Koşarken altbacakta ağrı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve odiii tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. odiii

odiii Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Onur
    Yer:
    Bursa
    Yaklaşık 2.5 senedir çokda düzenli olmayan bir şekilde de olsa koşuyorum. İlk başladığımda 15 dakika sonraları bu süreyi 30 dakika tempolu + 15 dakika intevral olarak geliştirdim.

Birkaç aydır sınavlardan dolayı koşamıyordum tekrar başladığımda bıraktığım performansı da yapamayacağımı biliyordum bu yüzden tekrar 15 dakikalık antreman ile başlamak istedim sonradan arttırırım diye.

12 dakikanın sonunda altbacakta ağrı oluşmaya başladı (tam olarak ayak bileğimin 4-5 parmak üzerinde dış tarafta) çok fazla zorlamadım.Bir sonraki antremanda koşu stilimi değiştirdim ve ağrı çok azaldı. Şöyleki:

Koşarken ayak bileğimi çok hareket ettiriyormuşum sanırım, bunun yerine bileği daha az hareket ettirerek, ağırlığı üst bacağa bindiriyorum.

Bunu yaptım daha iyi sonuç aldım fakat doğru yapıyormuyum acaba?
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Baştaki kısmı okuyunca aklıma bileğini burkman geldi.Söylediğin gibi bileğini çok hareket ettiriyorsan farkında olmadan koşu boyunca küçük küçük incitiyor olabilirsin bileğini ve o bölgeyi.

İkinci olarak da ayakkabı geldi benim aklıma. Koşu ayakkabısı mı kullanıyorsun ve koştuğun yer beton zemin mi ?

3. odiii

odiii Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Onur
    Yer:
    Bursa
    Benimde aklıma ilk ayakkabı geldi, koşu ayakkabısı kullanıyorum ama eskidimi acaba dedim başka bir koşu ayakkabısı ile denedim gene aynı.
    Koştuğum zemin olimpik koşu parkuru, zemin rahat olduğu için çorapla bile denedim ayakkabıdan mı acaba diye ama o şekilde koşarken ağrı devam etti.

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    koşmadan önce muhakkak " gerdirme ve arkasından 3 dakika manupulasyon hareketleri "yapın...

yoksa , her zaman sakatlanabilme ihtimali yüksektir...

Sayfayı Paylaş