Kol dönmesi ve kilo-kas sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Spyda tarafından 24 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Spyda

Spyda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,
    Ben 1 sene önce 7-8 ay bodye gittim. Bırakma sebebim ise kolumun çıkma benzeri bir durumundan dolayı oldu. Kolum döndü gibi bir şey oldu. Bir kaç doktora gittik bir sorun tespit edemediler. Kol çıkıyormuş gibi bir ağrı oluyor. Ağırlık kaldırırken sorun olmuyor sadece belirli kol açısından sonra dönecekmiş gibi oluyor. Sizin bu sorun başınıza geldi mi. Kas çalışma ile ilgili mi acaba ?
    Diğer sorum ise bahsettiğim gibi 7-8 ay bodye gittim ve hiç verim alamadım. Her gün gitmeme ve programlara uymama rağmen büyük gelişme olmadı. Sadece kol ve bacak kasları gelişti. Diğerlerindede gelişme oldu ama onlar kadar değil. Özellikle göğüs kaslarında gelişme hiç olmadı. Biraz dengesiz çalıştığımı düşünüyorum ağrılık olarak normalden hep fazla kaldırdım işe yarar diye sanırım hatam bu oldu.
    Şuan tekrar başlamak istiyorum. Yaptığım hatalar neyse onları tolore etmek istiyorum.
    Boyum:196, Kilom:115.
    Kilo problemim de var. Diyet listesi çıkardım uyguluyorum fazla birşeye yaramadı. Bu sorunları nasıl aşarım ?
    Yorum yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Bu belirli kol açısı nedir ? detaya girelim...

3. Spyda

Spyda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bazen kol L şeklinde iken vucut ile tam dik açıdan 30-45 derece civarı geri götürmemden sonra oluyor. Birde yatarken yastığın altına kolumu koyup yatarken oluyor. Kol kemiği içten 360 derece dönüyormuş gibi bir acı veriyor. Omzumda çıkma gibi bir şey söz konusu değil. Sadece içinden dönüyor gibi oluyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:33 ----------

Forumda bir kaç gün öncesinde şu yazıyı bulmuştum. Acaba bu mu sorunum. Çünkü ön omuzda batma ile yayılan acı hissi oluyordu. Aslında bu yazıdan tedavim nasıl olmalı ve istediğim vücut yapısına nasıl sahip olurum diye sormak için konu açtım.

Son düzenleme: 24 Ocak 2013
  4. Vedran61

Vedran61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynı sorun bende de var. Omuz değil de kasta aşırı bir acı alıyorum dediğin gibi. Yazının üstünden 4.5 yıl geçmiş. Ben de spora gidecektim acaba düzelir mi diye. Doktorlar da tespit edemediler ne olduğunu. Ayrıca iki elimi havada birleştirip arkama doğru götüremiyorum. Eğer probleme çözüm bulduysan buraya da yazabilir misin?

5. Koray korayy

Koray korayy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamun aleyküm yıllar önce bir müsabaka esnasında rakibimi kaldırıp atmak istemiştim.Tam o sırada hayatımda ilk defa kollarım sanki içerden döndü.Sonrasında ağırlık kaldırmada günlük yaşantımda olay gerçekleşmesede anlık olarak farklı açılarda hareketlerde örneğin güreşirken veya barfiks çekerken demirin tepesine kendimi attığımda anlık olarak kollarım boşaldı tehlikeli durumlarla karşılaştım.Görünürde bişey olmadığı için doktorada gitmedim.Belkide üzerinden 6-7 yıl geçti ve hala daha farklı açılarda,durumlarda kolumun iç kaslarını belirgin hissedip ani kol dönmeleri yaşayabiliyorum.

Sayfayı Paylaş