kilo vermem neden durdu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hermes tarafından 3 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hermes

hermes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 2 aydır düzenli olarak evde forumda okuduğum yazılardan anladığım kadar ağırlık çalışıyorum. ilk başladığımda 84 kilo idim bir haftadan sonra kilom düşmeye başladı ve bir ayda 5 kilo verdim şuan 79 kiloyum. çalışma temposunu artırmama rağmen kilom 79 da sabit kaldı. hergün tartıya bakıyorum bir değişme yok. bunun sebebi ne olabilir? böylemi devam edicek ? Teşekkürler.

2. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    saniyorum bu konunun konusuldugu bir baslik vardi.basitce anlatmak gerekirse; eger bu kadar kisa sure icinde birden kilo verirsen vucut kendini koruma altina alir.vucudun serbest radikallere karsi kendini korumasi icin belirli yag oranina ihtiyaci vardir.ve sen ne kadar ugrasirsan ugras senin belirli bir kilo altina inmene izin vermez.ama yediklerine dikkat edip, spora ara vermezsen bir muddet sonra yine kilo vermeye baslarsin.yani vucudun kilo vermesi hizli baslar,yavas devam eder.o yuzden aceleci davranma.ben bunu bizzat yasadim ve gordum.ayni hatayi bir arkadasimda cok uyarmama ragmen ayni oldu.diyetisyenler bosuna cok hizli kilo vermeyin diye bas bas bagirmiyorlar.ayrica ekliyorlar.verdiginiz kilolari cok cabuk geri alirsiniz.ama ben almadim.cunku yediklerime cok dikkat ettim.aman diyim dikkat ;)

3. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aren söylediklerin çok doğru. Fazla acele etmemek gerkiyor vücut bazı kilolarda takılıyor kilo verirken. Disiplinli devam etmek lazım, devamlılık çok önemli.

Bence asıl problem kilo verdikten sonra başlıyor. Kiloları fazlasıyla geri almamak bence çok daha zor. Sen bunu nasıl başardın?

4. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilk once sigarayi biraktim.arkadas grubumda tek sigara icmeyen insan ben oldum.onlar icemeye devam ettiler.sonra bogazima sahip oldum.onlar doner,kebap yemege devam ettiler.benimle dagla gectiler.ama yaklasik 10 ay gibi bir surede 81 kilodan 66 kiloya dustum.simdi ben susuyorum.onlar beni izliyorlar.zayiflamak cok zor bir sey.zaten baslamadan bu isin ilk basinda hevesinizi kiracak bir suru insanlar olacaktir.sigarayi birakamazsin, hadi yak bitane.ya bosver kilo veripte napican,zaten veremezsin gel kofte yiyelim diyenler.ilk bas cok zoruna gitsede,sonralarda alisiyorsun.ben evde kendime kocaman bir salata yaptim yedim tokum abi diyorsun.onlarda sasiyorlar tabii insan otla doyar mi diye.bu konuyla ilgili cok sey anlatilir ama ben ilk olarak ailemle ayni evde yasadigim icin, ise onlardan basladim.annemin tencereleri kucultmesini,az yemek yapmasini sagladim.kisin genelde zeytinyagli yemek tercih ettik.nefret etsekte esmer ekmekle tanismak zorunda kaldik.tuzsuz yemekler igrenc oluyormus,mecbur sevdik.sekersiz cay mazot gibi oluyormus.simdilerde bal gibi.(zaten guzel olan her sey zararlidir ;) )sonucta azim ve hirs cok onemli.sonra digerler insanlardan farkli oldugunuzda sonsuz zafer sizin oluyor.(tabii o kilolari geri almicaksin :) ) yeter ki siz kendinizi bir seylere inandirin.ben canim cok doner,kofte turu seyler istediginde,babamin beni evden kovdugunu cebimde 5 kurus paranin olmadigini ve gecinmem icin daha ucuz bir seyler yemem gerektigini dusunurdum.gider lokantaya bi corba icer,salata yerdim.bu bir hayat hikayesine donmeden :lol: sadece aylarca bikmadan usanmadan yedigim seyleri soyliyim.esmer ekmek,haslanmis tavuk.haslanmis makarna(igrenc oluyor yogurtla yiyin),suda ton baligi(light) , bol bol salata(hic birinde tuz yok) ve duzenli spor.ama keske bu yaza cok fit girmeliyim herkes beni gorucek modunda degilde,yavas yavas daha saglikli kilo verseydim diyorum.cunku cok yanlislar yaptim.bu bb programima da yansidi.bence en dogrusu yavas ve bilincli kilo vermek.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    evet genel olarak bayan öğrencilerimden bu lafı çok duyarım kilo vermem neden durdu diye :)

vucuttaki yağlar bir kalıp sana yağı gibi kalıp kalıp değildir aynı üzüm salkımına benzer milyonlarca üzüm salkımı gibi düşünün bu yağları eritmek diye birşey yoktur atmak vardır çünkü asla yag eriyip buhar olmaz vucudun mekanik hareketinden kaynaklanan sürtünme ile yükselen vucut ısısı bu yağların atımını saglar.

şimdi yağları sınıflandıralım A-B-C diye son aldığımız yağlara C diyelim son alınan yağlar vucutta uzun sure beklemediği için kalın yağ değildir su gibi incedir ve spora başladığımız ilk zamanlarda atarız

ikinci çeşit B olan yağlarımız biraz daha eskidir ve kalındır biraz zor olsada ve sporla yeme düzeniyle ondanda kurtuluruz.

A olan yağ tabakamızda epey eskiye dayanır artık vucudumuzda uzun sure durduğundan dışında jelimsi bir madde oluşur ve kalınlık derecesi çok yuksektir .
    işte zorlandığımız gurupta A gurubudur A gurubu kalın olduğu için vucut yapılan spor ve beslenme düzenine karşılık içten içe A gurubunu inceltir bu Agurubu kalın oldugu için incelmesi uzun sürer ve bizde kilo vermemiz durdu deriz incelmesinin göstergesi önce fındık fındık olur sonra leblebi gibi sonrada pirinç tanesi gibi olur ve kademe kademe küçülerek atılır

tabiki bir diğer konuda bu inceltme esnasında süreyi uzatan diğer unsur yemek yerken A nın üzerine yapışan C lerdir vucut bir taraftanda onları atmak için ugraşır o yuzden mumkun mertebe yağı şakeri ve tuzu azaltmak :)

6. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    hocam çok teşekkürler bu bilgileri öğrendiğim gerçekten çok iyi oldu formda genelde 1 hafta diyeti bozup yiyin diyorlar ama ben bunu doğru bulmuyorum. 25 kg kadar verdim ve şuan sadece bel bölgemde yağlar kaldı buda söylediğiniz gibi A oluyor bunu atmak için diyeti+kardiyo+vg antremanlarını bırakmamak lazım anladığım kadarıyla elbet atılcak değilmi?

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    8 yıl önceki başlığı hortlatmanın anlamı ne :D

Abayy bunu beğendi.