Koşuda karın ağrısı.HELP ME ...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Erhan99 tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle konuyu tam olarak nereye açmalıyım kararsız kaldım.Yanlış biryere açtıysam özür dilerim. ( Konuyu başka forumada açtım,cevap gelmeyince buraya açmaya karar verdim-baştan söyleyeyim.)

Merhaba arkadaşlar.İçinizden tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.

Şu koşarken karnın ağrıma olayı.Kimisi dalak şişmesi diyor.Bir klüpte top koşturan birisiyim.Koşu, hocanın gözüne girmek için en etkili silahlarınızdan birisidir. Sekiz aydır gidiyorum ve kondüsyonum çoğu yeni gelene göre daha iyi seviyededir.Koşarken karnımda yeri tam olarak belli olmayan ( Her koşu değişiyor.Yer değiştiriyor bazen ) Hocama sordum,antremandan önce çok su içme dedi.Suya dikkat ettim bende bi ara durmuştu ağrı "tamam be olum geçti rahat ol" derken son üç antremandır acayip bi ağrı var.Özellikle antremanları akşam 17.00 a alınca üst karın karıslarının olduğu bölgede ağrı belirdi.İlk ağrı olduğu gün gerçekten zor dayandım elli kez kendime tamam dur yeter dedim ama devam etti sonr****oşu bittiğinde hocam aynen şöyle dedion dakikalık koşuyu bitiremeyen adamdan futbolcu olmaz Durmadığım için şükrettim ama gerçekten dayanılmaz bir ağrı.Hocanın gözünden düşmemeniz lazım çünkü çok yirmi dokuz kişiyiz ve sadece onsekizi kadroya girecek.Herneyse konu bu değildi pardon.Birisi şu ağrının nedenini açıklasın artık gerçekten sinirim bozuldu.Ne yaptımdan geçmedi salak şey.Antremandan 2 saat evvel su içiyorum yine ağrıyo,1 saat yapıyorum yine ağrıyo,hiç içmiyorum yine ağrıyo.Birisi yardım ederse sevirim abilerim.

- İnternette araştırsaydın demeyin.Araştırdım ama tam bir cevap bulamadım.Yemek olayınıda biliyorum 3 saat evvelleden hafif şeyler yiyiyorum.Benim şüphelendiğim nokta SU.Cevap için şimdiden sağolun..

2. brhmcr

brhmcr Guest

Doktora gittin mi?

3. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerek görmedim doktora.Çünkü eskiden yoktu antremanlar akşama alınınca oldu.Söylendiği gibi tempoyu düşürünce geçiyor.Esneme germe yapınca da geçiyor.Sorunun sıvı alımından kaynaklandığını düşünüyorum.

4. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    yemekten sonra daha sık oluyor sanırım?

5. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yemek illaki yiyiyorum çünkü antreman saat 17.00 da.O saate kadar yememek antremana aç gitmek demektir.Bugün antreman var mesela antreman saati yaklaştıkça panik yapıyorum yine.Neyse birazdan sağlam bi kahvaltı yapar,antremana kadar birşey yemem birdaha.Belkide su'dan korktuğum için oluyordur.Su içmiyorum antreman başlamadan 1-2 saat önce.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Antreman baslamadan en gec 2 saat once yemek bir dene bakalim.

7. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle yapayım bi deneyeyim sağol .Antreman sonrası gelişmeleri yazıcam buraya..

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    karın ağrısı ile kalp ağrısı arasında kuvvetli ilişki vardır
    bir an önce doktora gidip test yaptır.

belki basit bişeydir ama gitmeden anlayamazsın
    bu işler ihmale gelmez

9. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir hafta içinde geçmezse muhakkak giderim doktora.Bana basit bir dalak şişmesi gibi geliyor.Benim için önemli bir olay olduğu için bu kadar üzerinde duruyorum.Ligler başlıyor...

10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu kişide bu olay var karın yada dalak ağrısı kalbe yakın bölgelerin ağrısı. Nedenini bende tam olarak bilemiyorum 15 dakika civarı koşunca normal parkurda bendede oluyor aynı ağrı

11. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar antreman bitti ve gelişmeler için burdayım tekrar.
    Bu sabah antremandan 3 saat önce 1.5 lt su içtim kahvaltı yaptım bide herkes gibi o kadar.
    Öncelikle sağ kasıkta bir şey hemen baş gösterdi.İnternette birisi burundan nefes al ağızdan ver diye bi taviyesi vardı birisine.İlk aklıma onu denemek geldi.Biraz öyle nefes alınca ağrı tam olarak koşumu olumsuz etkilemeden önce önüne geçtim.Hepiniz sağolun beyler..Bidahaki antreman cumartesi,ondada birşey olmazsa bu iş hallolmuştur inşallah...

12. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    şu su içmeme saçmalığınıda bıraksan daha iyi olacaktır senin adına.yarım saat önce oturup 1,5 litre içsen antremandan ağzına gelmez korkma.
    ayrıca türkçe kullanımına dikkat et,help me gibi şeyler yazmanın lüzumu yok.

13. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yapma be AngryHun..Tamam sizden yardım istiyorum ama antremandan 30 dk önce 1.5 lt su içilmeyeceğinide biliyorum..Body değil bu,koşu.

Edit : şimdi farkettim 1.000 mesajın olduğunu.Böyle birisinin böyle bir tavsiyede bulunması ? İlginç..

Son düzenleme: 2 Ağustos 2012
  14. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    hiç denedin mi bilmiyorum ama denemiş biri olarak cevap veriyorsundur umarım bana.bende sigaradan dolayı mide rahatsızlığı var.yani bazen 3 saat önce yediğim yemek bile genzimi yakabiliyor.bu halde bile antremandan yarım saat önce 1 litre su içiyorum ve en ufak bir şişkinlik hissetmedim şu ana kadar.suyla bu kadar alakalı olduğunu düşünmüyorum bu işin.yukarıdaki arkadaşların dediği gibi bir doktora görünebilirsin bencede.anlayamadığın bir sağlık problemin olabilir.ayrıca hiit deneyimleri gayet fazla olan birisiyim ve böyle birşey başıma gelmedi.
    benim başıma gelmemesi seninde başına gelmeyeceği anlamına gelmez elbette ama bir denemeni tavsiye ederim.eğer şişkinlik yaparsa yapmazsın bir daha bu kadar basit.
    son olarak bilgi düzeyimi bir mesajla ölçecek kadar acemi biri olduğunu düşünmek istemiyorum.
    problemini hallettiysen sıkıntı yok..

15. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sekiz aydır kulübe gidiyorum.yarım saat-15 dk fazla dikkat etmezdim buna ve her antreman ağrırdı karnım.Su'dan olduğunu anlayınca bıraktım su içmeyi bi saat evvel en azından.Çünkü vucüduna geçmemiş küçük bir miktarda su bile fena bir ağrı yapabiliyor.Bu yüzden 1.5 lt su 30 dakika önce içmek bir insanın ölümü demek olduğunu biliyorum.3 saatte ancak tamamen karnında su kalmıyo.Bi tabir vardır,Ne aç olucaksın ne tok.30 dk önce su içmek suya doydurur seni.İçmemek ise susatırki susamışken koşmakda ağrı yapar.3 saat önce içersen su tamamen kaslara geçer.Ne susamış olursun nede suya doymuş.Bu sabah böyle acayip bi deneme yaptım ve başarılı oldum.Tabi o üç saat içinde terlememeye dikkat ettim susamamak için..

Bu arada mesaj sayına bakarak birisinin bilgi miktarını aşı yukarı tabir edebilirsin.1.000 mesaj atmış birisi artık birşeyleri bilmesi lazım yani..

16. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    su 3 saatte mi sindiriliyor ? :) tamam sen haklısın.

ProteinCanavarı bunu beğendi.
  17. Erhan99

Erhan99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben garanti olsun diye 3 saat diyorum.İçtiğin suyun 1.5 lt olduğunu düşünürsek..Bardak bardak..Her bardakta Ya Sabır diyerek weightlifter

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    su sindirime uğramaz direk kana karışır H2O olarak kullanılır ayrıca koşarken spordan önce içilen 1.5 lt su mideed lombur lombur ederek rahatsızlık verir yarım litre spordan yarım saat önce (koşu yapılacaksa) ve koşarken küçük yudumlarla içilebilir. koşudan sonra hemen alınması gereken sıvı kaybınıda kalan suyla alabiliriz.

ProteinCanavarı bunu beğendi.
  19. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    antrenmandan 2 saat önce ye yemeğini çok ağır yeme.antrenman önce de en fazla 50-100 ml su iç fazlası karın ağrısı yapıyo.antrenman sırasında da susadığın zaman sadece susuzluğunu giderecek kadar iç

Sayfayı Paylaş