Koşu Bandımı kondisyon bisikletimi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve alperencelik tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hocalarım ve arkadaşlarım yaklaşık 7 aydır evde kendi çapımda vücüt geliştirmeyle uğraşıyorum ama 2yıldır sürekli mekik ve şınav çekiyorum vücudum şekle girdi ama yağ fazla boyum 185 kg 86 kardio yapmam lazım ama evde yapmam lazım sizce koşu bisikletimi daha etkili olur yoksa kondisyon bisikletimi maddi durumum ikisinden birini alabilecek kadar var yaşım 17 karın kaslarım var ama hocalarımda bileceği gibi yağ yakmadan ortaya çıkmıyor o yüzden kardio yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:44 ----------

ve hacim kaybetmekde istemiyorum sadece yağlarımı yakmak kaslarımı ortaya çıkarmak istiorum ve birde kas kaybetme gibi bir korkum var bilgilendirirseniz sevinirim vücut ölçülerimide yazayım.

boy:185
    kg:86
    bel:90
    omuz:122
    sağ kol:39
    sol kol 37.5
    göğüs:104 yağlarım göğüs ve karın bölgemde fazla onları hacim kaybetmeden eritmek istiyorum.

2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Her ikisi de diyetsiz bir işe yaramayacaklardır.

alperencelik bunu beğendi.
  3. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabi haklısın ama gerekli diyeti yapınca hangisi daha yararlı diye sorucaktım.Ben daha çok kondisyon bisikletini düşnüyorum 15 dkka sürüp 50 mekk tekrar 15 sürüp 50 mekik tekrar 15 sürüp 50 mekik çekmeyi düşünüyorum karın ve gögüş bölgesindeki yağları ertimek için

4. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Evet bisiklet daha mantıklı . Koşu bandın da belirli bir hızdan sonra vucuda çok basınç uygulanıyor.

5. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocalarım görüşlerinizi bekliyorum.

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ikisini de alacak paran varsa salona gitsene birader :D çok daha verimli olur hem yağ yakarsın hem kas kütleni artırırsın. ille de eve alet alayım diyorsan bisiklet al daha verimli olur koşu bandına göre ama düzgün beslenmezsen bütün çalışman boşa gider o da var...

7. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iksini alabilcek kadar diil 1ini alabilecek kadar o yüzden açtım konuyu.

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    çok özür dilerim dikkat etmemişim :D o zaman kesinlikle bisiklet derim çok daha faydalı koşu bandına göre. sakatlık riski de daha az. sadece doğru beslenmek ve bazı temel hareketleri de yapman gerekecektir bisikletle beraber.

9. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Fiyat / Performans açısından elbette kondisyon bisikletini tercih etmelisin hemde evin apartman dairesi ise koşu bandı kullanımında alt komşunla sorun yaşayabilirsin.

10. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hım teşekkürler birde hareket demişsn R10 ne gibi hareketler?

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    evde dumbbell var mı onu söylememişsin ama sana pilometrik şınav, decline şınav (ayaklar bir sandalye üstünde) bench dips, çapraz mekik gibi hareketler öneririm. evde asılabileceğin sağlam bir demir var ise çok çeşit barfiks yapabilirsin. bacak için vücut ağırlığınla squat, calf raises yapabilirsin. dizlerini minderin üstüne koyup birinin yardımıyla reverse leg curl yapabilirsin. eğer dumbbell varsa evinizde o zaman çok daha detaylı bir program önerebilirim

12. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet var 1 yıla yakındır kol çalışıyorum zaten barfiks demiride var ama kendimi 3 den fazla avuçlar dışarı bakacak şekilde kaldıramıyorum çalışmadım çünkü kafama esinde sallanıom :D kollarım gelişmiş durumda 40cm sağ kol 39 sol kol ben sadece karın ve gögüs bölgesindeki yağları eritip kasları belirginleştirmek istiyorum.

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş ben o işi anlamadım ama 1. si vücudum yağlı demişin, kollar 40 dedin güçlü orası eyvallah o zaman avuçlar dışa dönük senin uçman lazım sen 3 diyorsun :D kolun kaslı olur tabi ama yağ da varsa kolun normalden kalın gözüküyor olabilir. göğüs bölgesi için dumbbell bench press ve dumbbell flye en temel egzersizler barın olmadığı için. bunlara bir de dumbbell pull over eklersen bir sorun kalmaz. karın için çapraz mekiklere güveneceksin bir de abur cubur olmamalı. sırt bölgesinde yağlanma çok olur bu arada fark edilmez çoğu zaman o yüzden dumbbell rowing yapsan iyi olur. omuzları boşlamamak için seated dumbbell press, lateral raises, front raises, uproght rowing yapılabilir. ama dediğim gibi yağlanma sorunun olduğu için kol kalınlığına çok ta güvenme derim. barfiks bol bol çek bu arada geniş tutuş dar tutuş, alttan tutuş vs...

14. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım kol 40 ondan emin olabilirsin 1 yıla yakın çalıştım ama sadece biceps çalıştım hata yaparak bilmiyordum kolun %60ınn triceps olduğunu 1 aydır tricep çalışıyorum kol 39 du 1 ayda triceps çalışında 40 oldu ama 86 kg olunca sadece kollar yetmiyo sırt omuz karın göğüs 1 ay öncesine kadar hiç çalışmadım sadece biceps anlıcağın gibi ben kalıplı olmama güvendim yağ gözükmüodu ama çok büyük hata yaptım anlamışsındır beni o yüzden yağ yakmam lazım.

15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    anladım şimdi sorunu. o zaman şöyle yapabilirsin, biceps çalışmanı haftada 1 e indirip tricepsi 2 kez çalışırsın, göğüs ve sırt haftada 2 şer kez, omuz 2 yine, bacağı zorlamanın alemi yok fazla o da haftada 1 yeterli kardiyo var. karın çalışmanı haftada 3-4 yaparsan faydalı olur. daha detaylı program yazayım istersen pm at derim istediğin türden bir şeyler ayarlayabilirim herhalde:D

16. alperencelik

alperencelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özel mesaj yazdım hocam saolun

Sayfayı Paylaş