Kilolu bi hayat iğrenç

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Erzincanl1 tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Yaşım 16, kilom 105 boy 1.80 herşeyi mahveden ölçülerimm...Ya herzaman diyete başlıcam ama bi türlü başlıyamıyorum. Body yazıldım 2 ay gittim tek başıma yolda uzundu ee tabi totomu kaldırıp gitmek gelmiyordu içimden. Durmadan diyeti bozdum body aksattım. Ama artık bıktım desem yeridir kafa_ Bi kıyafet alsam sevdiğimi bile giyinemiyorum. Kız arkadaş yok... Çevreden durmadan bi kilolu şakaları falan[en nefret ettiğim şey] özelliklede en çok kullanılan sözler; Az kilo ver bak yaşıtlarına, şunu kıs bunu kıs of of...

Ya bana öyle bişeyler diyinki bırakmıyım şu diyeti napim ne edim bilemiyorum. Body gidiyorum hocanın bişey dediği yok bazen salonda bile olmuyor... Bana bir haftalık prog ve beslenme programı verseniz inanınkiii havalara uçucam :(

2. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benle kimse niye dertleşmiyor :/

3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    forumu araştırdınmı???

4. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    valla ben program verme gibi şeyler yapmam. da bi ara evde otururken 80 den 92 kiloya çıktım dahada gidirdim. canıma tak etti bi gün. dedim açlık hissini hissedinceye kdar yemicem. mesela sabah 2 dilim kepek ekmek yedim. sonra gün içinde bir meyve. akşam ekmeksiz yemek ve salata. ne spor yaptım ne bişi. 3 ayda 78 e düştüm. şimdi bakrsan derler spor yap. az ye sık ye. vs vs...tamam teoride herkes güzel söler ama uygulamak çok zor. ben bildiğin az yedim. ki yemek canvarıydım. durmadan yerdim. rejime başladıgım ilk günlşer başım ağırdı çok sinirim bozuldu. çünkü yeem alışkanlıgımı değiştiryodum kökten. hiç sigara içmedim ama gaiba sigarayı bırakmak gibiydi. özellikle evdeysen devamlı dolaba gidiosun. kapısı aç bak. bir bardak su iç geri dön.. işin zor. ama imkansız değil. ne istediğine karar ver gerekeni yap. ve kesinlikle ama kesinlikle hatır için hiçbişi yeme. benim ailem ve arkdaşalarım çok meraklıdır hatrım için ye olayına. başta sinir oldular. beni biliyorlar tabi. moralim bozuk yada onlara darıldıgımı düşündüler :D sonra alıştılar. sende gerekeni yap. her zaman her yerde. kendine ve cevrendekilere hayır demeyi alışkanlık haline getir ;)

Son düzenleme: 16 Ekim 2011
    Erzincanl1 bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    dostum boyun 1.80 kısa bodur değilsin emin ol kilo versen iyi bir vucudun olur o yüzden herşeyi gerid ebırak, nedir bu yemek ya? az yesen ölecek değilsin ya. böyle şartlandır kendini ama önce kiloyu kendin için ver etrafındakileri salla eğer onlar için kilo vermeye çalışırsan başaramazsın geç aynanın karşısına olmak istediğim kişi kilolu bir insan mı diye sor, sonra kendini fit olmak için şartlandır emin ol başaracaksın.

Erzincanl1 bunu beğendi.
  6. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Dış görünüş tabi ki herşey demek değildir ,ancak iyi bir vücuda sahipsen, sana dönüp bakmaya tenezzül bile etmeyen insanlar peşinden ayrılmaz, sosyal çevren olur, kendine güvenin gelir, insanlarla daha kolay iletişme geçersin, yürüyüşün bile değişir:) Erkekler bile; aa ne güzel vücut yapmış diye imrenerek bakarlar sana:)

Dediğim gibi dış görünüş sadece bir araç olmalıdır, bazı şeylere ulaşmada ki amacın değil, ancak estetik bir görünümünde kimseye zararı olmaz:) Tabi herşeyden önce, bu kadar kilo ile kendine haksızlık ettiğini düşün ve bu sporu başkaları için değil, kendin için yap.

Erzincanl1 bunu beğendi.
  7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle bir mutlu ol, aynaya bir gülümse... Biraz konuya dair araştırıp entelektüel düzeyi yükselt. Fotoğraflar bölümüne bak, neydi ne olmuşlar bölümlerini ise forumda mutlaka incele. Ne enkazlar ne endamı arz ediverenlerden olmuşlar. Sonra mevzunun imkansız olmadığını çözdüğün anda... İşte o anda mutlu ya da mutsuz olmanın senin elinde olduğunu anlayacaksın. Olup bitti, tamam...

Erzincanl1 bunu beğendi.
  8. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hepinize çok teşekkürler demin düşündümde özellikle senin dediğin olay conicon baya bi etkiledi desem yeridir. Bu olmak istemiyorum şuan aşırı hırs yaptım yani yarın diyetteyim dostlarım... Bana bol şans dileyin herşeyi artık kendim için yapma vakti geldi. Şuan kim neder umrumda değil.

@NFSERDAR kardeşim tamamen haklısın hatır için bozduğum sonrasıda hep devamının geldiği çooook oldu :D

@estetik fenomen sen dedikten sonra dahada çok inceledim o bölümü. Özeliikle yaşıtım bi arkadaşım baya bi vermiş ve değişmiş ona çok imrendim buda bana hırs kattı.

@FURKAN kardeşim en çokta neye dikkt ettim biliyor musun hani demişsin ya iyi bir vücudun olur 1.80 boyun var diye. İnanki sadece tek bi abim bana bu lafı dedi teselli ederken. Çoğu kişi tesellisinde çok bilmiş gibi konuşuyor buda teselliden çıkıp bilgin kişi kılığına sokuyor kendini.

forumu araştırdım inşallah düzgün bi diyet hazırlamışımdır.Biraz kilo verdikten sonra body başlıcam.

Sabah okula gitmeden önce Saat 06.30
    -1 haşlanmış yumurta
    -1 dilim kepek ekmeği
    -Kibrit kutusu kadar peynir
    -domates ve salata 1'er adet

Okulda ara öğün saat 10.30
    -Form bisküvilerinden almayı düşünüyorum

Okuldan dönünce saat 13.30
    -Tavuk göğsü 100 gr
    -1 adet salata
    -2 yemek kaşığı yoğurt

Saat 15.30
    -1 bardak papatya çayı

Saat 18.30
    -Tavuk Göğsü 100 gr
    -1 Adet salata
    -2 yemek kaşığı yoğurt
    -1 dilim kemek ekmeği

Bide evde mekik falan çekicem, Haftasonlarıda sabah 7.30'da sahile koşuya gidicem sizce iyi bir program mı?

Son düzenleme: 17 Ekim 2011
  9. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    kıckbox box muay thaı gıbı efor sarfettıren sporlara yonlen bence 105ten 71e dustum sadece haftada 3gun antrnemanla beslenmemede dıkkat etmedım ayrıca yol uzun demişsin n eguzel ıste kalorı yakıyorsun ben her ıdman cıkısı önüme gelen bayırlarıdepar ata ata çıkardım:lol:

Erzincanl1 bunu beğendi.
  10. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Nekadar sürede verdiniz bu kiloyu ?

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilk önce şunu iyi anlamak gerekir:
    kilo vermek bir program değildir, kilo vermek bir bilmem ne diyeti değildir.
    aslında kilo vermek diye bir şey yoktur.
    olan şey: sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşamaktır.

bunu iyice kafaya sokmak gerekir. 2 aylık 6 aylık 12 aylık programlarla kilo verilmez.
    verilir, ama program bitiminde o kilolar fazlasıyla geri alınır. yani öztürkçesi 105le bir kilo verme programına başlarsın ve 12 ayda 20 kilo verirsin. 12 ay sonunda 85e düşersin ama program bittikten 12 ay sonra kilon 115 olur.

uzun lafın kısası, ben kilo vereceğim diye düşünmeyeceksin, ben sağlıklı beslenecem diye düşüneceksin....hayat tarzın bu olacak, yani hayatını değiştireceksin arkadaş.
    mekik çekeyim sahilde koşayımla bu iş olmaz. 6 ay koşarsın, koşmalar bitince göbek aynen geri gelir. eğer sahilde koşacaksan, hayatını sahilde koşmaya göre programlııcaksın. nasıl hayatını yemeğe, derslerine, akşamki dzilere göre programlıyorsan, bunlara bir de "sahilde koşma"yı ekleycek kadar cesur olacaksın...

spor salonuna gitmekten sıkılan bir adamın sahilde koşmayı becereceğini hiç sanmıyorum. önce spor salonuna gitme rutinini elde etmeyi bi başar ondan sonra sahilde koşarsın.

kafanı ilk önce hazırla, vücudun arkasından gelir zaten.

Son düzenleme: 17 Ekim 2011
    Erzincanl1 bunu beğendi.
  12. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Erzincanl1 bunu beğendi.
  13. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    şu kilo veremiyenleri anlıymıyorum bir türlü her seferinde bir yapcam yapcam diye diete başlıyorsunuz deva ı gelmiyor kilon önemli degil amaçın kilo vermek bendede 13 yaşımda fazla kilolarım vardı +15 kg fakat isteyince o kadar basit verebiliyorum ki basit olan şey ise her istedigimi yemem kilo vermekteki tek olay hareketlilik spor vs. 100 kg birisi günlük ne kadar yemesi önemli degil önemli olan ne kadar yaktıgıdır sen yemeyim hareketsizlik de olmaz ise direk kastanyakarsın kg vermemıs olursun dayanamıyorum diye birsey yok canın çikolata mı cektı yiyeceksin sonrasında onu yakmak için ugraşacaksın asıl olay bu millet neler yapıyor neler sen kilo vemeyi mi dert edeceksin ? yarın okula gittiginde aldırma gül geç o gülen kişilerin mutlaka bir - leri vardır

bloster ve Erzincanl1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş