Koşu Bandı ve Kondisyon Bisikleti / Acil

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve legeskont1 tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. legeskont1

legeskont1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yine ben, kendimi kısaca tekrar hatırlatmak için; Yaş: 20, Kilo: 110, Boy: 168 Cm, Erkek. Geçenlerde antrenman programı hakkında sorduğum bir soruya aldığım cevaplar beni olumlu ve kararlı bir şekilde diyet ve egzersizlere başlattı. Şuanda 110 kilo olduğum için koşamıyorum ve hatta koşu bandında yüksek hızda yürümekte güçlük çekiyorum. Ara sıra koşu bandında eklemlerim fazla zorlandığı için sakatlanmalar yaşıyorum ve bunlar benim direncimi fazlasıyla düşürüyor. Ben gerçekten artık kilo vermek istiyorum ve bunu kafama koymuş durumdayım. Kilo vermek için herşeyimden vazgeçmeye hazırım ve vazgeçmeye başladım. (Örn: Bilgisayar, Tembellik, Asansör, Sağlıksız Beslenme) Ancak çok ciddi bir sorun var ki o da; Obez olduğum için belkide benim durumumda olmayan insanların anlayamayacağı eklem ağrıları, halsizlik, tükenmişlik hissi. Bu bir çoğunuza zayıflamak, body yapmak için emek vermek gerekiyor mantığını canlandırmanızı sağlıyor ancak, aşırı kilolu insanların gerçekten yaşadığı sıkıntılar Body yapan birinin ağırlık kaldırırken yorulması, halsiz düşmesi gibi durumlar değil. Neyse...
    Lafı fazla uzatmadan bu çileli yolda kilo vermek için merak ettiğim birkaç soruyu daha sormak istiyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi koşu bandında çok zorlanıyorum ve kondisyon bisikleti almak istiyorum. Tabi ki bunu önce sizlere danışmam gerekiyor. Kondisyon bisikleti şu etapta (Koşu bandında çok zorlandığım için) benim adıma daha yararlı olur mu? Örneğin; Koşu bandını günde 1 kez yapabiliyorum çünkü çok terlediğim için duşa girmem gerekiyor ve günde 2 kez duşa girersem ertesi gün ceset gibi olurum. Bende bu yüzden Kondisyon bisikleti alma düşüncesindeyim (sizlerin fikirleri doğrultusunda). Mesela günde 1 den fazla kez yapabilirim ve araştırmalarıma göre Bisiklet daha çok kalori yaktırıyormuş. (Koşu bandında 4.2 ile 4.5 arasında Kalp atışım 130 olduğundan dolayı daha fazlasını yapamıyorum, korkuyorum ve sanırım kilo vermem için çokta yeterli değil)
    Dikey veya Yatay kondisyon bisikleti 110 kiloluk Obez bir insan için nasıl olur? Bunları merak ediyorum. Vereceğiniz bilgiler gerçekten benim için altın değerinde ve çok önemli. Bu yüzden kısa makalemi okuduktan sonra bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım. Herkeze şimden teşekkür ediyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2014 ---
    Birde Epilik bisikletler varmış. Ben kilo vermek için Hangi bisiklet türünü seçmeliyim? Yatay, Dikey veya Epilik

Son düzenleme: 1 Nisan 2014
  2. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    kardeş merhaba,

1e1 senin yşadıklarını yaşadığımdan ben naçizane 1-2 tavsiye verebilirim.

öncelikle 20 yaş için 110 gayet kötü, ama merak etme, yaşın dolayısıyla daha hızlı verirsin.
    ben de 24ümde 127 kiloyu görmüştüm. şu an kilom 97. bende boy uzun ama senden farklı olarak. 45 kg yağım vardı şimdi ise 22 kg yağım var.
    aynı süreci ben de yaşadım merak etme, 2 merdiven çıkınca tıkanmalar. hsonu tüm gün uyumalar, diz ağrıları falan. ama sadece ve sadece İSTERSEN ve İNANIRSAN başarabilirsin bunu unutma

127 kilodan 94 kiloya iniş sürecim tamamen allahın takdiri:)
    arabamı hurdaya çevirecek bir kaza yaptım. yaptırmak için de para bir süre yetişmediğinden 4 ay boyunca işe yürüyerek gidip geldim.
    inan bana, forumdaki her sayfayı da okusan kimsenin sana veremeyeceği bir sır veriyorum:)
    sabah kalkıp 1-2 bardak su içtikten sonra 30 dk yürüyüş yapmanın ne kadar faydalı ve sağlıklı olduğunu anlatamam. doğru beslenme ve her gün yürüyüş bana her ay 8 kg kaybettirdi.

sadece yürüyerek 4 ayda 30 kiloya yakın vermiştim.

o yüzden tavsiyem sabah olabildiğince erken kalk ve yürü, ben üsküdardan köprüye yürüyordum karşıya geçmek için, aynı şekilde işten dönerken de köprüden üsküdara...
    koşu bandını bence şimdilik alma, çünkü kapalı bir odada duvara bakarak yürümek kadar motivasyon düşürücü 1 spor yok.

ben dukan ve karatay diyetini kendimce modifiye etmiştim. hiç aç kalmadım. ama dukan gibi sadece et içerikli beslenmedim ya da karatay gibi tereyağına ya da zeytinyağına abananacak kadar da derine girmedim.
    mesela öğlen yarım piliç çevirme yiyordum:) yanına da sadece kefir.
    akşam kefir cacığı yaptım tarifi bana ait:) tadı da çok iyidir. (kefirin içine ince kıyılmış nane,maydanoz, dereotu, semizotu ve karabiber kırmızıbiber sarımsak vs)
    sabah kahvaltıda 2 yumurta haşla yanına yeşillik serbest

not: ayrıca hemen bir aktar bul 1 çuval kadar yeşil çay al:) ben 4 koli doğadan yeşil çay içtim. arkadaşım doğadanda çalıştığı için promosyon gelmişti. güllü yeşil bohça, tadı da çok iyidir.
    şekersiz türk kahvesi ya da filtre kahveye başla, bir french press al kendine...

sormak istediğin ne varsa sorabiliirsin.

her şeyi geçtim, hoşlandığın ama senin yüzüne bile bakmayan kızın 4 ay sonra seni gördüğünde yanından ayrılmak istememesi ve gözlerindeki ışıl ışıl bakışı görmek kadar mükemmel bir duygu yok ona göre:))) bu da motivasyon cümlesi olsun:)

bu arada bu süreçte bir arkadaş ya da kanka çok önemlidir. içinde şeker olan bir şey yediğimde arkadaşlarımdan beni tokatlamalarını istemiştim. gayet işe yaradı herkes tek tek gönülllü oldu...

3. legeskont1

legeskont1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun uzun anlatmışsınız çok teşekkür ederim :) Ancak şuanda evde koşu bandım var ama anlattığım gibi beni çok fazla yıprattığı için dünden beri araştırma yapıyorum epilik bisiklet' i daha çok öneriyorlar diye anladım. Bu arada dediklerinizi çok dikkate alıcam gerçekten teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş