Kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 24 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Herkeze iyi akşamlar. Öncelikle bu konuyu nereye açayım bilemedim, o yüzden burayı uygun gördüm. Benim sorunum şu yönde ben 170 boy 52 kiloyum ne zamandır resimleri çekip koyayım diyordum bir türlü fırsat olmadı inşallah 1-2 güne resimde koyarım, mesela örnek verecek olursam kol kaslarımı sıkarsam göğüsümdeki kaburgalar görünüyor bu da beni sinir ediyor, gainer kullanayım dedim hocam dediki daha zaten 15 yaşındasın 1 yıl içinde yarışmayada girmeyeceksin kas olarak kilo aldığın için buda geç kilo almanı sağlıyor ve bana yılda ancak 8-10 kilo alabileceğimi söyledi sizcede benim geç kilo alma sebebim bu mudur? yada gainere gerçekten gerek var mı yoksa gerçekten daha yaşım küçük yavaş yavaş besinlerden mi alayım ayrıca beslenme şeklimde güzel ve 5 öğün, gerçekten dikkat ediyorum.Ayrıca sporda 4. ayım 48 kilo başlayıp 51 oldum ve yağ almadım bu normal midir?

2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Merhaba furkan, suan kilon az ama ek ilac kullanmana gerek yok.Karbonhidrat agirlik beslenmelisin hamur isleri , patates gibi besinler tuketmelisin.Gerisi senin bunyene kalmis ama biraz yemege agirlik verirsen kilo alma konusunda basarili olursun.Yasin 15 daha cok zaman var yavas yavasda olsa istedigin duzeye ulasirsin. Iyi aksamlar.

"FURKAN" bunu beğendi.
  3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    hamur işlerinden korkuyorum yağ yapar diye ama kahvaltıdan sonraki ara öğünüm her gün haşlanmış patatestir yardımınız için teşekkür ederim.

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Herşey normal gözüküyor.Hocan bilgili insanmış, gainera hiç gerek yok.15 yaş için 5 öğün beslenmeni koru, o yaşlarda yağı biraz azaltsan yeterli olur, ve evet sen sadece kas kütlesi olarak kilo aldığın için yavaş yavaş kilo alıyorsun.

Patatesi çok öneriyorlar ama patatesin vücut geliştirme beslenme tarzında yeri yok.Neredeyse sadece nişasta, buda karbonhidrat demek.100gr'da 2gr protein mevcut.

Patates yerine 100gr güzel bir tavuk haşla suda yağsız pul biber,kekik at üzerine mis gibi :)

"FURKAN" ve Bodysoft bunu beğendi.
  5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

karbonhidrad beslensin de sen hamur işleriyle adama yag aldırmasını saglarsın.vucuda alınan yaglar yakılma işlemine geçmez ise direk yag olarak depolanır

makarna-yüksek karbonhidrat
    patates-nişasta
    muz-nişasta
    elma-lif kaynagı
    gibi besinler alcaksın ki kas gelişimi hızlı olsun
    gainer gerek yok daha bende kullanmıyorum protein tozunu aksatma yeter
    terug adama zaten protein almasına gerek yok gainer almayı düşünüyorsa protein tozu vardır heralde.

ama bol kekikli ve acılı tavuk da fikri de karın doyurucu :)

bloster, "FURKAN" ve gurur bunu beğendi.
  6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle şunu belirteyim protein tozu kullanmıyorum, ben normalde tavuğu öğlenleri yanında pilavla yemeyi tercih ediyordum bundan sonra ara öğüne koyarım o zaman, teşekkür ederim hepinize, gerçekten moralimi bozan bir konuydu aydınlanmış oldum.

7. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Makarna da bir hamur işi değil midir? :) Burda önemli olan arkadası istediği düzeye getirmek ve bazı besinler elbette yağ içerecek.

8. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    makarna elbet undan su dan yapılıyor ama sırf karbonhidrat içeriyor. bu yüzden tüm sporcular makarnayı beslenme olrak secerler. sporun gelişme sürecinde alabilginin en azı kadar yag almalısın.hamur işleri genellikle yag içerir.

9. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Doğrudur makarna kilo sorunu yaşayanlara tavsiye ediliyor.

Arkadaşda geç kilo alma problemi var dediği için ister istemez yağlı besinler alması gerekir.Hamurişleri de yeteri kadar alınmalı makarna da kısaca her besin :)

10. bloster

bloster Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş yag alırsa ileri de geri vermek durumunda kalmaz mı ?

11. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    işte o yüzden yağ değil kas olarak almaya çalışıyorum.Ayrıca her besin olayı bana garip geldi sonuçta Türk kası yapmak istemem :)

Sayfayı Paylaş