koşu bandı mı bisiklet mi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve lenguaraz tarafından 7 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. lenguaraz

lenguaraz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bilindiği gibi yağ yakımı için kardiyo şart,fakat yağ yakımı konusunda aklıma takılan bir soru var.bisiklet mi yağ yakımı konusunda daha yararlı olur yoksa koşu bandı mı.zaten 12 dkdan sonra yağ yakımı başlıyor fakat koşu bandı bazen vücudu gereksiz yoruyor gibi geliyor bana nedense :D bel ve kalça bölgemdeki yağlardan da biraz şikayetçiyim zaten.bir ara bisiklete ağırlık vermeyi düşündüm ama gene ikisini eşit yürütüyorum,sizin görüşleriniz nelerdir bu konuda?

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Eğer kalça bölgendeki yağlardan şikayetçiysen bisiklet daha faydalı olacaktır. Antrenmandan önce 10dk. (kan dolaşımını hızlandırma adına) yapabilirsin.
    Antrenman sonunda da vaktine göre en az 15 en fazla 30 dk. tempolu bisiklet yapabilirsin.

3. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bölgesel yağ yakımı oluyo o zaman bisiklet kalçayı daha çok eritiyosa?

4. rettrex

rettrex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio

Merhaba arkadaslar size bişey sorucağım cardio için kosu bandımı bisikletmi ben bisikletten yanayım maliyet tarafından, karın bolgemde yaglanma var ozellikle yan karın bolgemde cok yaglanma var bunun için p90z e basladım de onuda yapmak içimden gelmiyor basketbolcuyum ama cokta yiyorum onerilerininizi bekliyorum

5. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Koşu + Bisiklet + Twist ortalama 40 dakikalık cardiyo ve sağlam yağ yakımı.bu şekilde arkadaşım mükemmel bir şekile döndü.o mu bumu yok ikisinide yapmalısın.

6. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    en iyisi merdiven çıkmak ama o türkiyede biraz sor. ben hııt koşu bandı öneriyorum antrenman öncesi çok koyu neskafe aspirin ve 4 mg ventolin alabilirsin.

7. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    M&F dergisinin Eylül 2011 dergisindeki bir yazıyı aynen aktarıyorum..

Bisiklet Ve Ereksiyon

Kondüsyon bisikleti,popüler kardiyo aletlerinden biri ama cinsel yaşamınızı sekyete uğratmamasına dikkat edin.Son dönem bazı çalışmalar,oturmanın yarattığı baskı kuvvetinin ciddi bir ereksiyon bozulma sebebi olabileceğini gösteriyor.Bu aynı zamanda,sinirler ve kan dolaşımından sorumlu olan ilgili diğer dokulara da negatif etkiler yapıyor.Ama şimdi bisikletinizi hemen çöpe atmayın.Çözümü ise uygun yükseklikte,doğru beden ve oturma pozisyonlarına sahip,yumuşak ve konforlu bir bisiklet seçmek kadar basit olabilir.

WildRose ve sultanmehmed bunu beğendi.
  8. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    şahsen spora başladığım ilk ay 50 dk koşu bandı (toplamda 9-10km), 10 dk da bisiklet yapıyordum.Son 2-3 aydır bisiklete hiç geçmeden, doğrudan koşu bandı süresini uzattım. 55dk koşu + l carnitin + amaca uygun bir diyet. Bende işe yaradı, başkalarında durum ne olur bilemem.

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bunun makinesini butler'ın salonunda görmüştüm (nette yani)
    burda satılsa süper olacak bir alet. minik bir yürüyen merdiven gibi, ya da koşu bandının merdivenleştirilmiş hali gibi demek dha doğru

10. excite

excite Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    bence en güzel spor,yürümek ve yüzmek tabi salonda herşey vardır ama salona kayıtlı olmayanlara ben yürüyüş tavsiye ediyorum veya yüzmek en güzel aktivite thums:

11. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    profosyoneller merdiven ile yakıyor ama türkiyede yok malesef ama sorun değil kayak kros diye bir alet var getir 8e 9a merdiven çıkıyo gibi yakarsın ama en çok kaloriyi bisiklette yakarsın ilk biisket sonra kayak kros sonra koşu bandı 5 dakika sopa dönme ile güzel kardiyo olablr artık bnde uyguluyrm

12. OKİ

OKİ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Konu merdivene gelmisken ben 11. katta oturuyorum gunde en az 1 kez in cik yapiyorum fena yoruyor ama :)

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kardiyo için birim zamanda en fazla yağ yakımı kesinlikle merdiven çıkmayla olmakla birlikte sağlam kondisyon istiyor. Nadir de olsa kimi spor salonlarında merdiven çıkma bantları olabiliyor, keza akış hızını da ayarlayabiliyorsunuz. Teorik olarak dakikada 30 ile 150 adım arasına ayarlanabiliyor ki normal bir insan için 60, sporcu için 90, çok daha elit bir sporcu için 110-120 tekrar dakikada stabil çıkılacak rakamlardır.

Bir de step tahtası ile çalışma şekli var. Ellere alınan hafif ağırlıklarla step tahtasına inip çıkılıyor. Bahsettiğim tarzda bir merdiveni birçok spor salonunda göremeyeceğinizden step tahtası da kullanılabilinir. Dirençsiz kullanımda merdiven kadar etki yapmasa da ağırlıklarla kullanıldığında merdivene yakın bir zorluk yaşatabiliyor. Hatta ve hatta esasında düşündüm de en zorlayıcı egzersiz merdiveni ağırlıklarla çalışmak olur. Şöyle sırtta 50 kg yük ile tempo tuttuğumu hayal ettim de, mmm :) Ufaktan dirençler eklemeye başlayayım...

tantalos ve sultanmehmed bunu beğendi.
  14. tantalos

tantalos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    makine mühendisi öğrencisi
    Yer:
    İstanbul-Tekirdağ
    Evde pratik bir şekilde nabız arttırmak için step tahtası almayı düşünüyorum, koşu bandı galiba ses sorunu yapar hem yer kaplar bisiklet de aynı şekilde yer kaplar.Ama biraz kararsız kaldım, şimdi büyük ihtimalle step hareketi yapamam ,bildiğim kadarıyla dans vs giriyor işin içine kardio şeklinde azardan başlayıp ağırlık arttırarak ne tür bir program ve sürede yapmalıyım bu hareketi acaba. Sırt ağırlığım bel kemeri ağırlığım vs de elimde mevcut acaba istediğim şekilde ter atabilir miyim hiç bilmiyorum.Alacağım tahta 2 kademeli ilki 10 ikinci kademesi 15 cm olacak voit olunca da zorlamaya dayanır herhalde...

Bir de evde yapsam bile ayakkabı kullanımı şart olacak galiba, zorlama yapınca bileklerde bir sakatlık çıkartır mıyım acaba.

15. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    eger yağlarından kurtulmak istiyorsan cardio'ya devam etmelisin.
    Ve gidene kadar da devam etmelisin
    ben bir bucuk ay hep koşu bandı kullandım.
    ve yağlarımdan genel ölcü de kurtuldum ve yüzde 13'e çektim.

beslenme ve cardio devamlı cardio ile yakamayacagın yağ yok.
    yeter ki ilk gün ki disiplinin de yap ve beslenmene sadık ol.

16. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bence ilk olarak bisikletle başlamakta fayda var daha sonra ise koşu bandı.Yani ikisi arasında seçim yapmak zorunda değilsin ikisini birden kullanmak en doğrusu olur.Ayrıca gün içerisinde de sık sık yürümekte yarar var. Örneğin; işten ya da okuldan dönerken bir kaç durak önce inip yolun geri kalanını yürümekte yarar var.Bunun dışında asansör kullanmamak en iyisi. Ben 7.katta oturuyorum ve genellikle asansör kullanmıyorum, ayrıca ev hemen deniz kenarı olduğu için hava sıcak olduğunda sahilde müzik dinleyip yürüyorum,bir de koşu bandı,bisiklet vs. cardio yöntemleriyle bayağı yağ yakımı oldu diyebilirim.

17. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    bence 2 alette gerekli. 40 dk koşu bandı 30 dk da bisiklet yaparak güzel kilo verilebilir diyetle birlikte.

18. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    muhtemelen eve alacaksınız ve muhtemelen bir apartmanda yaşıyorsunuz.

koşu bandının en ideal kullanım zamanı, daha doğrusu en güzel yağ yakma zamanı, sabahları erken kalktığınız zamanlardır. kan şekeri minimum düzeyedir ve vücut yağ yakmak için ideal dönemdedir...

sorun şu ki, koşu bantları çok gürültü yaparlar :) oysa bisiklet, eliptik bisiklet o kadar da gürültücü değildir...alırken kulağınıza küpe olsun.
    benim altımda kimse yok ama yan daireye ve üst kata bile çok ses gidiyor.

19. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    en uygunu haftanı 3 günü spora gidiyorsan 1.gün 20dk Yatay bisiklet + twist(7dk) + Mekik(3x40) + ağırlık antremanı
    2.gün 20dk Dikey bisiklet + twist + mekik + ağırlık ant.
    3.gün 20dk Koşu bandı + twist + mekik + ağırlık ant.
    uygulamanı öneririm yararını görürsün bence her aletin ayrı meziyeti var boşuna yapılcağını düşünmyrm sonuçta böle karşılaştırmalar saçma geliyor bana

Sayfayı Paylaş