Kol gelişimimde bir türlü verim sağlayamıyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve qumsaati tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 4 aydır bu sporu yapıyorum.Omuz ve göğüs bölgelerimde belirgin artışlar oldu keza sırt da öyle ancak kol gelişimimde bir türlü istediğim verimi sağlıyamıyorum.Ben bir dönem kiloluyken dahi kol da yağlanma olmuyordu.Omuzlarıma göre kollarım ince kalıyo.ne yapsam çaresini bulamadım. Programım şu şekilde ;

pzt:Gögüs,biceps
    salı:eek:muz,triceps
    çarşamba:eek:ff
    perşembe:Gögüs biceps
    cuma:eek:muz,triceps
    cumartesi:eek:ff
    pazar:Sırt,Bacak

Kollarımı nasıl genişletebilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Biraz agir bi program bence gogusu 3 gun falan dinlendir bende haftada 2 kere gogus calisiorum biceps ve triceps hareketlerinide yazarsan yorum yapariz

3. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    tamam da biceps ne çalışıosun

4. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    bence senin yapan gereken fazla yüklenmen kolarıa 1 hafta ara ver kolcalışmana sonra tekrar başla haftada birkkez tam calış yeterli olcaktır

5. qumsaati

qumsaati Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yani kol çalışmalarımı azaltmalımıyım ? haftada 2 günmü girmeliyim? biraz daha açıklayıcı yazarsanız sevinirim

6. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ben 2 kere giriorum biceps ve tricepse arada 3 gün fln var

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    haftanın 7 günü spor yapılmaz...hele yeni başlayanlar için asla!:::)))

8. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    4 gün ideal

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    2 şer kez biceps ve triceps girmen çok çalıştırmanı sağlamaz bu kasları.ben 2 yıldır haftada 2 şer kez çalıştırmışımdır senın gibi...en iyi gelişen kas gruplarıda bunlardı.
    haraketlerin doğru yapıldıgından emin ol bence.

10. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bicepsi tricepsi hafta 1 kez bile çalıştırsan ama hakkını vererek diyorum. gelişim elde edersin.

11. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu sporda

Fazla antrenman = Fazle Gelişme değil

Fazla Dinlenme = Fazla Gelişmedir.

Öncelikle yukarıda arkadaşların söylediği gibi programın biraz ağır.Nedense bu sporda herkes vücudun üst bölgesine özen gösterir ve alt tarafı es geçiyor.

Haftada 2 gün Ağır kilolarda düşük set sayılarında Squat yaparsan eğer , Kollarında müthiş gelişme hissedersin.

Bunun dışında biceps programında sanıyorum fazla hareket var.Fazla hareket yerine en fazla 2 hareket seçip bunları 6-7 set halinde yapmandır.Biceps küçük kas grubudur.Göğüs programında 3-4 hareket bulundururken , biceps için 3-4 hareket bulundurmak oldukça yanlıştır.

Birde göğüs kasları büyük kaslar ve gövde üzerinde olduğu için ( omuz , karın kasları , sırt kasları, ) özellikle bu bölgeler daha fazla enerjiye sahiptir.Kollarımız ve bacaklarımızın enerji seviyeleri biraz daha düşüktür.

Bu yüzden kolları fazla yormak sadece zarar getirir.Az hareket yap fazla set yap , hareketleri nizami yaptığından eminsen eğer ; zaten 3.setten sonra kasılmaları ve şişmeleri hissedersin.Setini tamamladıktan sonra bırak şişkin kalsın kolların.En önemli zaman bu zamandır.Çünkü kanın büyük bölümü kollarındadır.Eğer şişkin halindeyken daha fazla şişirmeye uğraşırsan bu sefer ters teper.Ne demişler azı yarar, çoğu zarar.

Uzmanlar kasların genel itibari ile daha verimli gelişebilmesi için haftada 2kere çalıştırılması gerektiğini söylüyor.

İstersen kollarını ve bacaklarını aynı güne al.(Bu daha iyi bir gelişim sağlar)

Göğüs-Karın, Omuz-Sırt , Bacak-kol yaparsın.

Son düzenleme: 16 Mart 2011
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    cogu dedıgınıze katılmakla bırlıkte buna kesınlıkle karsıyım cok buyuk bır kas grubu olan bacak kaslarını calıstırdıktan sonra ne duzgun nede verımlı bır kol antrenmanı cıkarılmasını beklemıyorum

bence yapman gerekn kol harıc dıger bolgelerı haftada 2 gun calıstırman ama kola ayrı bır gun ayırman o gun ıse sadec trıceps ve bıceps calısman 2-3 hareket 3-4 set bıceps 3-4 hareket 3-4 set trıceps yeterlı olucaktır senın ıcın

13. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Sizde kolu önce safa'ya alırsınız.Önce kol sonra bacak antrenmanı yaparsınız.

Ayrıca bu kadar fazla enerjiye gerek yok.Kol kaslarının toplamı , Yalnızca Kalf kadar bile etmiyor.

Haftada 3 gün antrenmandan sonra boş kalan 2gün dinlenmeden sonra Bacak ve Kol gayette güzel çalışılabilir.

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    biceps küçük ama belkide çoğu kişi için çok önemli bi kas grubudur. en fazla yanlış çalıştırılan bölgeee olmakla beraber acemilerin hem yanlış çalışırken hemde sık sık çalıştırdıgı bölgede bicepstir. agır sırt antrenmanlarında bicepsler zaten çalışır arka kollar gögüs antrenmanında çalışır.
    buna ek olarak ben haftada 1 günü kola ayırırım bu benim için yeterlidir doğru çalıştıgınız durumda çoğu insan içinde yeterlidir .teurg un da dedigi gibi kaslar dinlenirken gelişir. çok çalışmanın fazla gelişme olmadığını unutmayalımm.

15. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bicepsin önemli olması tamamen takıntıdır.Profesyoneller bacaklarına bir hassa kalflarına önem verirler.

Yanlış çalışılması bir yana, tamamen gösteriş için ağır çalışmaktan kaynaklanan bir durum.Böyle yapmayan çok nadir insan var.

Doğru diyorsunuz.Bir çok kişinin kavrayamadığı noktada burası.Her zaman kollar zaten aktiftir.Siz buna 3-4 hareket 20 set eklerseniz gerektiğinden fazla çalıştırısınız buda negatif etki yaratır.

Kimisi 1 gün ayırır o 1 günde ağır çalışır, kimisi 2 güne böler orta ağırlıklı bir antrenman yapar.Benim şahsi fikrimde 2 güne bölmektir.

Sayfayı Paylaş