Koşarken Bacakta Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve body1234 tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    kardesim ısınma hareketlerini hiç eksik etme bendede aynı sorun vardı futbol oynarken yeterli ısınmadığında bu problem oluyor. ama Isınmanı düzgün yaptığında düzeleceğini tahmin ediyorum.

2. rockinn2009

rockinn2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardesm merhaba sorunu cozebildinmi?
    Bendede resimde gosterdigin kisimda agri ve gerilme oluyor hafif hizli yurusem kossam direk basliyor durdugum zaman 3 4 dk sonra agri geciyor... doktora gittim mr cektiler bisey yok dedi fizik tedaviye yonlendirdi oraya gittim oncesindede tahlil yaptilar hersey normal sadece d vitamini cok dusuk cikti onun icin ilac verdi kullandim 1,5 ay hic bir fayda olmadi spor 1 yildir yapiyorum ama hep yarim yamalak duzensiz tekrardan basladim bakalim bacaklari guclendirmek icin .. konunun takipcisiyim

3. rockinn2009

rockinn2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet bi güncelleme yapayım Verilen D vitavinini kullandım 2 ay boyunca bu süre zarfında spora devam ettim en ufak bi dğeişim olmadı ağrı devm ediyor.
    doktora gittim ilaç bitince gel demişti fizikçi renkli ultrason çektirti 2 bacağa damarlar için herşey sağlam çıktı oda diyecek bişey bulamadı ağrı için kardiyolojiye yönlendirdi gittim
    ekg birde doktor muayenesi oldum oda herşey yerli yerinde bi sıkıntı yok dedi madem herşey düzgün bu ağrı niye??
    futbol sahasının etrafında veya koşu bandında ya daha 2 dk olmadan yorulmadığım halde tibia kısmındaki ağrı yüzünden durmak zorunda kalıyorum adım atamıyorum bu gerçekten sinir bozucu.. kardiyolog yarın birdaha gel ortopediden bi tanıdığım var birde o baksın dedi yarın tekrardan güncellerim benim gibi aynı sıkıntıyı yaşayan varsa bir yardımım olur belki

4. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Gelecek sonucu bekliyorum.

5. rockinn2009

rockinn2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet guncelleme

Kardiyologun onerdigi prf dr ortopedi doktoruna gittim mr ultrason tahlil rontgen hepsini verdim inceledi muayene etti gene herhangi bir sikinti olmadigini tibia kismindaki kemigi saran kasın zayif oldugunu calf hareketini tarif ederek onu yapmami ve kosu bandindan sonra esneme yapip o kasin gerginligini almami soyledi yani isin ozu bacak calisip bacagi guclendiricez ben onu anladim

6. papajohn35

papajohn35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kaslarda ağrı olması çok normal bir durum. Koştukça bu ağrıya direnç gösteriyor, alışıyor ve hissetmez hale geliyorsunuz. Ama ağrı kaslarda değil de kemikteyse o zaman sıkıntı var demektir. 3 hafta önce 8 Haftalık bi koşu programına başladım ama programa uymayıp bazı günler kendimi fazla zorladım. Bugün ise bu zorlamaların bedelini ödercesine kemik ağrısı çekiyorum. bazı yabancı sitelerde araştırdım bu ağrıya shin splints deniyormuş ve bacakta oluşan aşırı stresten kaynaklanıyormuş.

Sebepleri şunlarmış;
    • Düzgün ısınmama ( Koşudan önce EN AZ 5 DAKİKA ısınma ve gerilme hareketleri yapılmalı ki ben en fazla 1-2 dakika yapıyorum.)
    • Ayakkabı seçimi ( Koşuya başlamadan önce mutlaka profesyonel bir koşu ayakkabınız olması gerekiyor ki benim var. )
    • Koşarken yere düzgün basmama ( Koşarken yere parmak ucu veya tabanıyla basarsanız bu ağrıya davet çıkarırsınız tam ayağınızın ortasıyla basmaya çalışın. )
    • Yere fazla sert basma ( İzlediğim bir video da yumurta kabuğu üzerinde koştuğunuzu hayal ederek basın diyordu.Yere olabildiğince yumuşak ve hafif basın. )
    • Koşu temposunda ki bozukluk ( Bir hızlı bir yavaş şekilde koşmak yerine önceden belirlediğiniz bir tempoyla koşun. )
    Açıkçası koşuya başladığım sıralar bu maddelerin çoğunu iplemedim. Koşarken kim sakatlanır ki ehe ehe şeklinde düşünüyordum. Ama bugün büyük geri zekalılık ettiğimi fark ettim. Eğer işi ciddiye almazsanız sonuçları fena olabiliyor hele spor konusunda. Koşarken MUTLAKA yukarıda yazdığım maddelere dikkat edin. Bu ağrı yüzünden programdan 2 hafta geriye düştüm.

7. rockinn2009

rockinn2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam cevabın için teşekkürler şöyle anlatıyım salona gidiyorum koşu bandını 5 e alıp 3 4 dk yürüyorum sonra 6 ya alıyorum gene 3 4 dk hafif hızlı yürüyorum en son 9 a alıp hafif tempo koşmak istiyorum ama daha 1 dk olmadan o ağrı giriyor ve bacaklarımdaki gücü kaybediyorum adım atamıyorum durmak veya hızı yürüme hızına almak zorunda kalıyorum.. koşu ayakkabım var koşarken parmak ucu falanda basmıyorum.. bu bendeki kemik ağrısıda olabilir ama doktora gidiyorum milyon tane şey yapıyolar bişey çıkmıyor..

hani bi 10 dakika falan koşsam ağrısa neyse daha yorulmadan ağrıyor.. kastan ziyade kemik ağrısı bu tam kaval kemiği ne yapacağımı bilmiyorum sırf bu yüzden askere bile gitmiyorum erteledim

8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu sorun bende de var. Kaval kemigimin sol kisminda bastirinca asiri sekilde aciyan bir yer varki kosarken beni mahvediyor. Herhangi bir cozumunun bulunacagini da sanmiyorum acikcasi

9. rockinn2009

rockinn2009 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Valla anlamadimki bunu ne yapip edip cozmem lazim.. uygun bi zamanda arastirma hastanesine veya baska bi ozel hastanede fizik tedaviye gidecegim

10. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Eğer ön tarafta kaval kemiğinin dış kısmındaki kasta ağrı hissediyorsan aynı sorun bende de var aslangur. Araştırınca bu sorunun yetersiz ısınma, fazla antrenman gibi sebeplerden olduğunu ve Tibialis Anteerior Sendromu olarak geçtiğini öğrenmiştim. Dinlenme, buz uygulaması, esnetme, ibuprofen içeren kremler öneriliyor.

Sayfayı Paylaş