Koşumu Yürüme Mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve beerdush tarafından 28 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. beerdush

beerdush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle merhaba
    benim merak ettiğim bişey var forumda aradım ama boyle bi başlık goremedim. Eger daha once bahsedildiyse simdiden kusura bakmayın. Antrenmanlarda mesela 6 tempoda 30 dakika yurumek mi daha iyidir yoksa 8 tempoda 30 dakika koşmak mı? tesekkurler

2. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: koşu mu yürüme mi

kalp atısların onemli.. 8 de 5 dk kosup sonra yawaslatıp 5 dk yuruyup tekrar kosmaya kalkmaman laızm..
    cardiovasculer hareketlerde ana espri, kalbi ve kan dolasımını bellir duzeyde tutarak yag yakımını max a cıkarmaktır.. eger kondisyonun ii ise 30 dk kos.. ancak deilse ve yeni baslıosan cardio calısmalarına 6,5-7 arası yurumenı tawsiye ederim.. Biraz egilmlide yurursen daha etkili olur.. dakika olarakta 25 dk nın altına inme

SAygılar

3. beerdush

beerdush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pump Forever cok saol cardio çalışmalarına yeni başladım sayılır en iyisi ben 6.5 ta 30 dakika yuruyim daha sonra yavaş yavaş eğimi de artırırım. Su anda bulk donemimdeyim haftada 1 gun yeter sanırım daha sonra diyetle beraber gun sayısını da artırırım lezzet olur :)

4. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Eğer amaç yağ yakımı ise aynı süre koşu kesinlikle tercih edilmelidir. Yüksek tempolu (nabızlı) çalışmalar hem anlık kalori tüketimini arttıtıyor hemde metabolizmayı hızlandırarak çalışma sonrasındaki dönemde yağ yakımını destekliyor. Bu konuda bir araştırma yapılmış ve koşunun uzun dönemdeki avantajı ispatlanmıştı.

Sağlıklı Günler...

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Kardes,
    Bulk donemi olarak adlandırıyorsan, cardio olayını abartmana gerek yok, eger buyuk problemin yoksa yag anlamında; Nisan sonunda cardio ya agırlık werip yaza hazır girersin...

Bu arada burda yazan bi üstadın yorumunu aktarayım sana...
    Kas yıkımı yasamamak icin, cardip yu antremandan hemen sonra yapmamaya ve aralarında zaman bırakmaya ozen goster.. Eger mumkunse calısmadıgın gun cardip yap, en saglıklısı her acıdan bu

Saygılar

6. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    düzenli olarak bisiklet çevirerek kondisyon kazamak halı sahada işimize yarar mı?
    çok koşmaya başlar mıyız?

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul

Başlarsında halısaha cok efor gerektiren bisey..BB ile celisiyor bana sorarsan.. ben ilk 2 ayımda, hafatada 1 antremandan sonra halı saha macı yapardım.. arada yemek filan da yemeden.. Kas yıkımına bakar mısınız...

Saygılar

8. beerdush

beerdush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın tekrar en iyisi senin dediğin gibi yapıyım mayısın başında girişirim cardioya

Sayfayı Paylaş