Koşu ve VG

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aichi tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Vg antremanından sonra kosunun o antremanı bos gotrucegı ıle ılgılı bır konu okumustum daha once en azındna aklımda oyle kalmıs , arastırdım ama tekrardan bulamadım oyle bir konu .
    Bundan 1.5 ay once evımden 5 dk uzaklıktakı Banka'ya gidince hamladım(spora 6 ay ara vermıstım evden dısarı cıkmadım) ve hemen spora basladım . Günde 10km kosu hergun , 5 gun Vg antremanı 104.5 kıloda 90-1 e ındım .

Kas kütlemi daha artırmak ıstıyorum ama kosunun Vg ye ters etkileri nelerdir , VG antremanının arkasından 10 km kosuyorum bu yuzden kas kaybı yasarmıyım bunu merak edıyorum , son gunlerde 5km ye indirdim koştuğum mesafeyi.
    Koşulara devam etmelimiyim yada mesafeyi düşürmem gerekiyormu bunu bılmem gerekıyor.30 km rahat koşabiliyorum ayda 2 kez 30 km kosuyorum.

2. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu Kas kütleni definasyona uğratabilir çok fazla koşma derim ayrıca protein alamazsan yeterince çok yüklenmiş olursun.

3. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Yeterince protein alıyorum .

4. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Alsan bile sen çok koşu yaparsan aşırı yağ yakmış olursun ve yağ yakarkende bir miktar kas kaybolur.

5. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkcası artık aşırı yağ kaybetmiyorum,kilo vermem durdu bende kas kaybı konusnda tedirginim.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    bir hocamın bana dediğine göre koşu olayı baya farklı..şu şekilde yani koşu yaparken vücudun her alanı ,her kısmı çalışıyor o nedenle yaktığımız yağ'ın yanında kasta kaybedebiliriz..mesela ben her spor öncesi 20 dk koşu---15 dk bisiklet ile başlıyorum bence bu bile yeterli az değil ...seninki gerçekten biraz fazla geldi bana göre de..ama belki fazla koşmak iyidir bilmem bilen biri aydınlatıcaktır sanırım...

Saygılar...

Aichi bunu beğendi.
  7. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    koşuyu vg antrenmanı olmayan günlerde yapabilirsin. böylece kas kaybı riskini düşürürsün. zaten antrenmandan sonra 10 km. nasıl koşuyorsun ki ? ben vg antrenmanından sonra bırak koşmayı yürüyecek halim kalmıyor. :) eğer kas kütleni arttırmak istiyorsan vg antrenmanını kütle artışı için düzenlemen gerekir ve boş günlerde haftada 2 veya 3 gün kardiyo yapabilirsin. bu kadar çok koşmak kas kütlesi almanı engelleyebilir. ayrıca glikojen depolarının dolmasının belli bir zamanı var. vücudunun dinlenmeye ihtiyacı var. tüm bunları düşünerek hareket etmende fayda var.

kolay gelsin.

Aichi bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    vücüt bir sure sonra alışıyormus kosuya forumda yazıda okumustum kosu ıyı metebolızma hızlanıyor mutlu hıssedıyor ınsan kendını ben cok sevıyorum kosuyu kas kaybedersınde zaten yerıne koymuyormsun vg yaparken?

9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    10 km kosmak orta tempoda sanırım 1 saate yakın oluyo yada 50 dk falan en az.Sen 30 km de koşuyom diyosun ki bu en az 2 buçunk saat koştuğun anlamına gelir.Bence çok fazla kas yıkımı çok olucaktır.30-40 dk Hiit olarak koşarsan hem okadar kas kaybı olmaz hemde koştuktan sonrada yağ yakımı devam eder.Şu an zaten vücudun bu rutie alışmış.Bide hiit olarak çalış faydasını görürsün derim.Forumda hiit yazarak araştır.Normal kardiyo ile arasında çok fark var.

Aichi bunu beğendi.
  10. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için tesekkurler dikkate alıcam.

Sayfayı Paylaş