Kol, Üst Göğüs ve Omuz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MohiCan tarafından 26 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MohiCan

MohiCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar... siteye uzun zamandır üyeyim, mümkün olduğunca da takip ederim yalnız bu benim ilk mesajım olacak... Yaklaşık 2 yıldır body buildingle ilgileniyorum... Zaman bulupta yapmak benim için bazen zor olabiliyor... yalnız geçen yaz Kaya Arslantepe'nin salonuna gitmiştim 1 aylık da olsa... yaklaşık 6 kilo aldım(kilo problemi de yaşıyordum)... bayağı da iyi hacim yapmıştım kendimce... Yalnız tatil bitip de okula dönünce programları uygulama imkanım olmadı... Kazandıklarımdan sadece geriye tortuları kaldı... Sporla sürekli içli dışlı olan birisiyim ve düzenli olarak da yemeklerime dikkat ederim... Haftada üç gün sabahları koşarım... Şimdi sorum şu: An itibariyle 65 kiloyum ve boyum 1.78... amacım en az 70 kiloya gelip kol, omuz ve üst göğüş olarak da gelişim sağlamak... Bu üç bölgeyle ilgili uygulayabileceğim bir program yazar mısınız? Yüzme imkanım da mevcut olacak bunu da haftada 1-2 kez yapsam ek bir faydası olur mu bu tempoda?... Yardımlarınız için teşekkürler...

2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    siteye hoşgeldiniz.biraz arama yaparsanız cevaplarınızı bulurrsunuz. yüzme ve vg yi beraber ypaarsan enerjinde düşüş olur.

3. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    178 e 65 kg ,
    yüzmeden koşudan uzak duracaksın öncelikle.
    bu ikisi sana kilo kaybettirir daha ziyade.
    temiz beslenip ,haftada 3-4 gün salona gideceksin 50 dak antreman yapıp gidersin. Düzenli olarak bunu yap sadece .
    Kardioya ihtiyacın yok senin ,sakatlanmaların önüne geçmek için 5-10 dak ısınırsın ağırlık antremanında önce o kadar. ;)
    temelde yapman gerekenler bunlar bence. Amacına göre çalısmalısın amacın kilo almak senin.
    Ona göre antreman yaparsan ona göre beslenirsen kuskusuz ilerlersin.

4. MohiCan

MohiCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yalnız koşudan uzak durmam mümkün değil çünkü zorunluyum... peki bu koşu yaptığım günler antrenman yapsam olur mu? vücut çok mu yorulur?

Son düzenleme: 27 Ocak 2008
  5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Koşudan kastın ne?Kaç dakka nasıl koşuyorsun?Bunun dışında koşu bence antreman öncesi çok iyi bir egzersiz.Koşuyla yapılan ısınma damarları ciddi şekilde açması demektir.Dolayısıyla esnemiş ve açılmış damarla b.b idmanı daha iyi sonuç almana neden olacaktır ve kaslarıda kan yoluyla oksijenle beslemiş olacaksın ama tabiki eğer bütün enerjini koşuda bitirirsen b.b antremanınıda bitiremezsin yada verimli çalışamazsın.

6. MohiCan

MohiCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları 30dk normal tempoda koşarım... ayrıca antrenman ve koşu farklı saatlerde oluyor... yani koşunun antrenmana ısınma şeklinde etkimesi olanaksız...

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bu durumda sen anladığım kadarıyla günlük harcadığın kalari miktarı oldukça yüksek.Dolayısıyla sıkı bir B.B antremanı yapman ya koşuyu yada B.B idmanından ikisinden birini mutlaka etkiliycektir dolayısıyla senin B.B den beklentilerin diyerlerine göre farklı olması durumunu doğuracaktır.Yani çok iri bir hacim yada büyük kütle çok zor oluşur bu durumda ama öteyandan fitt bir vucut yapabilirsin yağsız define bir vucut yapabilirsin bunun içinde günlük koşu ve koşu antremanlarını düşünürsek extra beslenmen gerekecektir ve dolayısıyla suplement alman hatta suplement kürlerine girmen olmazsa olmazlar arasınada olacaktır.

MohiCan bunu beğendi.
  8. MohiCan

MohiCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten amacım çok iri bir hacimden ziyade görüntü olarak iyi bir kompozisyon ve dayanıklılık kazanmak... önerilerin için sağol...

9. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    suplement kullan koşu vg yüzme birarada kilo almanı çok zorlaştırır.
    koşu yaptığın günler antrenman yapma haftada 3 gün salona gitsen yeter ancak salona gitme imkanın yoksa yüzmede gayet iyi bir spordur .

10. MohiCan

MohiCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandaki amacım fit bir vücut elde etmek... yani çok da ileri düzeyde değil... bu durumda dahi de mi ikisi bir arada gitmez?

11. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    birarada gitmez demiyorum sadece senin kilo alımını zorlaştırır.

Sayfayı Paylaş