Koşubandı ile ilgili soru

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve snickers tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Evin bir odasını spor odasına çevirmeye karar verdim. (Sanki ev değilde 30 odalık köşkümüz varmış gibi konuştum. Yanlış anlaşılmasın ev 3 oda 1 salon) :p Ağırlık merkezi olarak marcy sm 4000'e karar verdim. http://images.helisports.nl/marcy/sm-4000/marcy-sm4000-1.jpg
    Daha önceden Hercules bilmemkaç yüz ağırlık sehpası vardı ama o yetmeyecek. O yüzden bu ağırlık sehpasına karar verdim.

Bir de koşubandı düşünüyorum. Koşubandı konusunda bilgisi olan var mı? 97 kg olduğum için beygiri yüksek birşey almalıyım. Daha önceden almıştık koşubandı ama benim haberim olmadan alındığı için düşük beygirli almışlardı ve bir tanıdığa hediye etmek zorunda kalmıştık. Şimdi sağlam birşey istiyorum. Sürekli beygir gücü, maksimum beygir gücü falan yazıyor teknik özelliklerinde. Model tavsiye edebilecek var mı? Voit 1700 hoşuma gitti. Televizyonlu olanlar gereksiz pahalı biraz kokoş işi gibi geldi. :) Koşubantları ile ilgili paylaşımlarınızı yazarsanız sevinirim.

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    burada salon isleten uyeler var onlarin konuyla ilgili bilgilerinin yanina yaklasamayacagimi belirtmekle beraber bence;

100 kilo civarindaysan 2 - 2.5 dc gucunde bir sey alman uygun olur. bi suru marka var benim gordugum voit ve dunlop malzemeleri daha kaliteli gibiydi. bandinin eni 70 cm den dar bir sey alma, dikkatin dagiliyor nereye basacam diye. sabah aksam uzerinde hamster gibi tepinecegin icin alirken calistirt dene elektrik supurgesi gibi ses yapmasin kafa agritiyor. bandinin malzemesinin rahatligi da onemli.

snickers bunu beğendi.
  3. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Evet cannabis doğru bir noktaya değinmişsin. Bant genişliğide çok önemli. Bant dar olunca sıkıntı yapıyor ve uzun vadede insanın hevesini kırıyor. En kısa zamanda satın alacağım ama önce iyice bir araştırma yapmak istiyorum. Internette koşubantlarıyla ilgili hertarafta aynı makale dolaşıyor. Tecrübeyle sabit tavsiyeler bekliyorum. Koşubandı satan tanıdık olmadığı için satıcının yönlendirmelerine de güvenemiyorum.

4. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle konu başlığı yanlış yere açılmış daha fazla tavsiye almak için başka bir bölüme açmalıydın..

Koşu bandı olayına gelince...

Şimdi koşu bandını neden almak istiyorsun?

Kilo vermek içinmi kondüsyon içinmi?

Kilo vermek için diyorsan koşu bandını alma bir kondüsyon bisikleti al..Yok kondüsyon diyorsan yine koşu bandı alma açık hava koşusu yap hem bedavadır hemde kondüsyonu asıl etkileyen ciğerleri temiz oksijenle doldurur..

Kimse yanlış anlaması ben genel olarak konuşuyorum..bizim halkımız biraz sonradan görme..doğup yürümeyi öğrendiğimiz günden bu güne dek hergün zaten yürüyor ve bacakları çalıştırıyoruz..hergün en fazla çalışan kaslar bacaklar..bu sebeple vücudun en kuvvetli kaslarıda bacaklar..hergün zaten yaptığımız aktiviteyi kilo verecek oranda yapabilmek için ne kadar efor sarfetmek lazım düşünen yok....buraya harcanan eforun yarısı ile 2 kat daha fazla kilo vermek ve incelmek mümkün...

Bir kondüsyon bisikleti alın..hergün sabit hızda öyle yavaş yavaş değil koşu temposunda hızı hiç düşürmeden 30 dakkanın altına inmemek kaydı ile bisiklet yapın..1 hafta sonra pantolonlarınız size bol gelmeye başlar...1 ay sonra ise gardrobu yenilemek zorunda kalırsınız..ama aynısını koşu ile yapmanız çok zor..üstelik birde şu var 97 kg lik bir insan koşarken ileri doğru atladığında yere 1-1,5 ton ağırlıkla basınç yapar..çıkacak gürültüyü düşünebiliyormusunuz?apartmanda iseniz bundan ne kadar şikayetçi olacaklarını düşünün..evdekileri hiç hesaba katmıyorum..

Ancak yoook ben koşu bandı isterim diyorsanız...standart ezberler yerine kendinize uygun birşey alın..tembellik yapıp internetten si
    pariş verecek yerde gidin bir mağazaya örneğin sirkeci büyük postane karşısında çıkmaz sokakta koşu bantları var boy boy..çıkın birisine bir deneyin..bant genişliği nasıl?yürürken ayaklarınız bandın dışına takılıyormu? adım uzunluğunuz nasıl bandın boyuna uyuyormu? motor nasıl sizi çekerken yavaşladığı hissediliyormu? görün deneyin beğenin alın..3 beygir 5 beygir gereksiz.Beygir gücü kuvvetli aletler spor salonları için gerekli çünkü evdeki aleti 1 en fazla 2-3 kişi kullanırken bir spor salonundaki bandı sürekli müşteriler in-bin yapar motorun kuvvetli olması sayesinde hem performans düşmez hemde arızalanmaz her nabza şerbet verir..

Günümüzde insanlar koşu bandı olmayan salona gitmiyorlar..ama maharetin koşu bandında olmadığını çalışan kişide olduğunu her zaman bilşmekte fayda var.

Ben günde en fazla 30 dakka kullanabileceğiniz bir koşu bandına 1500-2000 ytl harcamaktansa 500 ytl(ortalama) bir sprint kondüsyon bisiklet almanızı öneririm hem az yer kaplar hemde koşu bandından daha fazla vücudu zorlar..koşu bandında 2 saat banamısın demeden yürüyen koşanlar bile bir kondüsyon bisikletinde hızlı tempoda 20 dakika duramıyorlar..

Sabit hızdan kastım şu..bisikletin ekranı vardır bisikleti hızlıca sürdüğünüzde ekranda kaç km ile gittiğiniz gösterir..şimdi mesela 22 km yapıyorsunuz..o 22 km yi sabit tutacaksınız 21-20 ye hiç düşürmeyeceksiniz buna sabit hız denir..çoğu kimse gider salona oturur bisiklete yavaaaş yavaş çevirir çevirir terlemek şöyle dursun vücudunu soğutmaktan öte gidemez..

Ben koşu bandı almanızı değil bir bisiklet yaparak spinning yapmanızı öneriyorum..

Ancak karar sizin..

Kolay gelsin.

snickers bunu beğendi.
  5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    karate guzel konulara deginmis, benim ekleyecegim disarida kosmak cok guzel ancak hem mevsim kis usutme soz konusu hem de cimen veya tartan pist olmadikca ben uzun vadede dizlere ve eklemlere sorun yarattigini gordum.
    gerisi sizin karariniz elbette :)

6. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    KaRaTe, uzun uzun tavsiyelerini yazdığın için teşekkür ederim ama bisikleti hiç sevmiyorum. Söylediğin gibi belkide koşubandından daha fazla yorduğu içindir nedenini bilmem ama salona gittiğim zamanlarda da hiç bisiklete binmedim. Onun yerine koşuyordum bol bol. Bu arada apartmanda ve evde ses bakımından fazla sıkıntı yok. Alt kat boş, üst katada çok fazla ses gitmez herhalde gitse bile rahatsız edici boyutlarda olmaz diye düşünüyorum. Birkaç mağazada gidip denedim koşubandı 2-3 model var kafamda ama belki tavsiyesi olabilecek bir arkadaş vardır diye başlık açtım. Alış-satış kısmına açmamın sebebi de belki koşubandı satmak isteyen bir arkadaş olabilir bir taşla iki kuş vururuz diye. :) Aslında yazdıklarında haklısın. Parkta, yeşilliklerin içinde temiz havada koşu yapmanın tadını hiçbir elektronik alet veremez ama zaman kısıtlı olunca yapılacak birşey olmuyor. Evden parka gidişim dönüşüm duş almam bayağı bir zaman alıyordu onun yerine sabah kalktığım gibi 30 dk koşsam ardından hemen duş bayağı bir kolaylık sağlar bana.

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bir de eklemeyi unutmusum ev bisikleti yerine soyle orta karar bir trek veya scott toplasan geze geze binersin dadindan yinmez :)

8. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Keşke zaman mekan olsa bisiklete binsek, kürek çeksek ama şuan için en cazip gelen hamster şeklinde koşmak malesef..

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Koşu bantı alacaksanız mutlaka zemin yumuşatma özelliği olan bantı tercih edin zemin yumuşatması olmayan bantlarda zamanla menüsküs sorunu yaşarsınız.

eğer alabiliyorsanız a.c motorlu bant alınız fiyatı biraz yüksek gibi görünemilir ama tüm bireylerde kullansa sorun yaratmaz d.s motor genelde ev tipidir ama pahalı bir d.s motorlu koşu bantı alacağınıza ucuz a.c koşu bantı almanızda fayda vardır

snickers bunu beğendi.
  10. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Marka olarak hangisini tavsiye edersiniz?

11. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Koşubandı aldım sonunda. Gittim denedim birkaç farklı marka ve model sonunda Voit 1700 aldım. Şuana kadar herhangi bir sıkıntı çekmedim. Odamda yerler halıfleks kaplı olduğu için çok ses yapmıyor. (Kilom 98 kg) Motor tipi DC. Sürekli motor gücü 3 beygir, maksimum motor gücü 6 beygir. Yani rahatlıkla takılma yapmadan koşabiliyorum. Aslında gidip denediğimde 2 beygirlik bir koşubandının bile rahatlıkla takılmadan yeterli olduğunu farkettim. Ama almışken uzun süre kullanılacağı için iyi birşey olsun istedim. Yalnız altında tekerlekleri var diye benim gibi odadan odaya taşıyabilirim diye düşünüp yanılmayın. Katlandığı halde kapıdan geçmiyor. Eğer alacak olursanız, koyacağınız yeri iyi hesaplayın. Çünkü odada bayağı yer işgal ediyor neyse ki katlanabiliyor. Denerken tabi hertarafta koşubandı olduğu için bu kadar büyük olduğunu kestirememiştim eve koyunca anladım. :) Bu arada televizyonlu koşubandına falan fazlaca para vermeyin. Markası önemli değil ama en az 2 beygirlik birşey alın sonra isteğinize göre bir LCD televizyon alırsınız. Hem koşubandında tepinirken televizyonunda bozulma riskini sıfırlamış olursunuz. Ayrıca bütün ünlü markalarda dahil olmak üzere hepsi uzakdoğuda üretim yapıyor. Yani markası için fazla para vermeye değmez dedi tanıdık ama yinede servis olayını falan düşünüp bilindik marka alayım dedim. Ama bütçeniz kısıtlıysa gidin deneyin markasına bakmadan alın. Ayrıca koşubandı sadece kışın iyi iş görüyor. Yazın, erken kalkıp koşmak çok daha mantıklı ve güzel bunu unutmayın.

12. hkn1453

hkn1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar konuyla alakalı olduğu için söylüyorum bende activa ac 5075 markalı 1.75 hp koşu bandı var..özelliklerinde tartan zemin sistemi var gözüküyor..ben bu bandı yaklaşık 3-4 aydır haftada en az bir en fazla beş veya altı kez kullandım..süre olarak 20 dakka ila 40 dakka arasında gidip geldim..bu sırada internetteki araştırmalarımda uzun vaadeli kullanımın menisküse yol açtığını öğrendim. biraz da psikolojik olduğunu düşünmeme rağmen sağ dizimde her gün olmamakla beraber hafif bir ağrı hissetmeye başladım.. bu ağrının koşu bandını bir hafta kullanmadığım dönemlerde de pldu.. açıkçası süphelenmeye başladım bu ağrı banddan dolayı mı kaynaklanıyordur..medikal tedavi için gerek var mıdır?

aynı dertten muzdarip olan veya bonuyu bilenler varsa yardımları için şimdiden teşekkürler.

13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    meniskus banttan olmaz, top oynarken veya baska bir ters harekette ufak bir yirtik olmustur onceden kostukca nuksediyordur, caresi dinlendirmek zorlamamak, leg press ve squat cok hafif olmak uzre agirlik calismak...

14. cosmopolitan

cosmopolitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  15. cosmopolitan

cosmopolitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    malzeme kalitesi açısından sormuştumda şu markalardan hangilerini tercih etmeli bunlardan sadece yorku biliyorum bunun gibi bilindik markalar hangileri yada başkada belirtebilirsiniz

Dynamic

Altis

Voit

Goodman

Adler

Activa

Bh

Proteus

Weslo

Prostar

Dunlop

Liga