Koşmak Kilo Verdirmiyormuş

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xyz1995 tarafından 28 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Fazla kilolardan kurtulmak için koşuyorsanız boşa yorulmayın. Sağlıklı yaşam konusunda faydalı olduğu tartışmasız olsa da koşmanın kilo verme konusunda pek de işe yaramadığı ileri sürüldü.

Birçok ünlüyü antrenörlük yapan Londralı Greg Brookes, koşmanın kilo vermeyi sağladığının sadece eski ve yanlış bir inanıştan ibaret olduğunu iddia etti. Fazla kilolardan kurtulmak için koşmanın pek de işe yaramadığı öne sürüldü.

İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, birçok ünlüyü antrenörlük yapan Londralı Greg Brookes, koşmanın kilo
    vermeyi sağladığının sadece eski ve yanlış bir inanıştan ibaret olduğunu iddia etti.

Birçok kişinin başlarda kilo verdiğini söyleyen Brookes, “Koştukça kendini bir sonraki koşuya hazırlayan vücut,
    daha fazla yağ depolama eğilimi gösteriyor” dedi.

Sadece koşarak kilo vermenin mümkün olmadığını ifade eden Brookes, olağanüstü bir mekanizma olarak nitelendirdiği vücudun kendini her koşula adapte edebildiğini de vurguladı.

Brookes, “Koşmak için ne kadar çok z
    aman harcarsanız o kadariyi bir kondisyona sahip olursunuz. Bu nedenle daha az enerji kullanır ve daha az kalori yakarsınız” açıklamasında bulundu.

evet beyler ne düşünüyorsunuz

2. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    kickboks yapıyorum,antrenmanda 30 dk hızlı tempo koşu yapıyoruz ısınma ve açma germe icin,birden kilo verdim 1.5 haftada gözle görülür bi şekilde sallamış bu pezo

3. ilkerxx

ilkerxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    baslıgı ilk okudugumda hadi lem dedim ama tıp hep gelısıyor yenı yenı seyler buluyorlar ve vücut gercekten cok iyi adapte olan bir mekanizma inanılmaz birşey. anlayarak olursanız cidden mantıklı geliyor ama koşarak kilo veremeyeceksek nasıl vericez ki :)

4. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    beyler ben pro karb toz flean kullanmıyorm 6 aydır yapıyorm bu yaz diyet ypamak istiyorm kas çıktığı kadarıyla kışın bulk yapıcam kısmetse.Definasyonda ne yapılır spor olarak kick box yapıyorum delidanalar gibi açma germe koşu baya sıkı çalışıyoruz,beslnme olrak ne tavsiye edersiniz

5. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Kilo vermek için jog en iyi yöntem ama bunu 2 dakka jog 20 sn depar 2 dakka jog 20 sn depar şeklinde sirkule ederek yapmanı size aşırı bir yağ yakımı sağlar.Glikojen atp depolarını doldurup doldurup boşaltarak yapılan bu sistem.Günümüzde kabul edilen en iyi cardio çalışmalarından biridir.

6. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    beslenme olarak neler önerirsin kahvaltı öğle antrenman öncesi akşam ?? çok tşekkürler bu arada ( Jog nedir bu arada)

7. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Jog hafif tempolo koşudur.
    Tempolu yürüyüşün bir kademe üstü.
    Beslenme olarak diyet vermem için hakkında daha fazla bilgi lazım ancak temel kurallar herhangi bir doping maddesi almıyorsan kilonun 2-2.5 katı protein ile yağ oranın yuksekse 1.5 2 katı karbonhıdrat , yağ oranın az ise 3-3.5 katı karbonhidrattır

8. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    peki bunlar koşu bandında kaç km/h oluyor

9. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Çok mantıklı vücudu şaşırtmanın gereğini anlatmış

10. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Boyun ve bacak uzunluğuna göre değişir.
    170 boyunda biri isen 6-7 ile jog atmış olur 12-15 ile depar atarsın

11. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Jog=Jogging=Koşu.

Protein tozu kullanmanı tavsiye ederim.atıyorum 70 kilo isen günlük protein ihtiyacın 105 gr. proteindir.yediğin yemeklerin tamamı da kasa gitmiyor.vücut ihtiyacı olan yerlere kullanıyor bir kısmını.protein tozu ile fazlaca protein olmuş olursun.ve bence çok önemli gördüğüm ve asla bırakmadığım süt.her gün mutlaka süt iç.peynir,yoğurt tüket bolca.arkadaşlarınlada dışarı gittiğinde bırak kolaymış,gazozmuş.sporcu adamsın ayran iç.kahvaltıdanda yumurtasız kalkma.et,süt,yumurta diye boşuna dememişler.Başarılar..dumbelllls

12. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    TOz kullanmak istemiyorum 76.5 kilo 1.78 boydayım.4 gün body 3 gün kick box yapıyorum,5 kg dumble ile evde çalışma programı yapıyorum 6 aydır.resimleri bugün koyucağım inş.olmassa yarın,defi yapmak istiyorum yağ oranı yüksek biraz ,kışa da bulk düşünyorum barbell felan alıcam,jogging hafif koşu olayını yapabilrm düzenli,beslenmedede yardımcı olursanız çok yardımcı olmuş olursnuz ve emğnz ilginz için teşkkr ederim

Son düzenleme: 28 Temmuz 2011
  13. can12

can12 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu yüzden aralıklı kardiyo var zaten vücudun kendini adapte etmesini engellemek için..

14. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Peki bunu nasil yapicaz koşu bandinda

15. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    katılmıyorum koşmak kilo verdirir ama bence burda söylenmek istenen sadece koşmanın kilo verdirmediği. bence buradaki antrönör sadece koşmanın kilo verdirmediğini söylemek istenmiş. yani yanında beslenmene , diyetine vs. dikkat edeceksin .....

16. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    herkezin kilo vermesini sağlayan uygun bir nabız aralığı vardır, örneğin koştuğum zaman 170 iken hızlı yürüyüşlerde 130 civarına düşüyor nabzım, sanıyorum bu aralığı 150-160 civarında tuttuğumda gözle görülür bir efor harcamış oluyorum. yani benim uyguladığım yöntem aslında 10 dakka hızlı tempoda yürüyüş, 10 dakka koşu, ve bunu bir saat kadar tekrar ediyorum. bana göre 30 dakka sırf koşmak yerine bu yöntemi 1 saate yaymak daha efektif

Sayfayı Paylaş