bayanlarda inanılmaz şişmeler olmuyor bildiğim kadarıyla,sadece şekillensin ve çok cılız gorunumu gitsin istiyorum,3 ay icinde bu başarılabilir mi? ve ne kadarlık dumbell almam gerek acaba,suan elimde 3 kg var dumbell curls zorlanmadan 50nin ustune cıkabiliyorum agırlıgı arttırmam gerek sanırım. 3 ayda bi sonuc alabilmem icin hareketleri ve agırlıgı yazarsanız cok sevinirim.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    daha önce kas çalışmışsınız bilirsiniz..kas yapmak kolay değildir..yani çok kaslanmayım diye tedirgin olmanıza gerek yok öncelikle..
    buna bakabilirsiniz..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bayanlar-kaslanmaktan-korkmay-n-t8135.html?t=8135

seçmeniz gereken dumbbell kilosu ile ilgili bu başlık var..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ka-kg-l-k-rl-t17734.html

NWO bunu beğendi.
  6. domino

domino Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim yeniden,iyi çalışmalar diliyorum

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    isometrik çalışmalar hakkında araştırma yapmanızı öneririm. şnav mekik bunları da ihmal etmeyin kolay gelsin

8. domino

domino Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim. araştırma yapacagım.

9. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Şınav, barfiks gibi temel egzersizler çoğu bölgeyi çalıştırır. Yani kol için de çok faydalıdır. Kapı barfiksi ve dambılla üç ay süren P90X, ya da aynı sayfadaki 10 Minute antrenmanlarını bant mı yay mı her neyse resimdeki o icatla çalışabilirsiniz :) Sadece benim fikrim ama madem 90 gününüz var, bu zamanda sadece kol yerine tam antrenmanlarla tüm vücudunuz için sonuç alabilirsiniz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodybuilding-filmleri-t3402p6.html

10. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Biceps için kesinlikle en faydasını gördüğüm programı yazmak istedim.Yararı olur umarım..

Barbell Curl(4x11)
    incline dumbell curl
    (4x11)
    Z bar preacher curl(4x11) Son setlerde en yüksek ağırlık cheating serbest :)

11. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    muscled girl zaten geriye ne kaldı ... en temel biceps hareketleri bunlar :)

12. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aaa öyle deme mandrill,bin türlü biceps programları yazılıp ciziliyor ve bende coğunu denedim ama bu program kesin cözüm.Temel hareketlerden şaşmamak lazım demek ki :)

13. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla hardbody çalışıyorsun cheating falan...
    tebrikler. genelde hanımlar aman kaslanmayıp deyip hafif idmanlar yaparlar ve faydasını çok az görürler ...

14. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet ben kendime engel olamıyorum her zaman daha ağır çalışmak istiyorum sonum ne olucak bilmiyorum hiç :) tşk ederim

15. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    merak etme steroidlere bulaşmazsan abartı olmaz... güzel sıkı bir vücudun olur. kapasiteyi max kullanmak her zaman her işte iyidir...

16. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Teşekkür ederim bizim düşüncemiz karşıtı insanlarla uğraşmak yoruyor gercekten.Neyse off-topic yapmayalım :)

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim anlamadığım neden 4*11...ben hareketlerden ziyade en buyuk destekçilerin sistemler olduğuna inanırım ve sistemler genellikle çift sayı gider.buradaki amacı anlayamadım.ayrıca bu 3 hareket ile kas nekadar süre çalışacak.2 veya en fazla 3 ay sonra kası nasıl şoklayacaksınız.

18. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Genelde 10 tekrar yapıyorum en sonuncuda baya bi yanıyor kaslar.Ben de Sami Akın Hocadan alışkanlık kalmış öyle yapıyorum ve diğerlerini denedim,verim alamadım.Çoğunlukla bu programla çalışıyorum 3-4 haftada 2-3 kez farklı izolasyon icin program uyguluyorum sonra tekrar buna dönüyorum.

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ağırlık çalışmalarının yağ yakma konusunda basit kardiyolardan (koşu, bisiklet) çok daha etkili olduğu birçok kez ispatlandı bilimsel olarak. Fakat malesef görüyoruz ki, kendi gitiğim salon dahil 1 senedir sadece bisiklet ve koşu yapıp yağ yakma, kilo verme, şekle girme, fit olma konusunda yol alamayan birçok bayan mevcut. Birçok bayana ağırlık çalışmaları önerince ben çok kaslı olmak istemiyorum deyip çıkıyorlar. Halbuki bilmiyorlar ki isteseler de o kadar kaslı olamazlar, zira zor bir iş. Konuya dönersek, 4 tekrar çok fazla geldi bana.
    Erkekler bile 2-3 kol hareketi yaparken ki 4 3 3 dür yani 4 4 4 fazla değil mi?

20. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    deathlifter bayanların ağırlıktan korkmaları konusunda çok haklısın,bende bunu anlatamıyorum onlara.Benim konuya dönücek olursak,4 fazla değil neden dersen ilk seti ısınma gibi çok hafif tekrarla kan pompalamak için yapıyorum o set 11'i de geciyor genelde zaten..Son setinde son tekrarlarında da baya hareketten çalıyorum.Ama bunların hepsi işe yarıyor başladığımda 26 cm gibi bişeydi kollarım şuan soğuk 35.Yağ oranımda hiç artmadı da azalmadı da,aslında azalması gerekirdi ama benim beslenmemi bir bilseniz :)

Sayfayı Paylaş