Koşu & Yüzme

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Ziht tarafından 18 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ziht

Ziht Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun zamandır sporla fazla içli dışlı olmamam sonucu kilo sorunum büyük boyutta arttı. Bende yaz sonuna kadar uygulamayı düşündüğüm kabataslak bi plan kurdum kafamda. Kesin uygulamayı düşünüyorum fakat elbette yanlış uygulayıp 0 + 0 = 0 olsun istemiyorum :) tüm yaz yazlıkta olacağim için bunları yapmak pek sorun olmicak:

- sabah saat 8-10 arası tempolu koşu
    - günde en az 1km yüzme

diet yapmaktansa aşırıya kaçmadan yemek yemek daha mantıklı geliyo bana. tatlı olarak hamur değilde sütlü tatlıları düşünüyorum tabi buda aşırıya kaçmicak.

şimdi sormak istediğim bunlara ek olarak yapmam gereken başka birşey varmı ? amacım kas yapmak değil. mekik, şınav ve ip atlama gibi hareketleri yapmayı düşünüyordum fakat bilinçsizce yapılırsa yarardan çok zararı var. (mekik ve ip atlamayı becerebiliyorum ama şınavı cüsseden dolayı yapamıyorum :rolleyes: ) bu hareketleri uygulasam koşudan öncemi sonramı yapmam gerekiyor ? ben koşudan sonra hazır ısınmışken bu hareketleri yapmayı düşünüyordum fakat yanlış yapmaktan korktuğum için kararsızım.

aŞoT34 bunu beğendi.
  2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sabah 8 de aç karna koşu ardından yüzme. güzel bir ikili. bahsettiğin hareketleri dediğin gibi koşudan sonra yapman daha iyi olur vücut ısınıkken. antremanını bitirdikten sonra iyi bir kahvaltı. haliyle öğlen olucak. ve hazır hava sıcakken dinlen,uyu. beslenmeni herşeyden azar azar yiyerek uygula. tabi,tuz,şeker,beyaz un alımını kısıtlayarak.

aŞoT34 bunu beğendi.
  3. avalanche

avalanche Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    asiriya kacmadan dengeli beslenmek en iyisi. kosu ve yuzmeyi iyi dusunmussun. mekik ve sinav da guzel bi ikili:). bunlarda da kendini fazla zorlamadan basla. yapabildigin kadar yaparak basla,zaten gunden gune kendin arttıracaksın. bi de becerebiliosan, kendini fazla zorlamadan barfiks cekmeye calis, etkili oldugunu bekki bi zaman sonra farkedeceksin.:)

aŞoT34 bunu beğendi.
  4. Ugur G.

Ugur G. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hergün yürüyüş ve koşu yapıyorum. Vücut için ne kadar faydası var bilemem ama sağlık için tavsiye edebilirim...

aŞoT34 bunu beğendi.
  5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    sabahları koşudan 30-45 dk önce koyu nescafe veya türk kahvesi alırsan daha faydalı olur.hatta kahve+aspirin tavsiye eden de var.ben kahveyi denemiştim.iyi verim aldığımı söyleyebilirim.

aŞoT34 bunu beğendi.
  6. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    bende bunu uyguluycam tatilde koşu ve yüzme yararı olucağını umuyorum yağ yakımında tabiki beslenmeyede dikkat edersek.

aŞoT34 bunu beğendi.
  7. Barquer

Barquer Guest

kahve nin faydası nedir?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum