kitap yazmak için yaş ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hardtrain tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hardtrain

hardtrain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,birkaç aydır roman yazmaya çalışıyorum aklımda güzel bir kurgu var.çok kitap okurum.iyide yazarım.uzun zamandır kendime bir uğraş arıyordum spor dışında ve kitap yazmanın hoşuma gittiğini farkettim.Diyelim ki kitabı tamamladım ve yayıneviyle anlaşma kısmına geldik aklıma takılan bir soru var:15 yaşındayım ve yazdığım ufak yazılar çevremce beğeniliyor.şimdi bu editör veya yayın evi veya herneyse yazarın yaşıyla falan ilgilenirmi yoksa sadece kitabamı bakar?tecrübesi yada bilgisi olanların söylemesini istiyorum,boş laf yapıcaklar veya hevesimi kırabilicek yorumlar lütfen olmasın.

2. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    yazarın yaşını düşük etkili bir faktör yaşadığım yerde 16 yaşında birisi kitap çıkartmıştı ve marmaristeki en genç yazar olmuştu sanırım

3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    eskiden oturduğumuz evde bir kız şiir kitabı çıkartmıştı beğenerek okumuştuk 16-17 yaşındaydı sanırım.bence yaş çok önemli değildir.bence git bunları ilgili kişilerle konuş en azından mail atabilirsin bu tip kişilere.

4. hardtrain

hardtrain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bide o ilgili kişileri bulabilsem...zaten onaltıma birkaç ay var.umarım dediğiniz gibi yaş etkili bir faktör değildir.

5. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    aksine 15 ben patron olsam ve 15 yaşında bir genç ten kaleme alınmış bi roman gelirse diğer romanlar içinde ilk olarak onu değerlendirmeye alırım ne yetenekler var onlardan biri olmadığını kim bilebilir ama 30 yaşındaki kişilerden gelen denemeler çok iyi olsa yada çok yetenekli olsa o yaşa kadar illaki parlar dı kanaatinde olurdum ben şahsen kendi fikrim

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ben yaşını reklam amaçlı kullanırdım : ) Bence yaşın avantajın olur kaliteli yazılarında varsa tabi

7. Kafkasyali57

Kafkasyali57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sinop
    Ben kısaca bildiğim kadarıyla anlatayım . Maddi durumunuzun iyi olması gerekir. Kitabınızın bitmiş olması gerekir. Kitap kabul edildiğinde sözleşme yapacaksınız yaş burda devreye girebilir bilmiyorum ama telif hakkı almanız için 18 yaş şartı aranır mı ? Aranabilir de aranmayabilir de! Okumayı ve yazmayı seviyorsanız bence birgün mutlaka o kitabı yayınlarsınız. Yolunuz açık olsun.

Sayfayı Paylaş