Klasik bir soru ama gerçekten önemli [Kıllar]

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve desmond26 tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. desmond26

desmond26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim ve kalıcı olmayı ümit ediyorum :) Geçen seneden beri fitness yapıyorum. Omuz ve sırt bölgemde neredeyse hiç kıl yoktu. Ama birden çoğaldılar. Çevremdekiler çok olmadığını söylesede ben hoşlanmadığım için omuz kıllarımı makina ile kısaltıyordum. Kalınlaşacağı hiç aklıma bile gelmedi. Bir süre hiç kısaltmadım belki incelir sonra bi şekilde kurtulurum diye düşündüm ama öyle bi çoğaldı ki Apolet gibi durmaya başladı. Bende acıysa acı diyerekten epilasyon makinasıyla resmen kendimi yoldum. Sonuç sivilceler hariç çok çok iyiydi. 3-5 aydır devamlı olarak alıyorum ve hatırı sayılır şekilde azalma gösterdi. Ama ufak ya da büyük bir sorunum var "Kıl dönmesi". Sayısı çok olmasa da gözüme batıyor. Bazılarını çıkarabiliyorum; Bazıları ise tamamen derinin altında. Bu kıl dönmelerinin bana nasıl bi zararı olur ? Ya da olur mu ? Nasıl kurtulabilirim ? Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden her türlü cevabınız için teşekkür ederim :)

NoT: Epilasyon makinasıyla almaya cesaret edemeyen arkadaşlara önerim; hiç düşünmeden alın. Sadece ilk kez alırken acıyor, sonrasında vücut alışıyor :)

2. <Deniz

<Deniz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Kıl dönmesi için doktora gitmelisiniz onun dışında lazer epilasyon öneririm.

3. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    makina yerine sir ağda yapsak kıl dönmeside olmaz ve 1 ay hiç çıkmadığı için rahat olursun tabi sivilceye dayanman lazım

4. chimera

chimera Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eğer kıllı olan bölgen küçükse lazerle epilasyon yaptırabilirsin, bölge küçük olursa vereceğin parada düşer 4-5 seansta mür boyu kurtulursun.

5. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Daha önce okuduğum yazılara göre kıl dönmesi o şelikde olmuyor.Kıl dönmesi olması için örneğin;saçınızın teli t-shirtünüzün içine düşüyor ve canlı doku olduğu için deriyle temas ettikçe deriye doğru büyümeye çalışıyor...
    Eğer direkt bir şekilde büyüdüğü yerden kıl dönme sorunu olsaydı...Erkeklerin % 99'unda olurdu bu sorun ve epilasyon yapan kadınların sıradan sorunu olurdu ki,öyle değil.

6. painkiller14

painkiller14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslinda benim de bu konuda biraz skntim var ve ne kadar arastirdiysam bulamadim. gogsumdeki killardan rahatsiz oluyorum cunku cok genis alana yayilmaya basladi. hic jilet vurmadim makasla bile almadim ama bu yaz lazerle aldirmak istiyorum. maalesef dedigim gibi arastirdim ama hicbir fikir bulamadim . ankaradan lazer ile epilasyon yaptiran tecrubeli arkadaslar beni bilgilendirirse cok memnun olacagim.(ozel mesaj da olabilir)

bu arada bu benim ilk mesajim galiba bu forumda kural ihlali yaptiysam ozur dilerim.

7. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Epilatörden sonra hamam otu sür baya azaltıyor benim arkadasım uyguladı neredeyse çoğu gitti bende uygulayacağım he birde bu ot zararlı diyorlar doğru içinde arsenik var ama arsenik vücuda sadece ağız ve solunum yolu ile alınır yani odanızı havalandırırsanız birşey olmaz birde epilatörun başlığını ıslatıp kıllarını alırsan canının acısı bayağı azalıyor

Sayfayı Paylaş