Koşu bandı hakkında 1 soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve clubberfree tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar benim sorum şu 3 aydır gittiğim body salonunda koşu bandı var ama koşmak yasak geçen sene çalıştığım salondada koşu bandında koşmak yasaktı bunun dışında bakırköyde bir kaç salonda daha koşu bandında koşmak yasak
    spor salonu sahibine neden koşmak yasak diye sorduğumda şu cavabı aldım zeminin altımızdan kayıp gitmesi çok tehlikeli bir şeymiş yürürken bu zeminde hesapta birşey olmazmış ama bu bandın üstünde koşarsak eklemler zarar görmeye başlarmış sonrada aşınmaya başlarmış sonrada kemiği eritirmiş bu ve bunun gibi sebebler yüzünden olaya profosyonel yaklaşıyorlarmış bizim sağlımız önemli olduğundan koşmak yasakmış peki böyle bir durum söz konusu ise nasıl bu adamlar koşu bandı satıyorlar diye sorduğıumda koşu bandı üreticeleri çok büyük firmalarmış onlarla kimse başa çıkamazmış gibi bir cevap aldım
    açıkcası bana çok inandırıcı gelmedi sizlerin burda bazıları senelerin fitnes antranörü bazılarınız salon işletiyorsunuz ve bu spoara seneleri ni vermiş arkadaşlarsınız şu koşu bandı konusunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    gittiğim bir salondada koşmak yasakdı 7km/s i heçmek yasakdı bence sebebi koşu bandı eskimesin hasar görmesin diye

3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    bende koşu yapınca çok elektrik çekiyor tasarruf olsun diye yapıyorlar diye duydum

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    aynen öyle alet eskimesin. eklemler zarar görer kısmı doğru değil eskiden motorsuz bantlar vardı senin koşun ile bant dönüyordu onlar zararlıydı ama motorlu olanlarda böyle bir sorun yok youtube da interval cardio diye aratın bir sürü video var önemli tranier ların adamlar 1dk yavaş 1 dk en üst hıza çıkıyor.

doğru düzgün salonlarda karışmazlar ama koşlu bantları dandik çin malı olanlar koşturmaz. hatta adam gidip amatör koşu bandı almıştır ucuza profesyonel kullanıma uygun değildir.

clubberfree bunu beğendi.
  5. Zerstorer

Zerstorer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    allahım koptummm :)))
    artık işin şeyine çıkarmışlar koşmak zarar veriyo diye hahahahha:)
    futbolcular koşucular basketbolcular voleybolculara vsvs sporla ugrasanlar sakat mı kalcak şimdi hahahaha :D
    sen o salondan ayrıl :D

6. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Adı üstünde koşu bandı bu aletin adı ilk defa duyuyorum böyle birşeyi :D

7. 70s

70s Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Benim merak ettiğim uyarı olarak ne yazıyor?

"Koşu bantlarında Koşmak yasaktır" mı?

8. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    geçen sene çalıştığım salonda aynen dediğin gibi yazıyordu bu seneki salonda direk yanına geliyorlar koşmak yasak diyorlar sebebinide yukarıda anlattığım gibi anlatıyorlar bizim sağlımız çok önemliymiş büyük ihtimalle bırakıcam bu salonuda zaten başka bi yere geçicem

Sayfayı Paylaş