Kime Göre Ne Kadar Ağır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yeniyetme tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yeniyetme

yeniyetme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba forumu bir süredir takip ediyordum ancak soru sormak için yeni üye oldum.

Altta iki tane resmimi koydum. Forumda ağır kaldırma ve yani başlayanlar için program konularından bir kısmını okudum o yüzden lütfen git araştır demeyin.Benim sorum bireysel biraz. Salona yaklaşık 5 hafta önce başladım ondan öncede 1 aylık bir süre gittim ama aralarında bir süre var. ben 10 yaşından beri yüzme karate basketbol gibi sporlar yaptım evde mekik şınav barfiks çalıştım o yüzden ve birazda sabırsızlığımdan dolayı 1 haftalık ısınmadan sonra ağır kaldırma sevdam başladı okuduğum kadarıyla tecrübeli arkadaşlar başlangıçda zorlamayın sonradan mutlaka ağır kaldırın diyorlar.Bana tavsiyeniz ne bu konuda örneğin bugün lot machinede sırta çekiste 8 tekrarı çok zor tamamladım hatta son sette 7 tekrar yapabildim böyle devam etmelimiyim yoksa birz hafifmi çalışmalıyım.Ağırlığı bir seviye azalttığımda 8 i kendimi fazla zorlamadan yapabiliyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla

[​IMG] [​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG]

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    altyapın olduğu belli önemli olan hareketi nizami yapmaktır eğer verilen programdaki setleri tamamlayamıyorsan ağırlıklarını bir derece düşür.en son setindeki son hamleyi çok zorlanarak yapıosan bu senn için uygun demektir birazda denem yanılma burda sana 5 le başla 12 le bitir demek doğru olmaz anlatabildim umarım

yeniyetme bunu beğendi.
  3. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ilk setlerde ısınma yap mutlaka , cok tekrar yani ... ozellikle enseye cekiste mutlaka yapıyorum . 4x8 iyi bence , zaten 2 haftada bir ağırlıkları artırdığını göreceksin .. bende öyle oluyor ...

yeniyetme bunu beğendi.
  4. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Nizami yapmak diyorum. Son 3 tekrar kaldı diye ortada hareket mareket bırakmayıp amacın sadece ağırlığı kaldırmak olmasının faydası olmayacağını düşünüyorum ve hemen ağırlık azaltıyorum.

yeniyetme bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş