Kiloluların ve Uzun Boyluluların Genel Sorunu Dik Duramama :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tnraksy tarafından 24 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar;

Şimdi ben bundan 2-3 sene öncesine kadar 120 kiloydum ve boyum 185 cmdi.
    Şuan 85 kilo civarıyım ama dik duramıyorum.Abimle bodye gitmeyi düşünüyoruz ilk çalışma bölgem sırtım olacak.Şimdi sırt egzersizleri yapacağım özellikle tavsiye edeceğiniz hareket var mı? Sırtımı düzleştirmek için hangi antremanları yapmalıyım.Diğer bir sorunumda boynum.Yürürken felan boynum ileride yürüyorum.Yani başım önde vücudum geride.Bu sorunuda çözmek istiyorum.Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Konu yanlış yerde ise özür dilerim.Herkese saygı ve sevgilerimle.

2. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba. Şimdi öncelikle tam anlayamadım kusura bakmayın. Belinizde herhangibi bir bölgesel eğrilik mi var, yoksa bir duruş bozukluğunuz mu var ? Çünkü bu duruş bozukluğunu ağırlık yaparak düzeltemezsiniz. Her an dikkat etmeniz gerekir. Duruş gerçekten çok önemlidir özellikle normal hayatta otururken. Şimdi basitçe yardım etmeye çalışıyım kendi çapımda. Eğer bir duruş bozukluğunuz varsa bunu kendi kendinize çalışarak düzeltebilirsiniz fakat dediğim gibi her an dikkatte olmalısınız. Yürürken dururken omuzlarından doğru dik değilde belinizin tam kökünden doğru dik durmalısınız bende kamburdum ve alıştım böyle durmaya dikkat edince hic zor değil inanın şimdi kambur istesemde duramıyorum. Eğer ki belinizde bir eğrilik, fiziksel bir bozukluk varsa spor salonundan önce bir doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme: 25 Mayıs 2011
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    her türlü çekme hareketleri sırtı iyi çalıştırır...en basitinden kürek çekme.

bu arada 1.94 boya sahip biri olarak dik durma konusunda seni çok iyi anlıyorum
    ama bu fiziksel değil, maalesef çevresel...
    etrafındaki herkes senden "kısa" olunca duruş bozukluğu kendiliğinden ortaya çıkıyor :D

moment ve Azi bunu beğendi.
  4. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bende senin gibiydim sen zaten kendi tedavini yazmışsın sırt kasların güçlendikten sonra duruşun düzeliyor

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    özellikle deniş tutuş barfiks önerırım arkasından dıger sırt hareketlerıne gecersınız ama öncelık barfıkste olursa ıyı olur durus bozuklugu bendede vardı eskıden sısmandım gobek yuzunden olsa gerek tam dık duramıyordum zayıflayıp body yapmaya basladıgımdan berı duzeldı durus bozuklugu sırt egzersızlerı ıel duzelır ama kemıkte bır sorun varsa doktorm ıle gorusun

6. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Psikolojik biraz da aslında yukarıda arkadaşın dediği gibi herkes senden kısa olunca bir de biraz göbek olupta göbeği içe çekme hissi olunca duruş otomatik olarak bozuluyor bende de vardı aynı sorun ama göbek biraz eriyince daha dik durmaya başladım

7. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    ben de dik duramazdım body ye gittiğimden beri sanırım sırt ve omuz hareketlerinin faydası oldu duruşum dikleşmeye başladı

8. cekodaya

cekodaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    KPSS hazırlanıyom.Bu sefer olacak inşallah panpa
    Yer:
    esenler
    Askere gitmediysen normaldir.Askerde mıh gibi olursun 8 saat capraz full tesisat nöbet tutarsın o kambur belden hiç bir eser kalmaz emin ol.Tecrübeyle sabittir:D

Sayfayı Paylaş