Koşu-Yüzme-Ağırlık-Spor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jegand tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Jegand

Jegand Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sınav olaylarını atlattığım için vücuduma biraz şekil vermek istiyorum çok kaslı olmak gibi bir derdim yok biraz fit olsun istiyorum.Öncelikle tatile gittiğim yerde spor salonu yok o yüzden 3 aylığına kendi kendime çalışmak istiyorum daha sonra spor salonuna yazılacağım.

Sabahları koşu ve yüzme öğlene doğru hafif ağırlık akşamları basketbol oynamayı düşünüyorum ama koşuyu nasıl ağırlıkları nasıl çalışmalıyım bilmiyorum.30-40 dk koşu ardından 20 dk yüzmeyi düşünüyorum.Ardından ağırlık çalışmanın ne gibi yararları ne gibi zararları olabilir.

Yaşım:18
    Kilom:79 (Bel ve göğüs bölgesinde biraz yağlanma var)
    Boyum:187

2. Jegand

Jegand Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepsini bir günde yapmak yerine ayrı ayrı günlerdemi yapmalıyım

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer spor geçmişin varsa düzgün beslenme ve dinlenme ile çift idman yapabileceğini düşünüyorum ama yukarıda yazdıklarını bölmek iyi olacaktır. Özellikle ağırlık ve yüzmenin ayrı günlerde olmasına dikkat et. Yüzme ile ilgili çeşitli yazılar var forumda nasıl daha iyi olacağı ile ilgili onlar yardımcı olacaktır. İyi beslenme ve dinlenme ile rahat yapılır. Aynı günlerde yaparsan hepsinin hakkını veremezsin bence.

Sayfayı Paylaş