Koşu bandı ve ayak bileklerim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ekostros tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışmaya başlamadan önce 10 dk hafif tempo koşiyim ısınıyım diye koşu bandına çıkıyorum. İlk 4 dk 6. hızda yürüyorum sonra 7 ye alıp koşmaya başladığımda tam 2 dk sonra ayak bileklerim resmen çürüyo,inanılmaz derecede ağrılar giriyor ve hemen bırakıyorum. Neden böyle oluyor acaba gayet fit bi vücudum var kilolu değilim , çocukluktan beri çok top oynardım bacaklarımda kuvvetlidir. Ayak bileklerimde bir sorun mu var acaba ? Salondaki bir kişi durmadan 45 dk koşuyor ben 2dk zor dayanıyorum.

Sizce sorun ne olabilir ?

2. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    bende yasıyordum o durumu sanırım ayagını kaldırdıgın anda bıleklerını kırıyorsunn uzun zamandır dıkkat edıyorum buna ve gectı dıyebılırım.

3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    probleminiz kondisyon eksikliği olabilir ilk baştlarda koşarken nefes nefese kalırsınız tıkanırsınız bırakmak zorunda kalırsınız zamanla bu nefes nefese kalma olayı biter ama bu seferde koşarken ayak bileklerinizin orda ağrıyı hissedersiniz ama buda zamanla geçer ilk zamanlar 5 dakkada bilekleriniz ağrıyorsa 1 ay sonra 10 dakka sonra ağrımaya başlar sonraki ay bu süre dahada artar ve kondisyon yerine oturur diye düşünüyorum

4. ekostros

ekostros Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    f.w.nietzsche in dediği gibi bileğimi kırarak koştuğumdan olabilir. Ayağımı kaldırıp geri banda basarken önce topuğumu koyup sonra ayak ucuma doğru gidiyorum tam bir bilek hareketi aslında , buda ayak bileklerini çok etkiliyo demekki. Futbol oynarkende koşuyorum yaklaşık 1 saat hiç bişey olmuyo bileklerime. Yarın birde top oynarkenki gibi koşuyim bakalım sonuç ne olucak.

5. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Aynısı bendede oluyordu,ayakkabıyı değiştirdim yürüyüş,koşu yaptığımda ayakkabıyı değiştiriyorum ağrı kitlenme olmuyor.

Sayfayı Paylaş