Koşu ve sonrasında evde Dumbell ile zayıflamak mümkünmü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    merhabalar, ben zayıflamak için dışarıda bazen yürüyüş bazen koşu yapabilirsem koşu yapıyorum. Bu koşudan sonra eve geldiğimde 2 tane 5 er kg lik dumbell aldım bunlarla çalışsam nasıl olur. Yoksa koşudan sonra değilde haftanın 3-4 günü mü çalışmam gerek hergün aynı hareketler zararlı olurmu. Flexor hocanın gösterdiği hareketleri inceledim onları yapmayı planlıyorum ancak koşu sonrası veya yürüyüş sonrası mı yapayım. Veya farklı bir zamanda haftada kaç gün yapmam gerek, aynı hareketler zarar verirmi ? bunun haricinde mekik tarzı hareketlerden neler önerirsiniz. Bunun yanında oklava ile bel için kalça için çeşitli hareketler var bunları yapacağım.

2. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    kardeş işin püf noktası beslenmeye dikkat etmek.Sen günde 1 saat antreman yapsanbeslenmene dikkat etmezsen kilo vermezsin üstüne alırsında

3. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    ona dikkat ediyorum zaten 20 günde 5 kilo verdim koşu felan yaparak yediklerime dikkat ederek ama dumble ile çalışıp genelde kas yapıldığından bu zayıflamaya engel olurmu veya haftada kaç kez yapmak faydalı olur bunları öğrenmek istiyorum.

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    engel olmaz niye engel olsun haftada 3 gün yap

5. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    dumbel çalışmassan zaten yağı yaktıgın gıbı yanında kaslarınıda yakarsın 4 kilo yağ yakıp 1 kilo kas yakarsın zayıfladınmı sıska bi vucut ile karşılaşırsın koşudan sonra dumbella hareketler şart tabi

6. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    dumbel ile genelde kollar var göğüsler için hareketler var karını yanları nasıl çalıştırabiliriz dumbel ile.. veya sopalı hareketler felan var o ne kadar faydalı olur enseye sopayı koyup sağa sola dönme felan kaç set yapmak lazım kaç günde bir yapmak lazım veya sabah akşammı yapmak lazım bilinçsizce yapıp sonra zayıfladıktan sonra kötü bir görüntü olsun istemiyorm

7. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Benim spor hocam bana 3 set 1.5 dakikalık yaptırıyor . yani 4,5 dakika yapıyorum sopayı.

ama hepsini birden yapma aralarda mekik çekmeyide ihmal etmeki kasların dinlenmiş olur.

8. ginoturk

ginoturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermene engel olmaz tam aksine hızlı kilo verdiğinizde ağırlık çalışmıyorsanız vücutta sarkma daha çok olur.
    ayrıca ne kadar çok kas o kadar çok yağ yakma deposu beslenmenize de dikkat ettiniz mi işlem tamam olur

Sayfayı Paylaş