Kimlik Bunalımı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gemre96 tarafından 30 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Ben 16 yaşında kimliğimi oluşturmaya çalışan bir bireyim.İnsanlarla olan ilişkilerim kötü,hayattan kopuk ama dışarıya pollyananın erkek versiyonu şeklinde görünen,arkadaş ortamım olmayan,ciddi bişey konuşulduğunda bana soru sorulduğunda heyecanlanıp iki lafı bir araya getiremeyen,bazı konularda çok boş konuşan biriyim.Aşırı şekilde ineğim,ders çalışmayı severim sırf sınıfta kopya istemek için arkadaş olan insanlar var:mad:...Bu özelliklerimden kurtulmak için hiçbir yol bulamıyorum.Bunu kimseye de açıklamadım şimdiye kadar...Ergenlik dönemi kimlik bunalımı yaşadığım kanısına vardım,kendime yeni bir kimlik oluşturmak istiyorum...Bunu başarabilmemin yolu nedir,kaç kere denedim istediğim kimlikte biri olmayı ama başaramadım.İyice bir karadeliğe sürükleniyorum.Yardım ederseniz sevinirim.:confused:

2. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Önce Kopya için seninle arkadaş olan insan evlatlarına yol ver gitsin,insan kendi alışkanlıklarını bırakıp başka insan gibi davranamaz kolay kolay

gemre96 bunu beğendi.
  3. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yaşıt sayılırız o yüzden birkaç şey söyleyeceğim :)
    Bende aşırı şekilde ineğim. günde 14 saat ders çalıştıgım oluyor yeri geldiğinde. Bu kötü birşey değil. Kopya konusunu ben böyle hallettim. Bir çocuk bana gelip dediki eğer sen beni sınıfımı geçirirsen sana 200lira veririm dedi bende tamam dedim. Çocugun derslerinin hepsi 1 iken bu dönem sınıfını geçti :) Bazende kızlardan öpücük karşılığıda kopya verebiliyorum falan :D biliyorum bazı kişiler bana kızacak ama sen yinede karşılıksız kopya verme birine. Yoksa herkes kafana üşüşür. Ayrıca zeki olman senin diğer kişiler tarafından üstün görülmeni sağlicaktır.
    Ayriyeten ciddi soru soruldugu zaman yavaş konuşmayı dene. İlk 10 saniye bekle ve nasıl bir cevap vericeğini kafanda toparla. Ben şahsen böyle yapıyorum :) Yeni bir kimlik saçma bence. Sadece bu davranışlarını düzeltsen yeterli diye düşünüyorum.

ozan119, GencGrafiker, rockybalboa7 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Karşılıklı kopya vermek kafama yattı.Emin olun bu durum beni yiyip bitiriyor..Cevabını bulamıyorum kafamda...

5. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öpücük karşılığı kopya vermek güzel fikirmiş :D

6. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    kendine bi hobi edin ve kendini geliştirmeye bak en basit örneği spora salonuna gittiğin zaman hiç tanımdağın insanlarla sohbet edebilirsin kimse sana kötü bişey demez öğrenmek istediklerini öğrenebilirsin

gemre96 bunu beğendi.
  7. gastinsofisi

gastinsofisi Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Oturup kendine yeni bir kimlik yaratamassın. Bu işler yapılan hatalarla zamanla olacak işler. Zamanla yaptığın hatalardan ders çıkararak ama hata yapman içinde dışarı çıkıp sosyal olman gerekiyo gözlem yapman gerekiyo bu şekilde yavaş yavaş istediğin bir kimliğe bürünebilirsin. Benim kimliğim 19 yaşımda oturmuştu 16 yaş çok erken bir yaş. Kimliğini değiştirmek istiyosan dediğim gibi hata yap, hata yap ve hatalarından ders çıkar.

gemre96 bunu beğendi.
  8. sefababa19

sefababa19 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sıkıntın olmasın illaki ders çalışacaksın. tabi biraz abartmıssın o ayrı. oda duzelır zamana bırak..
    ara ara nüfus dairesine git kimlik testı yaptır oturup oturmadığına bakabılırsın ordan . diyede espırımı yapıp gidiyorum. :)

gemre96 bunu beğendi.
  9. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Öpücük karşılığı kopya:DGüzel çok güzel şahane fikir:DDenemem lazım:D

10. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Saydıklarının hepsi bendede var ama ders çalışma konusu hariç :) Sen çok fazla ders çalıştığın için öyle olmussun bende çok fazla bilgisayara uğraştığım için böyle olmuşum...Bence hayatına ekleyecek tek şeyin AgeanDream'ın dediği gibi kendine uygun bir spor dalı bul o spor dalıyla ilgilen ve konuşmaktan çekinme sen konuşunca seni kimse suçlayamaz zaten kimsede bişey demez...Tabi yerinde konuşmak en mantıklısı :)

celeron bunu beğendi.
  11. won_dutch

won_dutch Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar geregını yazmıs zaten ... samımyetımle soyluyorum bırısı olmaya calısırsan kımlık mımlık olmaz herkesın kucuklugunde vardır bu ama sen o kouda dusunme senın zaten kımlıgım yok dedıgın halın bıle bır kımlık aslında farkında degılsın ve emın ol herkes o yaslarda senın gıbı sadece sen takıyorsun sen derslerınden kalan zamanda arkadaslarında yazdıgı gıbı fotograf gıbı spor dallarından bırı gıbı ıslerle bıraz vakıt gecır zaten yasın 22 lere gelınce benım kımlıgım cok ıyı dıyeceksın unutma... TAKMA KAFANA SENIN GERCEKTEN COK NET BIR KIMLIGIN VAR;)

Sayfayı Paylaş