Kiloluyum yeni başladım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lord21 tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lord21

lord21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar spor salonunda yeni başladım.
    1.73 boy. 96 kg. yaş.31 bu kg en çoğu GÖBEK te ve yanlarda.
    20 dk bisikler, 10 dk uzay yürüyüşü, 20 dk koşu bandı.
    ve 30 ar adet mekik, ağırlık v.s yapıyorum.

Sabah kalkınca 2 yumurta yiyorum o kadar. öğlen ekmeksiz yemekhanede çıkan yemekleri yiyorum.
    akşamda koyun yoğurdu ile marol yiyorum o kadar.

Tavsiyeleriniz varmı?

Birde besin takviyesi tavsiye ediyormusunuz? bu göbeği eritmek için kullanabileceğim neler var. Direk link verirseniz sevinirim.

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı ben.

Bende yeni başladım 175 boy 115 kilo.Öncelikle şunu söylim, forumun altlarına doğru günlük kısımları var, bazı üyelerin sayıflama günlükleri var.Onları incelemen iyi olur.Bisiklet ve yürüyüşlerinin süresini mutlaka arttır.Forumda ve sitelerde öğrendiğim şu, L carnitin ve CLA denen gıda takviyeleri var, bunların yağ yakımında büyük rolü var.Ama yediklere dikkat etmek lazım.Karbonhidrat ve şekeri hayatından çıkar.Tuzsuz yemek yiyemem diyorsan diyet tuzlar var, sodyumu düşürülmüş potasyumu arttırılmış onları kullan.Sodyum içtiğin suyu vucutta depoluyor.Hatta bu diyet tuzları Türk kalp vakfı ve Türk böbrek vakfıda öneriyor, sitelerini inceleyebilirsin.Ağırlık çalışıyorsan antreman programlarını incele.Ben 4 kiloyla tek set 100 tekrar yaparken tavsiye üzerine 4x12 yapmaya başladım 8 kiloyla.Kola ve gazlı içeçekler aut, yağsız yoğurtla ayran in.Yeşil çayı tavsiye ediyorlar bugün başladın.Bunun yanında lipton 10 lu çay var onu içiyorum, bağırsak çalışmasına iyi geldi.Birde ben ender saraçta okuduğum karbonatlı su olayına girdim.Onu da bir araştır.Ama yürüyüş ve bisiklete binme olayını mutlaka daha uzun yapmalısın vaktin varsa 2 katına çıkar.Ben protein takviyesi olarak BCAA aldım.Protein tozu kadar yoğun protein yok mesela protein tozlarında porsiyonda 22 gram protein varsa benim kullandığımda 7 gram var gerisini besinlerden alacağımı biliyorum, ama kas yıkımı kas tamiri konularında etkili.Çünkü proteinin kaslara daha kolay ulaşmasını sağlayan asitler var içinde.Ağırlık konusuna gelince, vaktin varsa spor salonuna mutlaka gitmen gerekiyo, forumda zayıflama günlüğü tutanların çoğu spor salonuna giden arkadaşlar.Benim vaktim yok ben gidemiyorum.Ama illaki evde diyorsan antrenman programları var onları mutlaka incele yoksa benim en başta düştüğüm kendini aşırı zorlama hatasına düşebilirsin.Birde revoflex kullanıyorum, çok dayanıklı bir şey değil sanırım 2 aylık faalan bir ömrü var.Her tarafı dayanıklıda lastikleri biraz sıkıntılı.Ama sırt ve karın kaslarımın çalıştığını hissediyorum.

Ama en büyük olay şu: sabırlı olacaksın.Ben 6-8 bilemedin 12 aylık bir süre verdim kendime.Acele edersen mutlaka bir sakatlık oluyor.

3. lord21

lord21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle teşekkür ederim.
    Spor salonuna gidiyorum.
    Dediğinizi yapıp süreleri artıracam.
    Şimdi bana bu siteden: Supplementler.com - Türkiye'nin Fitness Mağazası
    Kullanabileceğim ilacı yazarmısınız?
    MEsela PROTEİN TOZUMU? Yoksa L-CARNİTİN denenlerimi almak lazım. Yada CLA denenlerimi?
    Ben bu konuda eksiğimde biraz.
    teşekkürler.

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Şöyle birşey.Yağ yaktırıcılar başlığı var.Orayı incele.Orada L-carnitin vecla nın birlikt ekullanımı ile ilgili bir başlık var.Mutlaka bul ve oku.Carnitin ve cla tamamen mantık olarak spor yaptıkça yağların kaslara taşınarak enerjiye dönmesi ve dolayısıyla yağların kaslarda yanarak insanın zayıflamasını sağlayan gıda takviyeleri.Sağlık açısından da bir sıkıntı yok.Ama vucudunun alışması için küçük dozlarla başlayığ dozları yavaş yavaş yükseltmeni öneririm.Şahsen ben 500 mg lıkla başladım kutular bittikçe 1000mg 2000mg olarak arttırıcam.Böylece vucudumun verdiği tepkiyide ölçmüş olacağım.BCAA ise dediğim gibi tamamen protein ile ilgili bir olay.Proteinlerin daha kolay çözülmesini sağlayan asitler ve bir miktar protein içeren bir ürün.Ben zayıflamak istediğim için direk protein tozuna girmedim.Protein tozumu L-carnitin mi dersen ikisi farklı olay.Halk tabiriyle protein kaslarının şekillenmesine ve gelişmesine, L carnitin ve cla yağlarını yakmaya yarar.Farklı amaçlara hitap eder.Ama dediğim gibi ben L-carnitin+CLA+BCAA kombinasyonu yaptım.

Suplemetler.com sitesine gelince, o siteyi alışveriş yapan arkadaşlara sorabilirsin ben farklı bir siteden tedarik ediyorum.Çünkü o siteden spor harici alışverişlerimi de yapıyorum.Tercih tamamen sana kalmış.

Ha sana ayrıca bir tavsiye daha vereyim.Öğleden sonra acıktığında 15-20 tane kavrulmuş fındık ye bir süre sonra alışıyorsun ve o 15-20 tane fındık iştahını kesiyor akşam yemeğine kadar acıkmıyorsun.Fındıkta yağ oranı yüksekk ama hepsi faydalı yağlar ve 15-20 yi geçmediğin sürece vucutta birikim yapmıyor.KArbonhidrat miktarı gün içinde yakacağın kadar düşük.Bir de doktordan duydum ve faydasını gördüm, doktorun dediği şu: büyük tuvaletiniz geldiğinde yaptığınız işi bırakıp mutlaka tuvalet ihtiyacınızı giderin.Aksi taktirde bağırsakta tembelliğe, kabızlığa ve dolayısıyla şişmanlığın artmasına sebep olur demişti.Bunlarıda göz önüne almanı tavsiye ederim.

5. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ilaç yanlış b kelime seçimi olmus

6. fevzican

fevzican Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    ben kendim optimum whey l carnitine kullanıyorum ama pek bi işe aham şaham işe yaradıgı söylenemez bence tercihini doğal yağ yakıcılardan yap kahve ve yeşil elma gibi yağ yaktırıcı yoktur aslında metobolizmayı hızlandır bu ürünler doğal olanı tercih et
    ama protein tozunu alıcaksan optimum whey gold al spordan hemen sonra ve yatarken sütün içine yarım ölçek atıp kullanmanı tavsiye ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2014 ---
    ve biraz kilolusun sanırım cardioya ağırlık ver ağırlıklara çok fazla yükleme yapma 75 kg civarı olunca ve yağ oranın azalınca vücut geliştirmeyede başlarsın dedigim gibi ilk önce fazla yağlardan kurtul ama cardioyuda abartmamak lazım iyi forumlar

Sayfayı Paylaş