Kitap Yazmak...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve online305 tarafından 7 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. online305

online305 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi benim böyle bir düşüncem var fakat aklıma takılan birkaç sorun var bilgisi olan arkadaşlar bildiklerini benimle paylaşırsa çok mesud olurum :)
    Çocukluğum dan bu yana hep anarşist bir yapım vardı düşüncelerim olsun hal ve hareketlerim olsun,arkadaş çevrem olsun yaşam felsefemiz bir çok insandan çok farklıydı.İnsanların insanlara koymuş olduğu düşünce ve temel yaşam özgürlük haklarındaki kısıtlamalar beni hep düşündürmüş ve güçlendirmiştir. Kalabalık bir insan toplumuna yukarıdan farklı bir açıdan bakacak olursak insanları toplum içerisinde kuralların değil, içlerinde yaşattıkları korkunun yönettiğini görebiliriz.
    Bunu neden yazdım,az çok benim yaşama olan bakış açımı anlamanız için.

Arkadaşlar kitabın içeriği ''Saf Aklın Derin Devletle Savaşı'' diye düşünüyorum benim kullandığım dil yalın bir dil ve üstü kapalı gönderme yapmaktan nefret ederim göndermelerim doğrudan yerine ulaşır malum ülkemizin içinde olduğu durum belli böyle bir kitap beni yorar mı ? Yayın kuruluşlarının iktidara olan çekingenliği malumunuz biliyorsunuzdur,fikirlerin ve düşüncelerin soyutluğuna güveniyorum. Bir insanı ne kadar dibe vururlarsa vursunlar fikirlerin ve düşüncelerin gücü o insanı yüceltir, diyerek yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Saf Aklin Derin Devletle Savasi, cakma bir Kantian felsefeyle yazilmis gibi duruyor, bence isim degistirilebilir. Bir de bu soruyu sormak icin yanlis bir forum secmissin, o acik. :)

Kitap elbette seni yormaz. Kaos yayinevi var. Bol bol Kropotkin, Bakunin cevirileri yaparlar. Ukrayna'daki anarsist harekete iliskin bir cevirileri de vardi. (cok ironik, slav nazizmi yayginken) Anarsist bir yayinevi. Onlarla bir gorus istersen.

online305 bunu beğendi.
  3. online305

online305 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İsim değilde içerik olarak Saf Aklın Derin devletle savaşı olarak düşünmüştüm isim düşünülebilir,değiştirilebilir forum olarak haklısın yanlış gibi ama bak senin gibi anlayan insanlarda çıkmıyor değil :) Bahsettiğin yayın evlerini kesinlikle araştıracam teşekkürler.

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Anarsist birinin Kaos yayinevini bilmemesi sasirtici. Dusuncelerinin felsefi-politik bir alttabani oldugunu dusunmustum, eger yazilarin/dusuncelerin yeterince derinlikli degilse Kaos yayinevinden red yaniti alman kacinilmaz. Biraz daha okuma yapman gerekebilir. :)

5. online305

online305 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce hiç farklı açılardan bakmadığım içindir belkide,Düşüncelerimde felsefi bir düşünce yok aslında daha çok politika-Devlet işleri-özgürlük çatışması ve anarşizmin yanlış lanse edilmesiyle alakalı bir takım düşünce mevcut bir bakıma kendini sokağa atıp ben anarşistim yakıp yıkarım diyenlerden tut geçerli olan sisteme kadar hepsine karşı bir başkaldırış veya bir isyan yakınması diyebiliriz.

Sayfayı Paylaş